Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Аудит -> Валовий дохід підприємситва та його розподіл

Валовий дохід підприємситва та його розподіл

Назва:
Валовий дохід підприємситва та його розподіл
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
5,47 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Курсова робота
на тему:
Валовий дохід підприємситва та його розподіл


ВСТУП
Актуальність теми. Економічна категорія «дохід» досліджується протягом багатьох століть в тісному взаємозв’язку з такими термінами як «економічна діяльність» та «прибуток» в працях А. Сміта, К. Маркса, Дж. Мілля, Дж. Хікса та ін. Наукові надбання цих вчених увійшли в «золотий фонд» постулатів економічної теорії.
На сучасному етапі поняття «дохід підприємства» висвітлюється в наукових публікаціях багатьох сучасних дослідників, зокрема М.С. Абрютіної, І.О. Бланка, Н.М. Бондаря та ін. Проте, серед науковців не сформувалося єдиної думки щодо економічної сутності цього поняття.
Метою курсової є критичний огляд наукових праць щодо економічної сутності та на їх основі уточнення поняття «доходи підприємства».


РОЗДІЛ 1. ЕКОНОМІЧНА СУТЬ ТА ЗНАЧЕННЯ ВАЛОВОГО ДОХОДУ ПІДПРИЄМСТВА, ЙОГО ФОРМУВАННЯ
1.1. Теоретична суть категорії валового доходу. Складові валового доходу.
Підґрунтям економічного підходу щодо визначення цього поняття є термін «виручка», тобто обсяг продажу виробленої підприємством продукції (робіт, послуг). Інколи цей термін ототожнюється з поняттям «дохід підприємства».
Найпоширенішим серед сучасних економістів стало визначення поняття «дохід підприємства» як суми виручки від реалізації продукції і майна, а також від здійснення позареалізаційних операцій.
Бухгалтерський підхід до поняття «дохід підприємства» переважно базується на терміні «економічна вигода». Проте, визначення доходу в національному стандарті бухгалтерського обліку як збільшення економічних вигод у формі «надходження активів або зменшення зобов’язань» піддається критиці науковців як не зовсім коректне.
Чимало економістів зводять поняття «дохід підприємства» лише до тієї частини валової виручки і результатів позареалізаційних операцій, що включає лише витрати на оплату праці та прибуток. За визначенням доходу М.С. Абрютіною: «Дохід в економічному розумінні – це завжди різниця між вартістю випуску продукції і витратами виробництва».
Складовими валового доходу є змінний капітал (оплата праці) і додаткова вартість (прибуток). Тобто його структура безпосередньо зачіпає інтереси безпосередніх виробників, власника підприємства і суспільство в цілому. Тому вкрай важливою проблемою є проблема розподілу валового доходу. В розподілі валового доходу можна виділити два етапи: 1) розподіл валового доходу на фонд оплати праці і прибуток; 2) розподіл прибутку.


1.2. Фактори, які впливають на величину валового доходу підприємства.
На рівень доходів впливає безліч факторів з макро- та мікросереди, основними з котрих є:
* Економічний стан країни та рівень доходів населення ( зумовлений залежністю попиту від цих показників на продукцію та послуги, що виробляються підприємствами).
* Суми грошових вкладень у діяльність (оборотні засоби їх збільшення сприяє підвищенню доходів підприємств).
* Розмір витрат виробництва продукції (або розмір витрат обігу).
Управління доходами торговельного підприємства, спрямоване на максимізацію їх розміру, визначає необхідність їх системної класифікації, яка може бути проведена за певними ознаками (див. рис.1.).


1.3. Нормативно-правове регулювання формування валового доходу підприємства в Україні.
Закон України “Про підприємства в Україні” від 27 березня 1991 року №887-ХП (ВВР 1991 р., №24, ст.272) зі змінами і доповненнями визначає види і організаційні форми підприємств, правила їх створення, реєстрації, реорганізації і ліквідації, організаційний механізм здійснення ними підприємницької діяльності в умовах переходу до ринкової економіки.
* Закон створює рівні правові умови для діяльності підприємств;
* Закон спрямований на забезпечення самостійності підприємств;
* Порядок використання доходу визначає власник (власники) підприємства;
* Державний вплив на дохід здійснюється через установлені податки, податкові пільги;
* Підприємство самостійно планує свою діяльність. Плани свого економічного розвитку погоджує з відповідною Радою народних депутатів заходи, щоб не викликати екологічні, соціальні, демографічні та інші наслідки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Курсова робота на тему: Валовий дохід підприємситва та його розподіл

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок