Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Аудит -> Державний бюджет, його структура та шляхи збалансування

Державний бюджет, його структура та шляхи збалансування

Назва:
Державний бюджет, його структура та шляхи збалансування
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,93 KB
Завантажень:
513
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота
тема: “Державний бюджет, його структура та шляхи збалансування”


ЗМІСТ
Вступ .…………………………………………………………………............... 3
1. Методологічні основи формування бюджету ……........................................ 4
1.1. Сутність і роль бюджету …………........................................................ 4
Методи, принципи і джерела формування бюджету ........................... 8
Класифікація видатків та форми бюджетного фінансування ............. 12
Особливості формування бюджету України ................................................… 17
Склад і структура доходів бюджету України ....................................... 17
Склад і структура видатків українського бюджету ............................. 21
Шляхи збалансування державного бюджету .................................................. 24
Стан бюджету ………………….……….................................................. 24
Характеристика бюджетного дефіциту .................................................. 26
Джерела покриття дефіциту бюджету …................................................ 30
Висновки ……………………………………………………………….………….. 34
Додатки ……………………………………………………………………………. 36
Список використаної літератури ………………………………………………… 39
 
Вступ
Тема державного бюджету завжди була актуальною, такою вона залишається і зараз, адже від цього, здавалося б, на перший погляд, звичайного документу насправді багато що залежить. Візьмемо для прикладу стан бюджету, а точніше його дефіцит, якщо він великий ( більше 3% ), то з’являється інфляція, яка призводить до знецінення грошей по всій країні та втрати заощаджень. Або інший приклад: у бюджеті змінено розміри допомоги при народженні дитини, чи допомоги по безробіттю, чи мінімальну заробітну плату, від цього відповідно змінився фінансовий стан людей у цих категоріях, а якщо змінити відсоток централізації до бюджету? І таких прикладів можна навести безліч.
Отже, можна зробити висновок, що державний бюджет безпоседньо впливає на кожного громадянина і від нього залежить будуть люди жити добре, чи не дуже( у фінансовому плані ).
Мета цієї курсової роботи розкрити структуру державного бюджету, тобто показати його дохідну і видаткову частини, а також запропонувати методи збалансування і оптимізації цих частин та шляхи досягнення стану бездефіцитності.
Суб’єктом дослідження у цій курсовій є – сам державний бюджет, а об’єктом дослідження виступає – його структура та дефіцит державного бюджету.
Дана курсова робота складається зі вступу, трьох розділів і висновків.
В 1-му розділі розкривається суть бюджету та теоретичні основи його складання, у 2-му – більш детальніше розглядається як, на практиці, формуються доходи і видатки бюджету України. 3-ій розділ присвячений проблемі бюджетного дефіциту та реальним шляхам виходу з неї.
Розділ 1. Методологічні основи формування державного бюджету.
Сутність і роль бюджету.
Сутність бюджету розкривається при вивченні його як економічної категорії та як основного фінансового плану. Бюджет як економічна категорія – є основною ланкою державних фінансів і важливою складовою фінансової сис-теми в цілому. Державні фінанси виражають сукупність економічних відносин у грошовій формі з приводу розподілу і перерозподілу вартості ВВП з метою фінансового забезпечен-ня реалізації функцій держави. Суб'єктами цих від-носин є юри-дичні й фізичні особи та держава, об'єктом — ВВП. За певних умов об'єктом фінансових відносин може бути національне ба-гатство, виражене у вартості накопичених у суспільстві благ та природних ресурсів.
Бюджет держави як відособлена ланка фінансової системи ві-дображає ту частину розподільних відносин, яка пов'язана із фор-муванням і використанням основного централізованого фонду грошових коштів. Характерними ознаками цих відносин є те, що вони, по-перше, відбивають двосторонні відносини держави з юридичними та фізичними особами; по-друге, регламентуються державою в законодавчій формі; по-третє, пов'язані зі створен-ням фінансової бази для забезпечення виконання державою її функцій — управлінської, оборонної, економічної та соціальної; по-четверте, характеризують перерозподіл доходів і коштів між галузями, регіонами, соціальними верствами населення; по-п'яте, спрямовані на реалізацію основних завдань економічного і соці-ального розвитку країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Державний бюджет, його структура та шляхи збалансування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок