Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Аудит -> Облік матеріально-технічного постачання

Облік матеріально-технічного постачання

Назва:
Облік матеріально-технічного постачання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,08 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Облік матеріально-технічного постачання
курсова робота з бухгалтерського обліку


ЗМІСТ


Вступ
Підприємство з виробництва продукції, робіт чи послуг є складною системою, під якою розуміють сукупність окремих елементів, котрі знаходяться у взаємодії та зв'язках між собою і утворюють єдність та цільність. Підприємство як система характеризується двома основними характеристиками:
динамізмом, зміною у часі самої системи та її стану;
інформативністю процесів та явищ, які відбуваються у ньому.
У фінансовому обліку процес постачання чітко не виділяється, хоча немало економістів пропонують організувати облік у системі бухгалтерських рахунків та використовувати інформацію для визначення ефективності цього процесу. Автор пропонує звернути увагу на процес постачання, оскільки через нього проходять вхідні потоки ресурсів, які в майбутньому перетворюються з натуральної форми у вартісну. Витрати, пов'язані з придбанням ресурсів, становлять від 10 до 30% від вартості заготовлених ресурсів, а тому їх облік та аналіз динаміки і структури дають можливість знайти шляхи зниження витрат, і збільшення маси прибутку.
Сьогодні загальний характер багатьох норм Правил (стандартів) дає бухгалтерам широке поле професійної творчості та спонукає до самостійного прийняття важливих рішень з облікових проблем.
В Україні прийнято 25 положень (стандартів) обліку, які охоплюють всі діючі МСБО (крім стандартів, які стосуються звітності банків і пенсійних фондів). Деякі національні стандарти об'єднують положення декількох МСБО, а в деяких випадках розробляються стандарти, зміст яких не має аналогу в міжнародних ста-ндартах. Але всі національні стандарти базуються на МСБО та не суперечать їм.
Стандарти надають свободу вибору відповідних методів обліку, у зв'язку з чим бухгалтерські записи часто залежать від обраного методу. Вони описують проводки за кожним можливим методом, надають рекомендації щодо вибору найбільш вдалого методу для підприємств залежно рід специфіки їх діяльності. А бухгалтер обирає потрібні йому проводки відповідно до облікової політики.
Сьогодні він сам вирішує питання стосовно норм амортизації матеріальних і нематеріальних активів, питання про те, які платежі відносити на даний звітний період, а які капіталізувати (включити у витрати майбутніх періодів або віднести на незавершене виробництво), як списувати прострочену дебіторську заборгованість тощо. При цьому бухгалтер добре розуміє, що всі його рішення не мають відношення до розрахунків з бюджетом з податків. У держави свої норми, свої погляди, а у власника – свої.
Все сказане вище можна застосувати до обліку розрахунків з постачальниками.
Таким чином, сьогодні немає чіткого шаблону, в який бухгалтер міг би підставляти потрібні суми. Відображаючи ту чи іншу операцію, бухгалтер аналізує її економічний зміст, від чого залежить визнання і відображення її у звітності.


1. Процес постачання та його значення для підприємства
Тривалість й ефективність функціонування підприємства знаходяться у прямій залежності від уміння команди менеджерів протистояти ринковим та економічним несприятливим факторам, а тому фінансовий облік передбачає обов'язкові процедури збору й обробки інформації, яка стосується перебігу процесів, виявлення позитивних чи негативних відхилень від запрограмованих цілей, планів та показників діяльності. Ця інформація дозволяє своєчасно приймати рішення, спрямовані на недопущення негативних змін чи на їх нейтралізацію.
Розкриваючи поняття процесів промислових підприємств, автор вважає за необхідне дати визначення цього терміна, оскільки в літературі з бухгалтерського обліку до цього часу не зверталася увага на такі "дрібниці", а тому не зовсім зрозуміло що саме слід вважати процесом у виробничій діяльності.
Процесом (лат. "processus" – проходження, просування) називається послідовна закономірна зміна певного явища та перехід від одного явища до іншого. Іншими словами, господарська діяльність породжує закономірну і послідовну зміну процесів:
1) придбання факторів виробництва – постачання;
2) їх трансформацію у готовий продукт (роботи чи послуги) – виробництво;
3) продаж готової продукції – збут;
4) розширення чи модернізацію матеріально-технічної бази – інвестування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Облік матеріально-технічного постачання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок