Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Аудит -> курсова робота безкоштовно: Обліково-фінансові документи

Обліково-фінансові документи / сторінка 6

Назва:
Обліково-фінансові документи
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,27 KB
Завантажень:
724
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
д.) [10, c.129].
Бухгалтерські документи класифікуються по наступних ознаках: призначенню, порядку складання і способу охоплення операцій [10, c.283].
По призначенню документи підрозділяються на розпорядницькі, виправдувальні, бухгалтерського оформлення і комбіновані.
Необхідна для відображення в бухгалтерському обліку інформація, що утримується в прийнятих до обліку первинних документах, накопичується і систематизується в облікових реєстрах, що рекомендуються Міністерством фінансів України. Підприємства, що складають облікові реєстри на машинних носіях, зобов'язані забезпечити технічні засоби для їхнього відтворення в зручному для читання виді [10, c.290].
У первинних документах і облікових реєстрах виправлення помилок повинні бути підтверджені підписами посадових осіб, що підписали ці документи, ізуказівкою дати виправлення. У касових і банківських документах виправлення не допускаються.
Реєстри бухгалтерського обліку повинні містити назву, період реєстрації господарської операції, прізвища і підписи або інші дані, що дозволяють ідентифікувати осіб, що брали участь у їхньому складанні. Господарські операції повинні бути відбиті в облікових реєстрах у тому звітному періоді, у якому вони були здійснені.
На підприємстві повинен бути розроблений графік документообігу, що складається з метою упорядкування руху і своєчасного одержання для записів у бухгалтерському обліку первинних документів. У графіку повинен бути перелік робіт зі створення, перевірки й обробки документів, а також указуються конкретні виконавці, взаємозв'язки і термін виконання робіт.
Після обробки первинні документи й облікові реєстри, звітність підлягають обов'язковій передачі в архів.
2.2. Перелік обліково-фінансових документів та строки їх зберігання
На кожному підприємстві, в кожній установі, організації існує велика кількість обліково-фінансових документів.
Акт
Акт – це документ, який містить рішення щодо законів, указів, постанов і складається на підтвердження фактів, подій, вчинків, пов'язаних з діяльністю установ та окремих осіб. Як правило, це документація постійних експертних комісій, спеціально уповноважених осіб або представників організацій, що перевіряють [18, c.75].
Акт складається кількома особами з метою об'єктивного фіксування подій, фактів або певної ситуації. Виклад і форма тексту актів регламентовані. Текст акта має дві частини:
1). вступну (вказуються підстави для складання акта, перелічуються особи, що складали акт, а також присутні під час його складання);
2). констатуючу (викладаються мета й завдання акта, xaрактер проведеної роботи, перелічуються виявлені факти, даються висновки).
Після слова Підстава вказується документ чи усне розпорядження службової особи щодо необхідності та юридичної, ваги певного акта.
Після слова Складено перераховуються особи, які склали акт або були присутні під час його складання, і обов'язково зазначаються їхні посади, ініціали й прізвища. Якщо акт готувався комісією, то першим друкується прізвище голови; прізвища інших членів комісії розташовуються в алфавітному порядку.
У кінці акта (перед підписами) зазначається кількість примірників і вказується місце їх зберігання.
Реквізити: Назва установи; Гриф затвердження; Назва виду документа; Номер та дата складання; Місце складання; Заголовок; Текст; Підписи.
Доручення
Доручення – це письмове повідомлення, за яким організація чи окрема особа надає право іншій особі від її імені здійснювати певні юридичні чинності або отримувати матеріальні цінності [17, c.139].
Доручення видаються на розпорядження майном, отримання грошових і матеріальних цінностей. Вони поділяються на особисті та офіційні.
Особисті доручення видаються окремими особами, які передають свої права іншим особам (право на отримання заробітної плати, поштового переказу та ін.). Обов'язковою умовою правомірності особистого доручення є наявність підпису службової особи й печатка установи, підприємства, що засвідчує підпис довірителя (доручення, які видаються студентам, можуть засвідчуватись навчальним закладом).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота на тему: Обліково-фінансові документи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок