Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Особистість С. Дягілєва та його роль у пропаганді російського мистецтва

Особистість С. Дягілєва та його роль у пропаганді російського мистецтва

Назва:
Особистість С. Дягілєва та його роль у пропаганді російського мистецтва
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
45,72 KB
Завантажень:
563
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ

Факультет хореографічного мистецтва

КУРСОВА РОБОТА

З “ІСТОРІЇ ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА”

на тему:

“ Особистість С.Дягілєва та його роль у пропаганді російського мистецтва ”

Студентка II курсу

Група ТХБ-29, ММ

Завражина Олена

Керівник: Цветкова Л.Ю.

Київ - 2001р.

ПЛАН

1. Дитинство Дягілєва……………………………………………………. 3.

2. Крах монополії зарубіжних сцен.

Робота театру Дягілєва на ринкових умовах……………………….. 3.

3. Новаки музичного світу………...…………………………….….…………... 3.

4. Гебріел Аструк та Сергій Дягілєв…………………………………………… 4.

5. Дебют незалежності………………………………………………………….. 7.

5.1. Меценати та кредитори Дягілєва..……………………………... 7.

5.2. Гастролі…………………………………………………………….. 10.

5.3. Заробітна плата……………………………………………………. 12.

6. Ієрархія таланту…………………………………………………….….. 14.

7. Крах імперії Аструка. Томас Бічам.………………………………….. 16.

7.1. Оперні сезони пана Томаса Бічама……………………………... 16.

8. Борги……………………………………………………………….……. 17.

8.1. Погіршення фінансового положення…………………………... 19.

9. Зміни на ринку мистецтва…………………………………………….. 19.

10. Висновок…………………………………………………………………. 22.

11. Список використаної літератури…………………………….………. 24.

1. ДИТИНСТВО ДЯГІЛЄВА

Народився Сергій Дягілєв в березні 1872р., в дворянській сім'ї, яка захоплювалася музикою, театром, мистецтвом. Мати померла при його народженні. Сергія виховала мачуха, освідчена і інтелігентна жінка. Сам Дягілєв добре співав, грав на фортепіано, малював, хоча був просто аматором в різних галузях мистецтва. У 1896р. закінчив юридичний факультет Петербургського університету, паралельно займаючись в консерваторії. Був одним з творців художнього об'єднання «Світ мистецтва», яке сильно вплинуло на культурне життя Росії на рубежі століть. Деякий час Дягілєв був редактором журналу «Щорічник імператорських театрів», був чиновником за особливими дорученнями при канцелярії імператорських театрів. Після звільнення зі служби, Дягілєв зайнявся організацією виставки старовинного російського портрета, спочатку в Росії, потім за кордоном. Також він займався щорічними концертами російських артистів за кордоном.

2. КРАХ МОНОПОЛІЇ ЗАРУБІЖНИХ СЦЕН.

РОБОТА ТЕАТРУ ДЯГІЛЄВА НА РИНКОВИХ УМОВАХ.

Коли Сергій Дягілєв привіз свою трупу танцюристів до Парижу, ніхто не міг передбачити його успіх. Проте, також ніхто не міг передбачити наступні події, які два роки опісля створять сезони російського балету. Створення такого виду підприємництва на чолі з легендарною особистістю не випадкове. Дягілєв і його балетна трупа стали логічною відповіддю на той ринок музичних мистецтв, який і створив частково сам Сергій. У період з 1909 по 1914 роки його трупа стала невід'ємною частиною Імператорського театру, спонсорована “хресними батьками” підприємництва. Але замість державного театру Дягілєв запропонував модель комерційного, чиє складне фінансування відповідало законам попиту і пропозиції.

На відміну від Росії, Захід застосував таку форму антрепризи і відвів їй особливе місце у існуючому ринку. Вже там Дягілєв знайшов імпресаріо, які просували його “сезони”, готували постановки і зацікавили громадськість золотої оперної епохи. Дягілєвська антреприза стала самою знаменною подією тієї епохи.

3. НОВАКИ МУЗИЧНОГО СВІТУ

Власники багатьох театрів не прикладали особливого зусилля, щоб допомогти трупі Дягілєва в постановках, тим самим вони зазделегідь ставили хрест на касових зборах від спектаклів. Знаючи смак глядача і завжди підносячи їм готові до вживання театральні блюда, зарубіжні власники театрів без особливого ентузіазму відносилися до артистичних новацій Дягілєва. У всіх цих театрах, де гостював зі своєю трупою Дягілєв, існували свої колективи, які, незважаючи на невисокий рівень, були вигідніші своєю постійністю, ніж рідкі приїзди гостей-новаторів. Треба оцінити успіх Дягілєва, який успішно зміг адаптувати свою трупу в складних умовах існуючого ринку, розвиненого завдяки імпресаріо, котрі працюють по іншу сторону мистецтва, мешкаючого на дотаціях.

Новаки світу, правлячого традиціями, такі як Гебріел Аструк і сер Томас Бічам (один – син рабина, інший – внук виробника запатентованих ліків), залишили свій слід, створюючи альтернативні організації, які пристосовувалися до бажання зростаючої аудиторії побачити щось нове. Космополітичні у смаках і поглядах, вони були антрепренерами, насиченими релігією високої культури, які і знайшли в російських послідовниках відображення самих себе як людей, котрі знаходяться далеко від мистецтва та від шляху, як завоювати суспільне і професійне визнання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота на тему: Особистість С. Дягілєва та його роль у пропаганді російського мистецтва

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок