Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Аудит -> Заробітня плата в сільському господарстві та шляхи її підвищення

Загрузка...

Заробітня плата в сільському господарстві та шляхи її підвищення

Назва:
Заробітня плата в сільському господарстві та шляхи її підвищення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,63 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Наукова робота
на тему:
«Заробітня плата в сільському господарстві та шляхи її підвищення»


ЗМІСТ
АНОТАЦІЯ 3
ВСТУП 4-5
Заробітня плата, як елемент доходів у сільському господарсві 6-13
Аналіз оплати ринку робочої сили у сільському господарсві 14-20
Шляхи підвищення оплати робочої сили у сільському
господарсві 21-24
ВИСНОВКИ 25
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 26
Анотація. Проаналізовано низький розмір заробітної плати працівника сільського господарства. Розглянуто динаміку заробітної плати. Запропоновано декілька шляхів підвищення оплати робочої сили у сільському господарстві.
ВСТУП
Актуальність теми. Головною продуктивною силою суспільства є працююча людина. Праця була і залишається головним джерелом ма-теріального і духовного достатку, головною умовою життя і розвитку суспільства. Вся трудова діяльність людей здійс-нюється за участю трьох елементів: робочої сили, знарядь і предметів праці. Основна роль серед них належить робочій силі, яка використовує знаряддя і предмети праці. Засоби виробництва функціонують тільки в процесі праці.
З розвитком науково-технічного прогресу праця трудів-ників сільського господарства стає дедалі продуктивнішою забезпечуючи зростання виробництва продуктів рослинництва і тваринництва для задоволення потреб населення і промисловості. Раціональне використання трудових ресур-сів, підвищення продуктивності праці на основі комплексної механізації, електрифікації та автоматизації виробни-чих процесів у сільськогосподарському виробництві є од-ним з найважливіших завдань агропромислового комп-лексу.
Трудові ресурси - частина населення, яка має необхідний фізичний розвиток, розумові здібності та знання для роботи в усіх сферах економічної діяльності. До складу трудових ресурсів включаються особи у працездатному віці, крім інвалідів I та II груп та громадян, що одержують пенсію на пільгових умовах, які не працюють та особи пенсійного віку і підлітки, зайняті в галузях економіки. Соціальну суть категорії “ трудових ресурсів ” становлять люди у певних виробничих умовах, а економічну - робочий час, необхідний для виконання суспільно корисної праці.
Останніми роками на селі спостерігаються негативні тенденції у використанні трудового потенціалу. Участь населення у суспільному виробництві та особистому підсобному господарстві супроводжується низьким рівнем продуктивності праці. Низький рівень розвитку сільської сфери прикладання праці на селі, а також домінуюча вторинна зайнятість сільського населення в особистому підсобному сільському господарстві, зумовлює ситуацію, коли кількість осіб, які шукають іншу основну або додаткову роботу, порівняно з тими, які таку роботу мають, виявляється досить незначною – у співвідношенні 1 до 2,3.У 2000 році зарплати в сільському господарстві були в два рази меншими, ніж в цілому в народному господарстві. Щоб якось компенсувати зменшення зарплат та зменшення можливостей зайнятості в сільській місцевості, сільські домогосподарства все більше зверталися до виробництва в підсобному господарстві як до основного джерела забезпечення продуктами харчування та грошових доходів.
Об’єктом дослідження є оплата ринку праці сільського господарства.
Предметом дослідження є процес формування, тенденції та нарахування заробітної плати .
Метод дослідження. Теоретичною і методологічною основою даного дисертаційного дослідження стали фундаментальні положення сучасної економічної теорії, наукові досягнення вітчизняних і зарубіжних вчених у сфері оплати праці, становлення сільського ринку праці, регіональної економіки.
У процесі дослідження використовувались наступні методології: економічний аналіз та прогнозування. Аналіз стану заробітної плати сільського господарсва за допомогою певних статистичних даних.
1.Заробітня плата як елемент доходів у сільському господарстві

Серед матеріальних стимулів праці провідне місце займає заробітна плата, ринковий механізм формування якої в перехідній економіці визначається попитом і пропозицією на ринку та вартістю робочої сили з врахуванням об’єктивно необхідних умов її відтворення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему: Заробітня плата в сільському господарстві та шляхи її підвищення

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок