Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Біологія -> Застосування лікарських рослини Тисменицького району у народній медицині

Застосування лікарських рослини Тисменицького району у народній медицині

Назва:
Застосування лікарських рослини Тисменицького району у народній медицині
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,71 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота
на тему:
Застосування лікарських рослини Тисменицького району у народній медицині


ЗМІСТ
Вступ 3
1. Загальна характеристика лікарських рослин 5
1.1. Біоекологічні особливості основних видів лікарських рослин
Тисменицького району
2. Застосування лікарських рослин у народній медичині.
3. Охорона і розведення окремих, омомбливо цінних представників
лікарських рослин.
Висновки
Література
Додатки


ВСТУП
З давніх-давен людина навчилася знаходити необхідні рослини для боротьби з недугами. Знання про лікування травами передавалося з покоління в покоління. І вже нині наукова медицина використовує значну частину лікарських рослин, взятих з народної медицини.
З року в рік щедріше розкриває перед людьми природа свої чарівні таємниці.
Дикоростучі лікарські рослини мають велике значення як джерело сировини для медицини та фармацевтичної промисловості, тому першочерговим завданням, яке стоїть перед ботаніками є вивчення рослинних ресурсів нашої країни.
Дикоростучі лікарські рослини є основним матеріалом для ряду лікарських препаратів, а в багатьох випадках використовуються без спеціальної переробки.
Лікарські рослини завжди були великими друзями людини. Першим учителем був ліс, а першою аптекою – природа.
З роду в рід, з покоління в покоління передавалися рецепти емпіричного лікування. Таємниці рослин-лікарів знали знахарі, костоправи, серед яких було немало справді розумних людей, пристрасно закоханих у свою справу.
У наш час лікарські препарати, виготовлені з рослинної сировини, та й сама сировина широко використовуються у медичній практиці. При лікуванні ряду захворювань такі препарати є незамінними. У світовій медицині лікарські препарати, виготовлені з рослин, становлять 30%.
Слід відмітити, що наші далекі предки – скіфи та слов’яни – здавна володіли великим запасом знань про лікарські рослини і широко використовували їх при наданні медичної допомоги.
З того часу минуло багато століть і, нажаль, велика кількість лікарських рослин вже вимерла, або знаходиться на межі зникнення. Тому, ті лікарські рослини, що не ростуть суцільно в межах свого ареалу, а лише в певних місцях виростання, причому коли екземпляри виду зустрічаються рідко, поодиноко, то проводити заготівлі економічно невигідно, особливо в тих випадках, коли вихід сировини з однієї рослини невеликий.
На сучасному етапі розвитку наукової вітчизняної медицини, яка до цього протягом віків нагромадила неоціненні знання, широко користуються в повсякденній практиці гомеопати і навіть алопати. Велика когорта фахівців-медиків вводить у практику багато нових цінних лікарських рослин.
Дослідження і аналіз лікарських рослин є актуальною на сьогоднішній день, тому що звертаючи увагу на екологічний стан довкілля все більші переваги мають засоби природного походження. У літературі відсутні дані щодо видового різноманіття лікарських рослин Тисменицького району.
Основна мета, яка стоїть переді мною при виконанні цієї роботи, полягає в дослідженні лікарських рослин Тисменицького району, їх місця знаходження, запаси і застосування в народній медицині.
Щодо завдання, то воно включає в себе такі пункти:
ознайомитися з науковою літературою по даній темі;
визначити кількість лікарських рослин на території Тисменицького району;
встановити які рослини і в яких місцях найчастіше зустрічаються;
на основі роботи зробити висновки по поширенню лікарських рослин і їх заготівлі і застосуванні в народній медицині.
Зокрема увага була звернута на ті лікарські рослини, які не є у плані заготівлі, але завдяки великій кількості можуть заготовлятись. Тільки заготівля цих рослин повинна проводитись раз в 2-3р., щоб не зменшились, а в гіршому випадку не зникли б ці рослини з флори нашої місцевості.


Загальна характеристика лікарських рослин
На досліджуваній території Тисменицького району флора лікарських рослин представлена трав’янисто – лучною та деревною рослинністю. Внаслідок строкатих кліматичних умов і географічного положення, рослини району характеризуються великою різноманітністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Застосування лікарських рослини Тисменицького району у народній медицині

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок