Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Євген Петрушевич

Євген Петрушевич

Назва:
Євген Петрушевич
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
42,24 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Курсова робота
«Євген Петрушевич»
 
 


Вступ.
Розділ 1. Революційно-визвольний рух на західноукраїнських землях.
1.1. У переддень повстання.
1.2. Боротьба за головне місто Східної Галичини.
1.3. Початок польсько-української війни.
Розділ 2. Діяльність Євгена Петрушевича як президента ЗУНР.
2.1. Основні віхи біографі Є. Петрушевича.
2.2. Діяльність Є.Петрушевича на чолі уряду ЗУНР.
Розділ 3. Процес творення західноукраїнської державності
2.1. Будівництво національної держави.
3.2. Прорахунки й здобутки уряду ЗУНР.
Висновки.
Література.
 


Вступ
Актуальність теми дослідження. У період розбудови незалежної Української держави помітно посилився інтерес до історії – справжньої, а не перелицьованої на догоду тим чи іншим політичним доктринам. Освоєння в історії "білих плям" заполонило не тільки уми фахівців, а й широкого громадського загалу, членів різних політичних об'єднань. Історична тема, як і тема культурно-національного відродження, домінує в багатьох публікаціях і рефератах на наукових конференціях, посідає важливе місце на сторінках публіцистики.
Історія – це пам'ять людського суспільства, його свідомість і совість, засіб самоочищення, виховання прийдешніх поколінь. На жаль, у часи тоталітарного режиму цілі пласти нашого минулого були сфальсифіковані або знаходились за сімома замками. Тому особливо серйозних досліджень чекає літопис українського народу. "Читати українську історію треба з бромом, – писав у травневі дні 1918 року прем'єр Української Народної Республіки Володимир Винниченко, – до того, – це одна з нещасних, безруких, безпорадних історій, до того боляче, досадно, гірко, сумно перечитувати, як нещасна, зацькована, застрашена нація тільки те й робила за весь час свого державного (чи, вірніше, півдержавного) існування, що одгризалася на всі боки: од поляків, руських, татар, шведів. Уся історія – ряд, безупинний, безперервний ряд повстань, війн, пожарищ, голоду, військових переворотів, інтриг, сварок, підкопування".
Напередодні Першої світової війни значна частина українських земель – Східна Галичина, Буковина та Закарпаття – перебували у складі Австро-Угорщини. В жовтні 1918 року в умовах воєнної поразки австро-німецького блоку та національно-визвольної боротьби народів Австро-Угорська імперія розпалася на декілька незалежних держав. Рішучі заходи зі створення власної держави почали робити й українці на західноукраїнських землях.
Викладене вище зумовлює актуальність теми дослідження курсової роботи.
Об'єктом дослідження курсової роботи є суспільно-політичне життя України в період Української революції 1917-1921 років.
Предмет дослідження – діяльність Євгена Петрушевича як президента ЗУНР.
Метою курсової роботи є об'єктивне і всебічне висвітлення діяльності Євгена Петрушевича як президента ЗУНР.
Відповідно до мети поставлено такі завдання:–
з'ясувати основні віхи біографії Євгена Петрушевича;–
дослідити основні моменти революційно-визвольного руху на західноукраїнських землях;–
дослідити процес творення західноукраїнської державності.
Хронологічні межі дослідження охоплюють період Української революції 1917-1921 рр.
Наукова новизна роботи полягає у спробі цілісно дослідити проблему діяльності Євгена Петрушевича як президента ЗУНР. Автор використав широку джерельну базу з цих проблем, врахував здобутки вітчизняної та зарубіжної фахової літератури.
Наявне використання таких методів дослідження як аналітичний, порівняльний, описовий, статистичний.
 
 


Розділ 1. Революційно-визвольний рух на західноукраїнських землях
1.1. У переддень повстання
Із завершенням Першої світової війни на західноукраїнських землях настав якісно новий етап народних змагань. Здійнявшись у Галичині, хвиля загальнонаціонального повстання прокотилася Буковиною, Волинню, Закарпаттям. Визвольна боротьба, що охопила всі етнічні українські території, становила глибокий взаємопов'язаний процес, органічну частину перетворень, які докорінно змінили обличчя Центральної та Східної Європи, всього континенту, врешті, цілого світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Курсова робота на тему: Євген Петрушевич

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок