Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Аудит -> Бухгалтерський облік, його сутність і основи організації

Бухгалтерський облік, його сутність і основи організації

Назва:
Бухгалтерський облік, його сутність і основи організації
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,31 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
План
1. Бухгалтерський облік, його сутність і основи організації
1.1 Загальна характеристика обліку.
1.2 Інформаційна функція обліку.
1.3 Бухгалтерський облік як галузь економічної науки.
2. Предмет і метод бухгалтерського обліку
Предмет бухгалтерського обліку і його основні об'єкти.
Основоположні принципи (конвенції) обліку.
Метод бухгалтерського обліку.
3. Бухгалтерський баланс
3.1. Призначення, зміст і принципи побудови бухгалтерського балансу.
3.2. Структура та групування статей балансу.
3.3. Зміни в балансі, зумовлені господарськими операціями.
4. Бухгалтерський рахунок та подвійний запис
Рахунки бухгалтерського обліку, їх призначення і будова.
Метод подвійного запису, його обґрунтування і контрольне значення.
Синтетичні і аналітичні рахунки, їх взаємозв'язок. Субрахунки та їх використання.
Узагальнення даних поточного обліку.
1. Бухгалтерський облік, його сутність і основи організації
1.1. Загальна характеристика обліку
Управління підприємством взаємопов'язане з первинного інформацією, що групується і перетворюється в обліковій системі у інформаційні сукупності, які характеризують стан об'єктів обліку. У широкому розумінні поняття облік пов'язують із спостереженням, вимірюванням та реєстрацією певних явищ. Об'єктом обліку є виробничо-господарська і фінансова діяльність, основу якої становить виробництво матеріальних благ. Змістом обліку, як прикладної частини економічної науки, у багатоукладній економіці є виробничі відносини і продуктивні сили у сфері мікроекономіки. Завданням обліку є сприяння раціонального використання засобів і предметів праці та самої праці суб’єктом господарювання.
Суб’єктами господарської діяльності є фізичні та юридичні особи. Фізичними особами є громадяни країни та інших держав, юридичними особами – підприємства, організації й установи. Господарський облік здійснюють як приватні, так і юридичні особи. Ці суб’єкти господарської діяльності є обліковими одиницями, які мають окрему систему бухгалтерського обліку і складають звітність за час їх діяльності.
Облік виник і розвивався разом із господарською діяльністю людини. У XV ст. з’явилися перші друковані праці з правил ведення обліку, автором однієї з яких був Лука Пачолі (1445-1515), відомий як родоначальник бухгалтерії. Його книга “ Трактат про рахунки і записи” є першою працею з бухгалтерського обліку. Із розвитком продуктивних сил і виробничих відносин у різних соціально-економічних формаціях облік адаптувався до вимог суспільства і в результаті сформувався як наукова і прикладна економічна наука.
Метою обліку є адекватне відображення господарської діяльності, формування і надання повної та вірогідної інформації для підтримки управлінських рішень. Зміст обліку розглядають через його стадії (етапи): спостереження; вимірювання; реєстрацію; групування; узагальнення. Кожному з названих етапів (стадій) технології обліку відповідає певний набір способів і прийомів (методологія): документація та інвентаризація, оцінка і калькуляція, рахунки і подвійний запис, баланс і звітність.
Облік за своїм призначенням забезпечує інформацією управління (менеджмент), оскільки він, перш за все, є функцією управління, поряд із плануванням, контролем, аналізом і прогнозуванням. Зазвичай, облік поділяють на: оперативно-технічний, статистичний, бухгалтерський, кожен з яких має свої завдання, об’єкти, способи одержання й обробки інформації.
Оперативно-технічний облік являє собою збір поточної інформації про хід господарської діяльності підприємства. Він використовується для спостереження і контролю за окремими операціями і процесами на найважливіших ділянках господарської діяльності з метою управління ними у поточному моменті: він не має певної системи документації; використовує всі види вимірників, забезпечуючи оперативність одержання інформації.
Статистичний облік вивчає і контролює масові суспільно-економічні явища і процеси. Статистика застосовує різні вимірники і властиві їй способи спостереження (масові та вибіркові), систему показників (абсолютні, відносні та середні величини).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Курсова робота на тему: Бухгалтерський облік, його сутність і основи організації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок