Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Аудит -> Сутність та об’єктивна необхідність фінансів

Сутність та об’єктивна необхідність фінансів

Назва:
Сутність та об’єктивна необхідність фінансів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,38 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
«Сутність та об’єктивна необхідність фінансів»


Зміст
Вступ…………………………………………………………………………………3
Розділ 1. Теоретичні аспекти виникнення та розвитку фіннсів……………..7
1.1. Історичні етапи виникнення та розвитку фінансів……………………7
1.2 Суть і функції фінансів………………………………………………….10
Розділ 2. Структура і значення фінансової системи………………………….19
2.1. Внутрішня структура фінансової системи…………………………….19
2.2 Організаційна структура фінансової системи…………………………26
2.3 Фінансовий механізм……………………………………………………30
Розділ 3. Проблеми та стабілізація фінансової системи України в ринкових умовах………………………………………………………………………………34
3.1 Проблеми фінансової системи України………………………………..34
3.2 Перспективи фінансової стабілізації…………………………………..37
Висновок……………………………………………………………………………41
Список використаної літератури……………………………………………….43
Вступ
Фінанси пронизують все наше життя, з фінансовими категоріями ми зустрічаємося всюди. Адже до них належать податки, доходи, прибуток, пенсії, дотації, субсидії, штрафи, фінансові санкції…
Фінанси є однією з найбільш важливих і складних економічних категорій. Без них неможливе функціонування держави і діяльність юридичних та фізичних осіб, тому що саме вони забезпечують вартісний рух створеного у суспільстві валового внутрішнього продукту, відображають складні відносини, що виникають при цьому. Головним їх призначенням є забезпечення кожної людини достатніми грошовими коштами.
Як історична категорія фінанси виникли одночасно з державою. Саме для утримання державного апарату використовувались податки, як важіль вилучення частки виробленої вартості або доходу.
Фінанси (від фр. "finance", лат. "financia" - готівка, дохід) - означало завершення розрахунків (платежів) в грошових відносинах між населенням і державою. Згодом термін "фінанси" починає використовуватися до всієї сукупності грошових відносин, пов'язаних з системою державних доходів і видатків.
У загальному вигляді фінанси відображають відносини, що виникають між людьми, підприємствами, фірмами, банками, державними органами з приводу отримання, передавання один одному грошових коштів, взаємних платежів, боргових та інших грошових зобов'язань.
Фінанси охоплюють широкий спектр податкових платежів населення, позики, лотереї, вклади в банки тимчасово вільних грошей. Через фінансові важелі держава надає населенню кредити, регулює індивідуальну трудову діяльність, здійснює управління соціально-економічними процесами.
Конкретними інструментами фінансового регулювання економіки слугують заробітна плата, ціни, бюджет, кредити, податки, платежі, інвестиції, пенсії, стипендії, грошова допомога тощо. Отже, фінанси не гроші чи грошові доходи, а економічні відносини.
Фінанси - це система відносин з приводу розподілу й використання фондів грошових коштів(фінансових ресурсів).
Основними суб'єктами фінансових відносин є: держава, державні органи управління, підприємства, установи, громадські організації й населення країни.
Фінанси - це система економічних відносин між державою, юридичними та фізичними особами щодо акумуляції та використання грошових засобів на основі розподілу й перерозподілу валового внутрішнього продукту (ВВП) і національного доходу.
Отже, фінанси безпосередньо пов'язані з грошовими відносинами, але не тотожні їм.
Так, до фінансів не належать гроші, які обслуговують особисте споживання та обмін (купівля товарів у роздрібній торгівлі, оплата комунальних послуг, особистих транспортних засобів, зв'язку, охорони здоров'я тощо), а також гроші, отримані у вигляді заробітної плати, грошового переказу, спадщини тощо.
Економічна роль фінансів у ринковій економіці надзвичайно велика. Функціонування фінансів забезпечується через фінансову систему. Показники фінансової системи є головним індикатором її стану.
Отже, фінанси - це "кровоносна система" будь-якої економіки.
Система створення та використання фондів грошових ресурсів разом з розгалуженою мережею фінансових установ являє собою фінансову систему. На практиці ця система включає різноманітні фінансові інститути, які суспільство використовує з метою забезпечення кругообігу фінансових ресурсів різної цілеспрямованості, і поділяється на: державні фінанси; фінанси підприємств і організацій; фінанси населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота на тему: Сутність та об’єктивна необхідність фінансів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок