Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Аудит -> Прибуток на акцію у фінансовій звітності

Прибуток на акцію у фінансовій звітності

Назва:
Прибуток на акцію у фінансовій звітності
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,93 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Прибуток на акцію у фінансовій звітності
курсова робота з бухгалтерського обліку


ЗМІСТ


Вступ
Акція – особливий цінний папір серед інших внаслідок того, що це мобільніший, з одного боку, та найскладніший, з другого – фінансовий інструмент на ринку цінних паперів. З приводу акцій укладається найбільша кількість договорів на ринку цінних паперів, що зумовлює потребу в досконалому, чіткому законодавстві та детальному регулюванні правових відносин між суб'єктами фондового ринку.
Становлення ринку цінних паперів в Україні неможливе без активізації процесу соціально-економічних та політичних реформ. Будь-які масштабні економічні перетворення і залишаються незавершеними без створення конкурентноспроможного фінансового сектора, здатного мобілізувати та надавати реформованій економіці інвестиційні ресурси.
Формування сучасного ринку цінних паперів в Україні передбачає вирішення кількох важливих питань щодо визначення фундаментальних принципів подальшого розвитку національної економіки на ринкових засадах. Одним із важливих аспектів цієї проблеми є обґрунтування місця комерційних банків на ринку цінних паперів та співвідношення ролі банківських і парабанківських установ в операціях із цінними паперами.
Прибуток на акцію є найважливішим і в зв'язку з цим одним із таких, що найбільш широко застосовуються на фондовому ринку, аналітичним показником. Фінансові аналітики вважають, що, використовуючи цей показник, можна як прогнозувати рівень прибутковості акцій та їх курсову (ринкову) вартість, так і оцінювати ефективність управління акціонерним товариством і його дивідендної політики.
Отже, актуальність теми дослідження даної курсової роботи зумовлюється важливістю проблеми обліку прибутку на акцію у спектрі економічних відносин.


Розділ 1. Акції, їх види та механізм функціонування
Акцією, згідно ст. 4 Закону України "Про цінні папери та фондову біржу", визначається цінний папір без установленого строку обігу, що засвідчує дольову участь у статутному фонді акціонерного товариства, підтверджує членство в акціонерному товаристві та право на участь в управлінні ним, дає право його власникові на одержання частини прибутку у вигляді дивіденду, а також на участь у розподілі майна при ліквідації акціонерного товариства.
В залежності від функцій, які виконують акції, можуть бути різні види акцій (рис. 1.1).
Зупинимося детальніше на окремих видах акцій.
Акції можуть бути іменними та на пред'явника, привілейованими та простими.
Громадяни вправі бути власниками, як правило, іменних акцій.
Іменна акція
Іменна акція представляє собою цінний папір, на бланку якого зазначається ім’я його власника. При випуску таких акцій емітент повинен завести книгу реєстрації іменних акцій. До неї має бути внесено відомості про кожну іменну акцію, включаючи відомості про власника, час придбання акції, а також кількість таких акцій у кожного з акціонерів. Якщо право власності на зазначену акцію переходить до іншого інвестора, то в книзі реєстрації повинні бути вказані відповідні зміни. Книгу може вести сам емітент, але лише в тому випадку якщо кількість власників іменних паперів не перевищує 500; ця функція також може передаватися іншим установам – незалежним реєстраторам або депозитаріям. Іменні акції – це як сертифікаційні, так і електронні цінні папери. При зміні власності на такі акції емітент може вилучити акцію, в якій вказано ім’я попереднього інвестора, і видати нову, вказавши в ній ім’я останнього. Однак емітент може зробити інакше. На звороті бланку акції він може вказати ім’я нового власника і дату здійснення передачі завірені підписом уповноваженої особи та печаткою емітента.
Рис. 1.. Класифікація акцій
Акція на пред’явника
Акція на пред’явника може випускатися як в паперовій так і в безпаперовій формі. По акціях на пред'явника у книзі реєструється їх загальна кількість.
Емітент, що випустив акції на пред’явника, може не знати в кожен потрібний момент, хто є його акціонером та якою кількістю його акцій володіють конкретні інвестори.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Прибуток на акцію у фінансовій звітності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок