Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Аудит -> Склад витрат, їх групування та класифікація

Склад витрат, їх групування та класифікація

Назва:
Склад витрат, їх групування та класифікація
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,28 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.3

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
КУРСОВА РОБОТА
ПО ПРЕДМЕТУ: УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК
НА ТЕМУ: „Склад витрат, їх групування та класифікація”


ПЛАН
Вступ.
Процес праці – це поєднання трьох обов’язкових елементів: доцільності діяльності людей (живої праці), предметів та знарядь праці. Два останніх об’єкти є матеріальними умовами праці – засобами виробництва, створеними раніше затраченою (уречевленою) працею. Сукупні витрати живої та уречевленої праці на виробництво продукції складають дійсні витрати виробництва. Вони вимірюються часом, необхідним для виробництва продукції в певних організаційно-технічних умовах. В такому найбільш абстрактному розумінні витрати виробництва однаково притаманні всім суспільно-економічним формаціям.
Національний стандарт бухгалтерського обліку П(С)БО 1 визначає витрати як зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов’язань, які призводять до зменшення власного капіталу ( за винятком зменшення власного капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власниками).
Для управління менеджерам потрібні не тільки витрати, а інформація про об’єкт витрат – продукцію, роботи, послуги або вид діяльності підприємства, які потребують визначення пов’язаних з їх виробництвом (виконанням) витрат.
За натурально-речовим складом витрати виробництва представляють собою витрати засобів виробництва і засобів існування працівників виробництва. Для відтворення процесу виробництва необхідно відновити обов’язкові елементи процесу праці. Затрачені засоби виробництва відновлюються за рахунок знов створеного продукту в натурі. Жива праця не відновлюється, а витрачається заново в новому циклі виробництва. Із знов створеного продукту виділяють кошти на відновлення робочої сили, які складають необхідний елемент натурально-речових витрат виробництва.
В умовах виробництва відправним пунктом є витрати капіталу на засоби виробництва (с) та робочу силу (v). Ці первинні витрати капіталу і є по своїй суті витратами виробництва. Вартість як загальна категорія товарного виробництва зазначається загальною сумою уречевленої в товарі праці. Різниця між цією сумою та витратами виробництва складає додану вартість (m). Таким чином, загальна формула дійсних витрат виробництва наступна: (c+v+m).
Вартість продукту поділяється на первісну вартість (с) та знов створену вартість (v+m), яка, в свою чергу, складається з вартості необхідного (v) та додаткового продукту (m). Знов створена вартість складає чисту продукцію, що поділяється на фонд заробітної плати та прибуток.
Витрати у виробничому процесі праці і засобів виробництва для виготовлення продукції називаються витратами виробництва.
Собівартість є економічною категорією, що відображає виробними відносини. В економічній літературі радянських часів з приводу собівартості висловлювалися численні різноманітні думки. Заперечення об’єктивного існування собівартості при соціалізмі знижувало її роль в економіці, зводило її необхідність до складання калькуляції, як умовного вимірника собівартості. Проте навіть від цього відмовлялись на окремих ділянках господарювання, обґрунтовуючи неможливість та недоцільність калькулювання продукції.
З наших часів собівартість вважають економічною категорією: визначено, що вона виникає і розвивається разом з виникненням та розвитком виробничих відносин, які вона відображає.
Згідно П(С)БО 1 та Закону України “Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні” від 16.07.99р. всі активи підприємства оцінюються виходячи із витрат на їх виробництво та придбання, тобто за історичною (фактичною) собівартістю.
Собівартість – це витрати підприємства, пов’язані з виробництвом та придбанням певного активу.
Порівняємо це визначення із визначенням витрат, введеним в дію Законом України “Про оподаткування прибутку підприємства”:
Валові витрати виробництва та обігу (далі – валові витрати) – сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюється як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які, в свою чергу купуються (виготовлюються) платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Курсова робота на тему: Склад витрат, їх групування та класифікація

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок