Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Архітектура -> Міська архітектура в Франції та Німеччині в епоху готики.

Міська архітектура в Франції та Німеччині в епоху готики.

Назва:
Міська архітектура в Франції та Німеччині в епоху готики.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,36 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота
Міська архітектура в Франції та Німеччині в епоху готики.


Зміст
Вступ
1.Термін “готичний стиль”
1.1 Зародження та розвиток готичної архітектури
1.2 Інструменти будівництва середньовічних архітекторів
1.3 Матеріали і конструкції
2.Готична архітектура у Франції , будівництво міст
2.1 Замково-палацова архітектура
2.2 Будівництво ратуш і житлових будівель
2.3 Архітектура господарського і торгового значення.
3.Готична архітектура Німеччини, будівництво міст
3.1 Замково-палацова архітектура
Висновок
Додатки
Список використаної літератури


Вступ
Історико-культурні передумови У готична архітектура і власне сам стиль зародився на прикінці ХЙЙ століття і продовжував своє існування до ХЙV століття, в деяких країнах Європи він затримався аж до ХVІ століття. Готична архітектура зародилася в перші роки ХІІІ століття, її розвиток швидко поширювався і достиг свого апогею в другій половині ХІІІ століття. Це стало важливим кроком в історії середньовічного архітектурного образу. Домінуючими країнами де розвиток архітектури, з її специфікою, виражався найпомітніше ніж у інших стали Англія, Франція, Німеччина, Італія, Іспанія, Португалія. Варто зазначити, що із розвитком скульптури та настінного живопису в цих країнах все чіткіших і чіткіших рис набуває готична архітектура. Різкий перехід в архітектурі романського стилю до готичного, вплинув на світову архітектуру специфічною технікою будівництва.
Актуальність теми У полягає в більш детальному дослідженні архітектури готичного періоду. Вивчення ідей, та технік архітекторів того часу. Варто зазначити, що елементи готичного стилю зявляються і сьогодні, а саме це спонукає на вивчення готики періоду ХІІ-ХІV століть.
Мета роботиУ вивчити історико-культурні передумови розвитку просторово готичного мистецтва, а саме міську архітектуру Франції та Німеччини, а також знайти спільні та відмінні риси даного типу мистецтва.
Завдання роботиУ знайти спільні та відмінні риси в міській архітектурі Франції та Німеччини, а також зробити аналіз культурних пам’яток міської архітектури періоду готики.
Об’єкт дослідження У Міська архітектура в Франції та Німеччині в епоху готики.
Предмет дослідженняУ готична архітектура міських будівель Франції та Німеччини.
Хронологічні межіУ готичний період, кінець ХІІ-ХІV ст., 1200-1300 рр?.
Структура курсової роботи У курсова робота складається із вступу та чотирьох основних розділів ?в І-му розділі - зародження та розвиток готичної архітектури; в ІІ-му розділі - міська архітектура в Франції; в ІІІ-му розділі - міська архітектура в Німеччині; в ІV-му розділі - аналіз спільних та відмінних рис міської архітектури, в Франції та Німеччині; висновків,додатків, та використаної літератури.
Методи дослідженняУ дана тема є об’ємно дослідженою. Значний внесок у вивчення мистецтва готичного періоду зробили такі науковці, в своїх працяхУ Кезно.Т “Архитектура и городостроительство”; Сонуцынский О.И “Искуство западного средневековя”; Лясковська О.А “Французкая готика ХІІ-ХІV вв”.


1. Термін ”готичний стиль”
Готичний стиль (італ. gotico - готи,за назвою племені готів)- художній стиль середньовічної Європи (Х – ХVст.), який ґрунтується на народних традиціях готів (германців). В архітектурі характеризується вертикалізмом конструкцій, каркасним перекриттям, чіткою лінією, незвичністю, використанням скульптур та вітражів. Стиль набув значного поширення в настінному живописі. Шедевр готики - Нотр-Дам де Парі (собор Паризької Богоматері).
У історії західноєвропейської середньовічної культури виділяють два етапи У романський - ІХ – ХІ століття і готичний – Х – ХV століття (в окремих країнах до ХVІ ст.).
Що до мистецтва готичного (від італ. gotico – готичний, варварський) стилю, то передусім привертає увагу пошук синтезу між архітектурою, настінним живописом та скульптурою. Майстри готики широко зверталися до образів народної фантазії. Водночас в їхньому мистецтві сильніше, ніж у романському, відбився вплив більш раціонального сприйняття, прогресивних тенденцій ідеології того часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Міська архітектура в Франції та Німеччині в епоху готики.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок