Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Уявлення пращурів про створення землі та про явища природи Міфи і легенди українців, як і інших народів, розкривають їхні уявлення про навколишній світ, пояснюють походження різних явищ, розповідають про історичні події минулого.

Загрузка...

Твір Уявлення пращурів про створення землі та про явища природи Міфи і легенди українців, як і інших народів, розкривають їхні уявлення про навколишній світ, пояснюють походження різних явищ, розповідають про історичні події минулого.

Назва:
Твір Уявлення пращурів про створення землі та про явища природи Міфи і легенди українців, як і інших народів, розкривають їхні уявлення про навколишній світ, пояснюють походження різних явищ, розповідають про історичні події минулого.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,47 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.6
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Твір на тему: Уявлення пращурів про створення землі та про явища природи
Міфи і легенди українців, як і інших народів, розкривають їхні уявлення про навколишній світ, пояснюють походження різних явищ, розповідають про історичні події минулого.
От, наприклад, міф про створення землі. Він дуже цікавий: розповідає про те, що здавна, як землі ще не було, всюди була вода. Так написано і в сучасних теоріях створення світу. Однак у міфі діє такий персонаж, як Чорт. Він жив у якихось хатах невідомо де — явно не на землі, а у воді. Тож зібралися Бог і Чорт, і Бог повів Чорта до Дніпра, щоб той виніс жменю піску в руці. Виходить, що Бог володарював незрозуміло чим, а Чорт — водою, звідки й виніс Богові піску, з якого Бог і створив світ — для себе.
У міфах пояснення зовсім не збігаються із тим, що розповідається. Наприклад, якщо Бог і Чорт пішли до Дніпра, то річка вже була? Якщо була річка, то була вже і земля? Тоді навіщо її було створювати?
А от міф про перший рік творіння розповідає про мишу і горобця, які засіяли разом просо, та коли збирати — не помирилися, через це усі птахи зі звірами билися і птахи подолали звірів. У цій війні тільки один Птах лишився. Він запитав дозволу у Чоловіка, щоб той дав йому бика з'їсти, а потім попросив донести його до птахової хати. За це Птах дав Чоловіку «царствечко» у золотому яєчку із наказом не відкривати його посеред села, лише у полі. Чоловік не послухався і розкрив яйце посеред шляху, а відтіль ярмарок вискочив. Один подорожній допоміг Чоловіку ярмарок той зібрати і закрити у яєчко... У цьому міфі світ вийшов з яйця, подарованого людям Птахом.
Або, наприклад, історія про дощ. Вона якось пояснює те, що дощі ідуть довго, та ще й може будь-кого звеселити! У міфі є розповідь, що Бог зберігає дощ на особливому складі на краю світу, а при потребі посилає пророка Іллю і глухого янгола, які набирають дощ у хмару і розносять його по світу. Іноді вони роблять дуже смішні вчинки, і янгол замість поради «Ходи гам, де чорно» чує, що треба ходити «там, де вчора», або ж замість «Іди туди, де просять», іде туди, «де косять», або ж замість «Іди туди, де ждуть», іде туди, «де жнуть».
Так наші пращури за допомогою міфів пояснювали те, що вони бачили навколо себе.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Інше на тему: Твір Уявлення пращурів про створення землі та про явища природи Міфи і легенди українців, як і інших народів, розкривають їхні уявлення про навколишній світ, пояснюють походження різних явищ, розповідають про історичні події минулого.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок