Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Архітектура -> Реставрація Хотинської фортеці

Реставрація Хотинської фортеці

Назва:
Реставрація Хотинської фортеці
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,89 KB
Завантажень:
504
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
“Реставрація
Хотинської фортеці”


Зміст
Вступ 3
Розділ І
Історії заснування Хотина 5
Розділ ІІ
Хотинська твердиня. Особливості розташування та архітектурне рішення 11
Розділ ІІІ
Історія відновлення та реставраційні моменти у м. Хотин 15
Висновки 20
Список використаних джерел 22
Додатки 24
Вступ
Хотин - одне з найбільш привабливих історичних місць в Україні. Неповторне поєднання кам'яного мису, на якому був споруджений замок, берег Дністра, мальовничі ландшафти, цікава історія приваблюють туристів з різних країн. Історія Хотина - це історія воєн, перемог і поразок, повна таємниць і загадок, тісно пов'язана з багатьма великими імперіями та державами.
Окремого слова заслуговує Хотинська фортеця, яка пережила століття і бачила під своїми мурами полчища воїнів Османської імперії, повстанців Мухи, вояків Дмитра Вишневецького, Петра Дорошенка... Своєю величністю вона полонить найвибагливішого туриста.
Хотинська фортеця веде свій початок від Хотинського форту, що був створений у 9 столітті князем Володимиром Святославичем як одне із порубіжних укріплень південного заходу Русі, у зв'язку з приєднанням до неї буковинських земель. Форт, який згодом було перебудовано у фортецю, знаходився на важливих транспортних шляхах, що з'єднували Київ із Пониззям, пізнішим Поділлям, і Придунав'ям. Укріплення було споруджено на кам'янистому мисі, утвореному високим правим берегом Дністра і долиною впадаючої дрібної притоки. На початку воно являло собою замкнений земляний вал з дерев'яними стінами і оборонними спорудами. Завданням форту було оборона поселення Хотин і переправи через річку. Перша кам'яна фортеця була невеликою. Вона була розташована на самому мисі, там де сьогодні стоїть північна башта, і простягалася на південь до теперішнього комендантського палацу. Впродовж століть ця фортеця була таким собі «Феніксом», її неодноразово піддавали реконструкції та розширенню, вона потерпала і зазнавала руйнації від рук завойовників і знов відбудовувалася. У Хотинській фортеці проводилися зйомки багатьох популярних художніх фільмів: "Гадюка", "Захар Беркут", "Балада про доблесного лицаря Айвенго", "Три мушкетери", "Чорна стріла", "Стара фортеця", "Стріли Робін Гуда". Серед недавніх - екранізація кіностудією їм. Олександра Довженка твору відомого українського письменника Юрія Мушкетика "Яса".
Сьогодні державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця» має статус сьомого дива України. Він настільки цікавий та багатогранний у своїй історії та архітектурі, що не зацікавитись ним та не обрати його темою даної роботи було просто неможливо. Хотинська фортеця є найцікавішою пам’яткою фортифікаційної архітектури, що й до цього дня вражає величністю та могутністю своєї історії.
Серед численних фортець, що збереглися в сучасній Україні, і які є німими свідками перемог і поразок, особливе місце займає Хотинська фортеці - неперевершена пам'ятка фортифікаційного мистецтва. Саме містечко Хотин входить до Асоціації міст України та Ліги історичних міст, і воно завдяки своїй унікальній фортеці приваблює туристів, людей, небайдужих до історії нашої країни. Сьогодні в Хотинській фортеці ведуться реставраційні роботи, але навіть у такому вигляді вона вражає. Хотинська фортеця - одна з найкраще збережених у Європі. Вона має чудову туристичну інфраструкруру, що робить її привабливим місцем для туристів.
Розділ І
Історії заснування Хотина
Назва міста Хотина, ймовірно, походить від дієслова "хотіти": це місце було завжди бажане для древніх поселенців, вони завжди хотіли жити у цьому красивому і багатому краї (інші версії пояснюють походження назви міста від слов'янського імені Хотин або від імені вождя даків Котизона).
Спочатку це була невелика, збудована східними слов'янами на місці давнього поселення дерев'яна фортеця, яка захищала їх від численних завойовників. Поряд з нею і одночасно з нею існувало неукріплене селище. На його території археологи виявили залишки напівземлянкових жител з печами-кам'янками, які датуються IX-X ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Реставрація Хотинської фортеці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок