Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Скачати: Грецька міфологія та її вплив на сучасну літературу

Грецька міфологія та її вплив на сучасну літературу

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Грецька міфологія та її вплив на сучасну літературу
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,07 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2 
Твір на тему:
Грецька міфологія
та її вплив на сучасну літературу


Майже у кожного народу з прадавніх часів збереглися перекази, де дійсне, історичне переплітається з недійсним, вигаданим, де діють не лише люди, але й казкові істоти, витвори народної фантазії: безсмертні боги, напівбоги, небувалі тварини; де відбуваються неймовірні явища. За давніх часів люди сприймали міфи, як правдиві розповіді про те, що було колись. Але минали віки, і міфи поступово перетворювались на бабусині казки, і вже тільки малі діти вірили у їх правдивість. Їх почали тлумачити не в прямому, а в переносному розумінні.
Близько чотирьох тисяч років відділяють нас від першопочатків дитинної людської цивілізації – Стародавньої Греції, або Еллади, маленький, за нинішнім рахунком, народ який створив мистецьку культуру, що стала золотим фондом, із якої людство і досі черпає натхненні образи і моральні засади.
Стародавня Греція складалася з держав, що існувати на території північної частини Балканського півострова, острів Егейського моря, на берегах Чорного моря, на західному узбережжі Малої Азіата Сицилії. І саме тут, а не скажімо в Стародавньому Єгипті , що має ще давнішу історію, обдарований і діяльний народ розвиваючи і вдосконалюючи своє суспільство, і при цьому почувались у реальному світі органічною і невід’ємною частиною природи, - цей народ створив багато літературних форм і жанрів, що під грецькими назвами стали взірцем для всієї європейської літератури (трагедія, комедія, епос, лірика), а також заклав основу для більшості наукових дисциплін(філософії, філології, природознавства, медицини, музики).
В давній Греції – чи Елладі міфи стали основою літератури, скульптури, живопису, театрального мистецтва.
Міфи складалися в давній Греції же задовго до того, як там поширилося письмо – грецька абетка. Один і той самий міф – про якогось бога, чи героя – міг існувати в чисельних варіантах: місцевих (у різних місцевостях), часових(що виникли за різних часів), авторських(в залежності хто опрацював міф).
Чи не тому в данину високоосвіченою вважали ту людину, яка володіла знаннями про античний світ і його культуру? Бо саме в глибинах формування давньогрецької суспільності, вироблялися закони людської моралі та правила взаємин поміж людьми, використовувались думки про загальнолюдські цінності. Давні греки першими порушили соціально-політичні і морально-психологічні питання, що й досі хвилюють людей. Зазнавши чисельних втрат від воєн вони засуджували війну, і славили мир, шукаючи шляхи розумного розв’язання воєнних конфліктів. Пройшовши в своєму історичному поступі всі етапи суспільних формації, давні греки першими визначили цінність людини як особистості, і засуджували експлуатацію людини людиною, і рабство. Людина для давніх греків – вінець творіння, еталон прекрасного, поєднання фізичного і духовного начал. Людські почуття – дружба, кохання, вірність, зрада, ненависть, душевні страждання – все це знайшло місце і в міфології, і в літературі давніх греків. А понад усе людський розум, його всеосяжність! Ось це стане рушієм земної цивілізації. Таким чином, греки на чільне місце висунули людину.
В кожному природному явищі давні греки вбачали надприродну силу, хоча самі були органічною часткою цієї природи. Тому в міфах вся нежива природа олюднювалась, обожествлялась, а людська доля визначалася наперед богами, і навіть боги не могли її переінакшити. Різні лиха, що їх зазнавали люди – чи то хвороба, чи то смерть – були карою богів за якісь погані вчинки. За добро, людей боги винагороджували, інколи навіть безсмертям, як, наприклад Гераклові.
І все-таки в міфах відбилося віковічне прагнення людей пізнати довколишній світ навіть усупереч богам або принаймні з їхньої ласки. Хіба не про те свідчать подвиги Геракла, подорожі Одіссея, чи політ Ікара?
Неможливо переоцінити значення грецької міфології для світової культури. Якщо наукові досягнення жерців давнього Єгипту суворо утаємничувались, і не стали надбанням людства, демократизм давньогрецької міфічної культури став золотим фондом у скарбниці сучасної людської спільноти.

Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Грецька міфологія та її вплив на сучасну літературу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок