Головна Головна -> Курсові роботи українською -> БЖД -> Види трудового колективу і їх повноваження

Види трудового колективу і їх повноваження

Назва:
Види трудового колективу і їх повноваження
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,91 KB
Завантажень:
537
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота
Види трудового колективу і їх повноваження


Зміст
Вступ ……………………………………………………………………………. 3
Розділ 1. Загальна характеристика трудового колективу ………………….....6
Поняття трудового колективу, порядок створення ……………….…....6
Повноваження трудового колективу …………………………………...13
Розділ 2. Статус трудового колективу ……………………………………..….18
2.1. Визначення правового статусу трудового колективу …………………...18
2.2. Розмежування прав трудових колективів і профспілок на підприємстві.21
Висновки ……………………………………………………………………...…24
Список використаних джерел ………………………………………………….27


ВСТУП
Актуальність теми курсової роботи.
Законодавство України визначає, що трудовий колектив утворюють всі громадяни, що своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору, і інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з підприємством. Тому Ви запитаєте, чим же актуальна дана тема? А відповідь є досить простою. Досконало розглянувши таке поняття, як трудовий колектив, розглянувши усі аспекти його діяльності ми зможемо побачити ряд недоліків, що допускаються у чинному законодавстві, що, як наслідок, відбивається на трудовій діяльності працівників. І це в першу чергу відбивається на працівниках, що не знають основ трудового законодавства, тому ми бачимо ще один доказ того, коли люди страждають через свою необізнаність.
Проте, не завжди працівники страждають через відсутність знань, ще однією причиною є “низка прогалин” у системі трудового законодавства. Дана система побудована на принципах, що збереглися ще із часів радянського Союзу. Проте Україна мусить відмовитись від тоталітарного спадку СРСР, у якому головним завданням держави було зробити з громадян слухняних виконавців. І вирішити дану проблему в наших інтересах.
Отже, підсумовуючи сказане, слід сказати, що дана тема є актуальною тому що охоплює усі сторони діяльності працівників, і за її допомогою можна висвітити ті ущемлення їхніх прав що допускаються і залишаються безкарними.
Ступінь наукової розробки не можна визначити як початковий, адже дана тема світиться в трудовому законодавстві ще із 1982 року. Проте важко сказати, що вона розкрита до кінця. Трудовий колектив вивчався такими вченими, як Пінцбургом Л.Я., Мацюка А.Р., Алексєєва С.С. та українськими вченими Пилипенка П.Д., Лівшиці Р.З., Дрізганої С. та інших.
У їхніх наукових працях розкривалися такі питання як повноваження, правовий статус, види трудових колективів. Але поряд х тим на сьогоднішній день в умовах переходу до ринкових відносин певні питання, наприклад соціальний захист, до кінця не вивчені.
Дана проблема потребує подальшого дослідження та наукової розробки. Це ще раз вказує на актуальність теми дослідження.
Предметом роботи є визначення правового статусу трудового колективу.
Об’єктом роботи є Закони України, що визначають основні положення і повноваження, визначення трудового статусу трудового колективу.
Методологічна основа роботи складається із базових наукових положень в юридичній науці в цілому і в науці трудового права зокрема. У процесі роботи було використано такі наукові методи дослідження: історичний, логічний, соціальний, нормативно-правовий, статистичний, і ще один метод, на мою думку що є найбільшим підтвердженням постанов закону є практика. Основні положення та вимоги, подані в роботі, посилаються на чинне законодавство, та досягнення науки трудового права.
Що стосується мети роботи, то слід сказати, що дана робота спрямована на проведення теоретичного аналізу, розкриття змісту і повноважень трудового колективу в Україні. Також метою роботи є розширення і висвітлення тих недоліків і прогалин у законодавстві що сьогодні є і це треба виправити.
Виходячи з цього ми намагалися вирішити такі конкретні завдання:
з’ясувати поняття трудового колективу;
розчленувати трудові права колективів і профспілок на підприємстві;
розкрити поняття органів трудового колективу, порядок створення, повноваження;
визначити правовий статус трудового колективу;
сформувати свої пропозиції щодо удосконалення трудового законодавства у напрямку діяльності трудових колективів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Види трудового колективу і їх повноваження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок