Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Ольга Кобилянська – тонкий знавець людської душі

Ольга Кобилянська – тонкий знавець людської душі

Назва:
Ольга Кобилянська – тонкий знавець людської душі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,15 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Ольга Кобилянська – тонкий знавець людської душі


Зміст
Вступ ...............................................................................
РозділІ Через терни до зірок ............................................
1.”Усі мої думки тобі, народе вільний,
і пісня серця, музика душі тобі!”......................................................
2.Трагічні акорди повісті “Земля”................................................................
3.Романтична стихія письменниці................................................................
Розділ ІІ О. Кобилянська – енциклопедія жіночої душі...
1.Нуртуюча хвиля жіночого питання...........................................................
2.“Новітній тип” мислячої жінки у повісті “Царівна”................................
Висновки...........................................................................
Література.........................................................................
Вступ
Ольга Кобилянська – непересічна постать в українській літературі. В житті вона шукала ідеал, боролася за свою людську гідність, за право розкривати й утверджувати власні духовні сили, служити своїм талантом людям.
Нелегкий був шлях, яким письменниця, вихована в онімеченому середовищі, пройшла до свого народу, пройнялася його болями і надіями. Вона, долаючи зневіру, позбавлена особистого щастя, самотужки шукала стежки до свого знедоленого люду, щоб самовіддано, до останнього подиху служити йому. Свої мрії й поривання палкої душі Ольга Кобилянська виливала в літературних творах. Паперові виповідала письменниця найзаповітніше, маючи надію, що хто-небудь скористається з її писання, що вона пробудить у людських душах тугу за світлими ідеалами, запалить на боротьбу за краще майбутнє. Сумніви, зневіра не раз бентежили душу, але не писати Ольга Кобилянська не могла. З кожним новим твором ширшає світогляд письменниці, глибше і глибше пізнає вона людську душу.
Однією з проблем, які глибоко хвилювали Ольгу Кобилянську, була доля жінки, її право на освіту, працю, на громадське життя. Героїні її творів спрямовують свій погляд у чарівний світ музики, до сяйва далеких зірок, дикої краси природи. Їхній поклик до казкового щастя дещо безпорадно-дитячий.
Відповіді на болючі питання навколишнього світу, на свої тривоги, сумніви письменниця шукає в книгах. Це – єдина розрада в її житті.
Ольга Кобилянська називала себе просто і скромно – “робітницею свого народу”, але для української літератури вона стала окрасою, бо твори її, пройняті глибоким ліризмом, драматизмом та життєвою правдою, є справжнім літературним скарбом.
Кожен твір письменниці вражає поетичністю і глибиною зображення характерів, зокрема жіночих. Недарма їх називають енциклопедією жіночої душі. Коли читаєш її твори, починаєш разом з письменницею перейматися внутрішнім життям героїнь, захоплюєшся ними, сумуєш, радієш, співчуваєш... Але ніколи не залишаєшся байдужим! Чи не в цьому сила таланту Ольги Кобилянської.
Ми вважаємо, що тема роботи на даний час є досить актуальною, оскільки твори Ольги Кобилянської мають значну пізнавальну та ідейно-естетичну цінність і продовжують духовно збагачувати читача. Як непересічна художня цінність вони увійшли у духовну скарбницю нашого народу, є однією з животворних ланок у культурному єднанні української літератури з літературами інших народів.
Нові теми, нові способи їх трактування, глибокий психологічний аналіз, лірико-романтичний стиль, ліричні відступи, персоніфікація природи, ритмічність і музикальність мови – все це властиве творчості Ольги Кобилянської.
Ми намагались показати вже всім відому особистість в новому аспекті – як людину, що бореться за свою гідність, за своє місце в житті. Доля судила Ользі Кобилянській іти через терни на вершини, вона гнула, ламала її, але не зламала! Молода письменниця наполегливо переборювала перешкоди на своєму шляху, не давала опанувати себе сумнівам у власному таланті, зневірі у правильності обраного шляху.
Ми ставимо перед собою мету: показати Ольгу Кобилянську як особистість, котра змогла запанувати над обставинами життя, здолати всі труднощі і вийти на шлях служіння народові.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Ольга Кобилянська – тонкий знавець людської душі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок