Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Біологія -> Особливості росту і розвитку молочних залоз на різних етапах онтогенезу у ссавців

Особливості росту і розвитку молочних залоз на різних етапах онтогенезу у ссавців

Назва:
Особливості росту і розвитку молочних залоз на різних етапах онтогенезу у ссавців
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
42,44 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Вступ
Протягом останніх двох десятиліть фізіологія молочних залоз та лактації напрацьовується зі все зростаючою інтенсивністю. Зараз вже немислимо повно охопити в одній книзі весь матеріал, що накопичився. Тому в даній роботі, в якій торкнулася всіх сторін життя молочної залози і її розвиток, функція, — вимушена обмежити своє завдання.
Мета роботи — вивчити особливості росту і розвитку молочних залоз на різних етапах онтогенезу у ссавців а також аналіз регуляторних механізмів, нервових і гормональних, керівників розвитком і функцією молочної залози.
Актуальність. В наш час важко не оцінити через розвиток сільського господарства, в якому молоко різних тварин є важливим продуктом. Окреме питання - вивчення та аналіз - молочної залози людини. Методи еволюційної фізіології будуть і в цьому розділі такими ж ефективними. Еволюційний принцип матиме важливе значення і в аналізі матеріалу, що вже накопичився, і в плануванні подальших експериментальних досліджень, і, решті, допоможе більш осмислено підходити до розробки питань лактації, зв'язаних з сільськогосподарською і медичною практикою, тому своє переконання я прагнула відобразити у міру сил і можливостей у всіх пунктах плану даної роботи.
У своїй роботі я представила матеріал по анатомії та фізіології молочної залози а також по фізіології лактації людини. Він фрагментарно присутній у всіх питаннях, йому ж цілком присвячено і виділено окремими розділами в даній роботі. У цьому позначилися не тільки важливість вивчення даного питання, але і необхідність зібрати і узагальнити разом поки що, на жаль, нечисленні експериментально-фізіологічні роботи по фізіології молочної залози жінки. Необхідність такого узагальнення назріла не тільки тому, що вона продиктована практикою. Фізіологія лактації людини така своєрідна, що її зіставлення з даними, отриманими на тваринах, поза сумнівом матиме істотне значення для розробки принципу, який як я вважаю у фізіології лактації керівним, — принципу еволюційного.
По своєму значенню, сподіваюся, моя робота зможе бути корисною біологам-фахівцям, працівникам практики — зоотехнікам, ветеринарам і лікарям — у вирішенні задач, що висуваються практикою. От чому в даній роботі я зібрала та вивчала весь матеріал, який наявний на даний час та прагнула пов'язувати з практикою експериментально-теоретичні питання, усвідомлюючи, втім, що справа біолога не тому, щоб підносити готові конкретні рецепти, а в тому, щоб дати ясну теоретичну основу для раціональної розробки таких рецептів. Тому у своїй праці я намагалася відобразити якнайповніше найважливіші та основні питання, викласти уявлення по даній темі з точки зору біології, медицини, ветеринарії та ін.
І. Огляд літератури
1.1 Анатомія і фізіологія молочної залози.
Молочна залоза за своїм походжень – є утвором шкіри і виникає з потових залоз апокринового типу. Вона має форму півкулі, основа якої розміщується на фасції, що покриває великий грудний і передній зубчас-тий м'язи.
Скелетотопічно молочна залоза у жінок розміщуєть-ся між III і VII ребрами звер-ху і знизу та між lіnеа раrаstеrnаlіs і lіnеа ахіllаrіs аntеrіоr - з боків.
За будовою молочна за-лоза є складною альвеоляр-ною залозою. У жі-нок вона складається з 15-20 часточок, оточених і розді-лених відростками поверхне-вої фасції. Часточки залози розміщуються радіально, на-вколо соска. Кожна часточ-ка має свою вивідну або мо-лочну про-току діаметром 2-3 мм. Молочні протоки радіально сходяться до соска і біля його основи ампулоподібно розширюються, формуючи молочні пазухи, які дистально знову звужуються і відкри-ваються на верхівці соска точковими отворами. Отворів на соску значно менше, ніж молочних проток, оскільки деякі з них біля основи соска з'єднуються між собою. Радіальне розташування молочних проток слід враховувати під час опера-тивного втручання на молочній залозі - розрізи потрібно прово-дити за радіусами.
Капсула молочної залози утворена поверхневою фасцією, яка бере участь у фіксації залози до ключиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Курсова робота на тему: Особливості росту і розвитку молочних залоз на різних етапах онтогенезу у ссавців

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок