Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Аудит -> Оцінка ефективності підприємницької діяльності

Оцінка ефективності підприємницької діяльності

Назва:
Оцінка ефективності підприємницької діяльності
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,20 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ЗМІСТ
Вступ………………………………………..………………………...……....2
1.Аналітична оцінка ефективності підприємницької діяльності…..…..5
1.1.Методичні основи аналітичної оцінки ефективності
підприємництва………………..…………………………………...5
1.2.Критерій і система показників………………….……………….10
2.Обгрунтування ефективних методів і форм підприємництва….…...13
2.1.Основні форми і методи активізації підприємництва……......13
2.2.Адаптація систем управління до вимог ринку…………….…..15
2.3.Конкурентоспроможність продукції та шляхи її
забезпечення……………….…………………………………...…19
2.4.Прискорення процесів приватизації…………...………….…....25
3. Формування та обчислення показників ефективності
підприємницької діяльності……………………..………….……..……30
3.1.Оцінка ефективності бізнесово-фінансової діяльності
фірми (підприємства)………………… ………….…….….…….34
3.2.Оцінка ефективності діяльності позавиробничих
підприємницьких структур……………………...……....………39
Висновок……………….………..……………………..………....…………41
Використана література……………………………………………………44
ВСТУП
Ринкова трансформація економіки в Україні, її інтеграція у світовий та європейський економічний пpocтip значною мірою залежать від розвитку підприємництва. В розвинутих країнах саме підприємництво відіграє фунда-ментальну роль у соціально-економічних перетвореннях та політичному житті суспільства.
Якщо великі підприємства орієнтуються переважно на масовий, відносно однорідний попит, випуск великих партій стандартної продукції, то малі підприємства успішно діють на невеликих ринкових сегментах. Вони раціонально й ефективно заповнюють економічні ніші з виробництва великого асортименту продукції, виконання різноманітних poбіт за індивідуальними замовленнями, надання широкого спектра послуг. Якщо великі корпорації сприяють зростанню загальногосподарської ефективності за рахунок економії на масштабах діяльності, то малий бізнес додає економічній системі гнучкості, мобільності, здатності до швидких структурних, технічних, інноваційних перетворень. Безперечними є переваги малих підприємств у торгівлі, громадському харчуванні, організації відпочинку та туризму, багатьох інших видах діяльності.
В сучасній ринковій економіці малому підприємництву притаманні свої особливості, переваги й недоліки. В кожній країні його розвиток грунтується на певних закономірностях. Однак саме всебічне проникнення малого бізнесу в господарську систему дозволило багатьом країнам з перехідною економікою, насамперед постсоціалістичним (Чexiя, Угорщина, Польща, країни Балтії), суттєво наростити економічний потенціал, підвищити рівень конкурентоспроможності національної економіки, вирішити гострі соціальні проблеми, сформувати середній клас як важливу умову політичної стабільності суспільства.
Велика суспільно-політична й економічна вага малого підприємництва в країнах з розвинутою ринковою економікою зумовлює відповідну увагу до нього з боку української держави, широкомасштабне та ефективне сприяння його розвитку.
Світова практика свідчить, що до 10 відсотків малих підприємств виростають у великі компанії. В Україні мова йде лише про подібні поодинокі випадки. Зростання перспективних малих підприємств фактично заблоковано. Головний висновок iз сказаного — в Україні, попри окремі успіхи, досі не створено належних умов для нормального розвитку малого бізнесу.
Розвиток малого та середнього підприємництва — не самоціль. Це необхідна умова переходу всієї економіки на ринкові рейки, ефективної реструктуризації виробництва та підприємств, розв'язання проблем зайнятості, зрос-тання рівня життя населения. Без розвитку малого підприємництва неможливе формування середнього класу, тобто неможливе створення надійного фундаменту демократичного суспільства. Малий бізнес має найнижчі інвестиційні потреби, характеризуєтся найшвидшим обігом капіталу. Світовий досвід показує, що він забезпечує у два—три рази більшу ефективність виробничих капіталовкладень i за обсягом коштів, i за терміном віддачі.
Малому підприємництву на пострадянському просторі, зокрема в Україні, властиві певні особливості, якими розвиток цього сектора відрізняється від інших країн, насамперед у матеріальному виробництві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Оцінка ефективності підприємницької діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок