Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Аудит -> Ситуаційний облік і аналіз страхових послуг

Ситуаційний облік і аналіз страхових послуг

Назва:
Ситуаційний облік і аналіз страхових послуг
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,45 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Ситуаційний облік і аналіз страхових послуг
курсова робота з бухгалтерського обліку


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Глобалізаційні процеси, що відбуваються в світі і зокрема в Україні, призводять до зближення міжнародних і національних стандартів бухгалтерського обліку. В історії питання про управлінський облік взагалі і зокрема у страховій сфері існують дві протилежні точки зору. По-перше, деякими фахівцями управлінський облік розглядається як складова частина бухгалтерського обліку в який крім нього ще входить фінансовий облік. Їх опоненти незгодні з цим твердженням і наполягають на відносному самостійному позиціюванні управлінського обліку.
Тут є різні підходи, наприклад це такі як англо-американської так і німецької моделі управлінського обліку та його розуміння. Справа в тому, що народжений в США управлінський облік там почав розвиватись швидкими темпами, що в свій час вплинуло на зріст конкурентноздатності американських компаній. В Україні ми маємо чудову нагоду слідкувати за представниками різних напрямів управлінського обліку Американських та Європейських страхових компаній це Страхова компанія "АІГ Україна" та Страхова компанія "Граве Україна" відповідно. Щодо вітчизняних страхових компаній, то за виключенням небагатьох серед яких як приклад можна привести страхову компанію "ТАС-лайф", де панує американська модель управлінського обліку, у решти страховиків засади управлінського обліку майже не застосовуються.
Отже поки вітчизняні вчені сперечаються щодо предмета й методу управлінського обліку, й далі ототожнюючи облік з рахівництвом, ця нова сфера діяльності привертає дедалі більшу увагу фахівців українських страхових компаній. З огляду на це, зростає інтерес бухгалтерів і менеджерів до управлінського (ситуаційного) обліку, можливостей його застосування у страхових компаніях. У тім, широке запровадження управлінського обліку в практику українських страхових компаній стримують певні чинники, серед яких особливо слід відзначити відсутність необхідних знань у менеджерів вищої та середньої ланки. У зв'язку з цим розуміння й підтримка управлінського обліку ключовими керівниками страхової компанії є однією з вирішальних умов його практичного застосування.
Таким чином, викладене вище зумовлює актуальність теми дослідження курсової роботи.
Об'єктом дослідження курсової роботи є теоретичні засади ситуаційного обліку і аналізу.
Предмет дослідження – ситуаційний облік і аналіз страхових послуг.
Метою курсової роботи є дослідження проблеми ситуаційного обліку і аналіз страхових послуг.
Мета роботи реалізується шляхом виконання таких завдань:
дослідити сутність ситуаційного (проблемного, управлінського) бухгалтерського обліку;
охарактеризувати ситуаційний і аналіз облік страхових послуг.


Розділ 1. Сутність ситуаційного (проблемного, управлінського) бухгалтерського обліку
Поступовий перехід України до міжнародних стандартів бухгалтерського обліку вимагає докорінного перегляду традиційного відношення до фінансової інформації як ретроспективного, так і стратегічного (прогнозного) характеру. Однією з причин глибокої економічної кризи у нашій державі є неспроможність старих управлінських кадрів ефективно працювати в ринкових умовах, використовуючи бухгалтерський облік, економічний аналіз і контроль не тільки як потужні важелі інтенсифікації поточної господарської діяльності, але й у якості засобів оцінки перспектив бізнесу. Для досягнення конкурентних переваг, формування позитивного іміджу підприємства, завоювання довіри з боку кредиторів, інвесторів і партнерів керівництво повинно мати повноцінну інформацію стратегічного характеру.
Бухгалтерський облік, який традиційно нагромаджував інформацію про господарські факти та явища, що вже відбулися, тобто мав виключно ретроспективний характер, починаючи з другої половини ХІХ ст. поступово почав розширювати свій часовий горизонт.
Не зупиняючись на аналізі численних передумов використання балансів та інших облікових даних для потреб прогнозування і планування, відзначимо лише, що часовий горизонт бухгалтерського обліку почав розширюватися у напрямі майбутнього тоді, коли почали розроблятися і використовуватися в управлінні кошториси (бюджети).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота на тему: Ситуаційний облік і аналіз страхових послуг

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок