Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Зображення народного побуту і звичаїв в оповіданні Марна Вовчка «Максим Тримач»

Загрузка...

Твір Зображення народного побуту і звичаїв в оповіданні Марна Вовчка «Максим Тримач»

Назва:
Твір Зображення народного побуту і звичаїв в оповіданні Марна Вовчка «Максим Тримач»
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,88 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Зображення народного побуту і звичаїв в оповіданні Марна Вовчка «Максим Тримач»
Марко Вовчок стала знаменитою у 24 роки, коли Пантелеймон Куліш видав її першу книжку «Народні оповідання». Здивуванню літературного Петербурга не було меж: як така молода і чарівна жінка може так глибоко розкрити характери героїв, знайти слова для відтворення соціального устрою і сказати про це природною, непідслуханою мовою.
Поруч з оповіданнями про життя селян-кріпаків Марко Вовчок пише низку творів, у яких зображує народний побут. Одним із найяскравіших творів цього циклу є оповідання «Максим Тримач».
Дія в оповіданні відбувається в час, «як панувала на Вкраїні удвійзі Польща Московщина». Кордони між державами не дуже пильнувалися, «то Дніпром руччіші люди перевозили всяке добро, не оплачуючи: шовки, оксамити, парчі суто злоті, пахучі шафрани й крами дорогії, в барильцях щире золото й срібло».
У хуторі над Дніпром хазяйнував козак Максим Тримач. Марко Вовчок звертає увагу читача на одяг героя. «Ходив у жупанах, та в сап'янцях, та в атласах» Коли люди питали, чому він вирядився, наче пан, Максим, сміючись, відповідав що і їм радить носити такий одяг, триматися гордо, адже годі вже панам підставляти шию, а він буде їсти, пити, одягатися, як годиться вельмишановному панству.
Максим розуміє, що іноді й одяг робить людину іншою, примушує поважати в собі особистість.
Головний герой і в поведінці зберіг козацький звичай допомагати односельцям, виручати їх. «Колись шляхтич зайняв козаче поле, то він і хату його спалив, і попіл розвіяв, і самого протурив за Дніпро».
Максим був удівець і жив із двома дочками. Старшу Катрю сватали заможні люди, але на Україні був звичай віддавати дочку заміж за того, кого вона обере сама. Єдину умову поставив батько: не віддасть Катрю за бурлаку, невільногс хлопця, який не має хати.
Звичайно ж, в Україні траплялися випадки, коли батьки силоміць віддавали дочку за нелюба. Але, як правило, дівчата самі обирали собі судженого. Наприклад, у Росії батьки не цікавилися, за кого хоче йти їхня дитина, а примусом віддавали дочок заміж.
Українські дівчата до весілля могли зустрічатися із хлопцями на гуляннях і вечорницях, самі обирали собі пару, а батько мусив чекати, поки донька закохається і зробить свій вибір. Ось і Катря вибрала козака Семена, який возив батьків товар з-за Дніпра. Йшлося до одруження, але під час бурі на Дніпрі Семен загинув. Катря не змогла пережити втрати свого кохання і кинулася «на самий глиб» Дніпра. Перед смертю дівчина сплела весільний вінок із запашних трав і квітів, як це робить кожна наречена в Україні перед весіллям.
У невеликому оповіданні Марко Вовчок зуміла розкрити перед читачем багато в того, як жили українці, у що вірили, які риси характеру народу були визначальними.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Інше на тему: Твір Зображення народного побуту і звичаїв в оповіданні Марна Вовчка «Максим Тримач»

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок