Головна Головна -> Курсові роботи українською -> БЖД -> Організація і обслуговування робочих місць

Організація і обслуговування робочих місць

Назва:
Організація і обслуговування робочих місць
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,07 KB
Завантажень:
525
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КУРСОВА РОБОТА
За темою: Організація і обслуговування робочих місць
 
 


Зміст


Вступ
Виникнення нових професій, активне впровадження засобів механізації і автоматизації робіт, поглиблення поділу кооперації та спеціалізації праці потребують відповідної організації робочих місць, їх планування, обладнання, що забезпечує оптимальні умови для трудової праці людей.
Робоче місце є перинним виробничим осередком, в якому здійснюється процес виробництва матеріальних цінностей.
Для ефективного функціонування цього процесу за окремим працівником або групою робітників повинна бути закріплена частина виробничої площі підприємства, на якій розташована знаряддя праці (устаткування), при допомозі яких здійснюється виконання певної частини виробничого процесу.
Отже, темою написання курсової роботи є “Організація і обслуговування робочих місць”. Робоче місце є зоною здійснення трудового процесу працівником або виконання закріплених за ним трудових функцій.
Мета роботи - вивчити основні принципи і методи організації і обслуговування робочих місць, вміти їх застосовувати в управлінській праці.
Серед основних завдань організації обслуговування робочих місць можна виділити наступні:
Розкриття сутності та видів робочих місць.
Визначення вимог щодо організації робочих місць.
Забезпечення робочих місць відповідним рівнем оснащення.
Раціональне планування.
Створення сприятливих і конфортних умов праці.
Здіснення контролю за виконанням положень посадової інструкції працівників.
Суб’єкт дослідження – робоче місце, на якому створюються підвалини всієї економіки п-ва та визначається ефективність виробництва.
Об’єкт дослідження – ресторан “Княжий двір”.
Від організації кожного робочого місця – первинної ланки виробництва залежить ефективна виробнича діяльність усього підприємства. На кожному робочому місці експлуатуються відповідні види виробничих фонді, тут знаходиться найбільш мобільна частина оборотних коштів, незавершене виробництво, формування витрати виробництва, визначається певний рівень продуктивності праці і якості продукції, виявляється рівень організаційно-технічного підготування виробництва тощо.
Важливою складовою організації праці на робочому місці є система його обслуговування. Вона передбачає своєчасне забезпечення робочого місця всім необхідним, включаючи технічне обслуговування, зокрема поладку, ремонт, регулювання обладнання, регулярне постачання необхідних видів енергії, інформації та основних і допоміжних матеріалів, контроль за якістю роботи устаткування, належне транспортне обслуговування.
Необхідно зазначити, що характер і розміщення засобів на робочому місці, особливості обумовлених предметів праці повинні узгоджуватись з вимогами людини, тобто, її можливостями приводити в рух і використовувати речові елементи процесу праці без шкоди для свого здоров’я.


1. Поняття організація і обслуговування робочих місць
1.1. Сутність робочих місць, їх класифікація.
Сутність та види робочих місць. Первинним осеред-ком підприємства, у якому здійснюється процес перетворення «входу» (ресурсів, укладень) у «вихід» (продукт, послуга), є ро-боча система — робоче місце, яке може функціонувати відносно самостійно за своєю спеціалізацією.
Робоче місце — це частина виробничої площі, яка оснащена всім необхідним устаткуванням, інструментом, пристроями і призначена дня виконання трудових операцій певної частини ви-робничого процесу.
Із такого визначення можна зробити висновок, що на робочому місці перед-бачається раціональний вибір І розміщення засобів праці, які мають забезпечити в процесі свого функціонування належну безпеку праці та ефективну діяльність людей, зайнятих виконанням окремих складових сукупного виробничого процесу.
Кожне робоче місце має свою специфіку, обумовлену типом організації виробництва на підприємстві та різновидностями конкретної пращ, яка використовується в умовах певного виду виробництва (заготівельного, прядильного, металообробного, сушильного, складального).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Організація і обслуговування робочих місць

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок