Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Аудит -> Система сертифікації продукції УкрСЕПРО. Основні принципи та правила здійснення сертифікації продукції.

Система сертифікації продукції УкрСЕПРО. Основні принципи та правила здійснення сертифікації продукції.

Назва:
Система сертифікації продукції УкрСЕПРО. Основні принципи та правила здійснення сертифікації продукції.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,76 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Тема: Система сертифікації продукції УкрСЕПРО. Основні принципи та правила здійснення сертифікації продукції.
План.
1. Загальна характеристика i структурна схема системи сертифікації.
Основні принципи та правила здійснення сертифікації продукції.
2.
Порядок здійснення сертифікації продукції.
3.
Сертифікація продукції іноземного виробництва.
1. Система сертифікації УкрСЕПРО створена згідно з вимогами Декрету Кабінету Miністрів України від 10 травня 1993 року за №46-93 «Про стандартизацію та сертифікацію».
Сьогодні питання підтвердження відповідності продукції регулюють понад 500 законів, постанов Кабінету Mіністрів України, указів Президента i iншi.
В процесі сертифікації продукції перевіряють відповідність її вимогам чинних законодавчих актів України та обов'язкових вимог нормативних документів, міжнародних та національних стандартів інших держав, що чинні в Україні.
Найвищим національним органом з сертифікації в Україні є Державний комітет з стандартизації, метрології та сертифікації (ДКТРСП України). Основні поло-ження з сертифікації продукції встановлені ДСТУ 3410-94.
В системі сертифікації УкрСЕПРО здійснюють такі взаємопов'язані види діяльності:
-
сертифікацію продукції (npoцeciв, послуг);
-
сертифікацію систем якості;
-
атестацію виробництв;
-
акредитацію випробувальних лабораторій (центрів);
-
акредитацію органів з сертифікації систем якості;
-
атестацію аудиторів за переліченими вище видами діяльності.
Загальне керівництво в системі сертифікації УкрСЕПРО, організація та координація робіт з сертифікації продукції здійснюються найвищим органом з серти-фікації продукції - ДКТРСП України. Сертифікацію продукції поділяють на обов'язкову та добровільну.
Обов'язкову сертифікацію проводять на відповідність щодо вимог чинних зако-нодавчих актів України та обов'язкових вимог нормативних документів, міжнародних та національних стандартів інших держав, що чинні в Україні. Перелік продукції, яка підлягає обов'язковій сертифікації затверджується ДКТРСП Ук-раїни.
Добровільну сертифікацію проводять на відповідність вимогам, які не внесені до обов'язкових. Якщо для вказаної продукції встановлені обов'язкові вимоги, то їx завжди включають до вимог добровільної сертифікації. Добровільну сертифі кацію здійснюють на підставі ДСТУ EN 45014-98.
Системою сертифікації УкрСЕПРО передбачено також сертифікацію імпортованої продукції. 3 метою визнання отриманих в Україні сертифікатів системи сертифікації УкрСЕПРО за кордоном вона побудована з урахуванням вимог стандартів i рекомендацій міжнародних організацій i взаємодіє з ними на основі угод між ДКТРСП України та міжнародними, регіональними та національними організаціями інших держав, що здійснюють діяльність з сертифікації.
Система сертифікації УкрСЕПРО взаємодіє на основі угод з системами пере-вірки безпеки, охорони навколишнього середовища і інше, які функціонують в Україні під керівництвом повноважених органів. Національний орган з сертифі-кації у разі необхідності передає цим органам окремі функції з проведення сер-тифікації продукції та акредитації органів з сертифікації. Контроль за сертифіка-тами відповідності здійснюється в системі сертифікації УкрСЕПРО.
ДСТУ 3498-96 передбачено три форми сертифіката відповідності:
-
форма 1 - призначена для продукції (послуг), що пройшла обов'язкову серти-фікацію;
-
форма 2 - для добровільної сертифікації;
-
форма 3 - для продукції (послуг), що пройшли обов'язкову сертифікацію на відповідність окремим вимогам нормативних документів.
Сертифікація в системі сертифікації УкрСЕПРО передбачає підтвердження тре-тьою стороною показників, характеристик та властивостей продукції, процесів та послуг на підставі випробувань, атестації виробництва та сертифікації систем якості. Право на здійснення робіт з сертифікації продукції надається виключно лабораторіям (центрам) будь-якої форми власності та аудиторам, що акредито-вані в системі сертифікації УкрСЕПРО та віднесені до її Реєстру.
Система сертифікації УкрСЕПРО встановлює відповідальність виробника за невідповідність сертифікованої продукції вимогам нормативних документів і по-рушення правил системи сертифікації УкрСЕПРО:
-
продавця чи постачальника - за відсутність сертифікатів або знаків відповід-ності на продукцію, що реалізується;
-
випробувальну лабораторію (центр) - за достовірність та об'єктивність резуль-татів випробувань сертифікованої продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота на тему: Система сертифікації продукції УкрСЕПРО. Основні принципи та правила здійснення сертифікації продукції.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок