Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Архітектура -> Політика США щодо врегулювання близькосхідного конфлікту

Політика США щодо врегулювання близькосхідного конфлікту

Назва:
Політика США щодо врегулювання близькосхідного конфлікту
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
215,15 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації
Тернопільське комунальне територіальне відділення Малої академії наук України
Відділення: історія
Секція: всесвітня історія

ПОЛІТИКА США ЩОДО ВРЕГУЛЮВАННЯ БЛИЗЬКОСХІДНОГО КОНФЛІКТУ В 1991-2001РР.


Роботу виконала:
Баб’як Діана Василівна,
Учениця 10 класу
Циганської ЗОШ І-ІІІ ступенів Борщівського району

Науковий керівник:
Кушнів Володимир Олександрович,
Вчитель історії
Циганської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Тернопіль 2013


ПОЛІТИКА США ЩОДО ВРЕГУЛЮВАННЯ БЛИЗЬКОСХІДНОГО КОНФЛІКТУ В 1991-2001РР.
Баб’як Діана Василівна
Тернопільське обласне комунальне територіальне відділення
Малої академії наук України
Циганська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, 10 клас
с. Цигани Борщівського району Тернопільської області
Кушнір Володимир Олександрович, вчитель історії Циганської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Борщівського району

Близькосхідний конфлікт більш як пів століття привертає до себе увагу світової спільноти, оскільки являється одним із найбільш затяжних і небезпечних регіональних конфліктів сучасності. В основі цього складного конфлікту лежить палестинська проблема, суть якої зводилася до необхідності відновлення історичної справедливості по відношенню до арабського народу Палестини, вигнаного із своїх земель.
Розвиток подій на Близькому Сході характеризується багатьма військовими сутичками між ізраїльтянами та арабами. Неспроможність врегулювати конфлікт створює постійну напругу і веде до гонки озброєнь в регіоні, зберігаючи в собі загрозу для світового миру і безпеки.
Не менш важливим є те, що у загрозливій ситуації, яка склалася на близькосхідній території, беруть безпосередню участь великі світові держави, які не хочуть нікому поступитися величезними запасами корисних копалин, зокрема нафти, і, крім того, намагаються використати ці території у своїх інтересах. В результаті військових операцій найбільше страждає мирне населення, яке найменше причетне до міжнародних суперечок.
Актуальність роботи полягає в тому, що протистояння на Близькому Сході, яке триває до сьогодні, таїть в собі небезпеку для світового співтовариства.
Близький Схід займає виключно важливе місце в глобальній стратегії США, виходячи з його економічного, політичного і військово-стратегічного значення. Близькосхідній політиці США притаманний складний і багатоплановий характер, оскільки дипломатична діяльність Вашингтона тісно переплітається із завданнями економічної, політичної і військової стратегії. Пристосовуючись до регіонального і міжнародного становища, котре змінюється, США вносять корективи в свою політику, вдаються до використання більш гнучких її форм, що проявляється у всії аспектах їх діяльності у близькосхідному регіоні.
Зміни у міжнародному становищі, що склалися на початку 90-х років, створили сприятливі умови для активізації зусиль міжнародного співтовариства із врегулювання регіональних конфліктів. У зв’язку з цим у близькосхідну політику США були внесені нові елементи, суть яких зводилася до вияву готовності адміністрації президента сприйняти принцип використання політико-дипломатичних засобів для врегулювання регіональних конфліктів, головний з яких знаходиться в центрі стратегічних інтересів Америки.
США фактично перетворилися на гаранта безпеки близькосхідного регіону. Проте поряд з іншими близькосхідними проблемами, зокрема проблемами Іраку і Кувейту, неодноразово спостерігалися спроби Вашингтона відсунути на другий план палестинську проблему.
Створення Палестинської Автономії стало закономірним наслідком багаторічної боротьби народу Палестини. Проте, процес становлення Палестинської Автономії йде важко і суперечливо. Причинами цього є такі фактори: з обох сторін залишається взаємна недовіра щодо планів мирного врегулювання; екстремістські угрупування проводять активну терористичну діяльність проти Ізраїлю; деякі Арабські держави фактично не відмовились від планів збройного протистояння проти Ізраїлю; не приймають миру й ізраїльські радикали.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Політика США щодо врегулювання близькосхідного конфлікту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок