Головна Головна -> Курсові роботи українською -> БЖД -> Системи оплати праці.

Системи оплати праці.

Назва:
Системи оплати праці.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,65 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Системи оплати праці.
Тарифна система оплати праці.
Оплата праці повинна залежати від кількості і якості праці, її результатів, які мають кількісні і якісні показники. Оплата праці – це винагорода, що встановлюється попередньо в державно-нормативному порядку або за угодою сторін трудового договору. [11]
Співвідношення між кількісними і якісними показниками праці, або мірою праці, і винагородою, створює систему оплати праці.
Тарифна система оплати праці являє собою сукупність нормативних актів і встановлених ними правових норм.
Оскільки є дві міри праці: кількість виготовленої продукції і час, витрачений на виконання певної роботи.
Основою організації оплати праці є тарифна система. За її допомогою встановлюється можливість оцінити працю кожного працівника, спів ставити, порівняти конкретні види праці та встановити пропорції в їх оплаті. [37; ст.330]
Основними елементами тарифної системи є такі: тарифні ставки, тарифні сітки, схеми посадових складів, тарифно-кваліфікаційні характеристики (довідники).
Тарифна система використовується для розподілу робіт залежно від їх значимості і складності та працівників залежно від їх кваліфікації за розрядами тарифної сітки і є основою формування та регулювання (диференціації) заробітної плати.
Тарифні ставки (погодинні, денні, місячні) виражають розмір оплати праці на різних видах робіт за одиницю часу (година, день, місяць) залежно від кваліфікаційного розряду працівника. Потрібно врахувати, що тарифні ставки робітників-відрядників, праця яких є інтенсивнішою, ніж праця робітників-погодинників, встановлюється в більш високому розмірі (приблизно на 7-8%). [29; с. 60]
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 1998р №98 «Про доплати і компенсації особам, які працюють у зоні відчуження і зоні безумовного (обов’язкового) відселення після повного відселення жителів» передбачено, що в період з 1 січня 1998р. до 1 січня 2000р. особам, які постійно працюють у зоні відчуження, проводиться доплата у розмірі тарифної ставки (посадового окладу).
Посадовий оклад – це норма оплати праці керівників, спеціалістів і службовців за місяць. Він встановлюється в тому ж порядку, що й тарифні ставки робітників. Але ж, частина перша ст.. 15 Закону «Про оплату праці» передбачає встановлення в колективному договорі не посадових окладів, а схем посадових окладів. Схеми – це перелік посад і відповідних їм посадових окладів, які визначаються не у фінансованому розмірі, а у вигляді верхньої та нижньої межі посадового окладу за кожною посадою.
Так, частина шоста ст. 96 КЗпП дає власникові право змінювати посадові оклади службовцям (мається на увазі керівникам, спеціаліста і службовцям) за результатами атестації в межах затверджений у встановленому порядку мінімальних і максимальних розмірів окладів за відповідною посадою. Якщо встановлювати у відповідному порядку для цієї категорії працівників на верхню і нижню межу посадових окладів, а їх тверді розміри, це буде виключати дію частини шостої ст. 96 КЗпП.
Встановлення зазначеними вище способами тарифних ставок і схем посадових окладів означає, що власник не має права встановлювати, навіть за згодою з працівником, тарифні ставки та посадові оклади на рівні, нижче визначеного нормативно. Підвищувати власник вправі. На підтвердження такого висновку свідчить частина третя статті 5 Закону «Про колективні договори і угоди», яка забороняє в трудових договорах тільки погіршувати становище працівників порівняно з умовами колективного договору. [8]
А також частина третя ст. 97 КЗпП і частина друга ст. 15 Закону «Про оплату праці», які приписують визначати конкретні розміри тарифних ставок і посадових окладів з урахуванням вимог частини першої тієї ж статті, тобто з урахуванням вимог, встановлених колективним договором. [11]
Зрозуміло, керівник підприємства може бути обмежений у праві підвищувати тарифні ставки та посадові оклади порівняно з установленими колективним договором із справжнім (тобто цивільно-правовим) власником (шляхом внесення до статуту підприємства відповідного положення або іншим способом, який допускається статутом).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Курсова робота на тему: Системи оплати праці.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок