Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Біологія -> Склад флори лікарських рослин низькогірних лучних угруповань верхів’я річки Ч.Тиси

Склад флори лікарських рослин низькогірних лучних угруповань верхів’я річки Ч.Тиси

Назва:
Склад флори лікарських рослин низькогірних лучних угруповань верхів’я річки Ч.Тиси
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,50 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
ЗМІСТ
вступ..... з
ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ 5
ФІЗИКО-ГЕОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРИТОРІЇ ДОСЛІДЖЕННЯ 8
Географічне положення 8
Геологічна будова .8
Геоморфологія 9
Гідрографія 10
Ґрунти . 11
Клімат..... 12
Рослинний покрив 13
МЕТОДИКА ТА МАТЕРІАЛИ ДОСЛІДЖЕННЯ 15
РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ЇХ ОБГОВОРЕННЯ 17
Конспект флори 17
Аналіз флори 22
Хорологія деяких видів лікарських рослин 34
4.4 Щільність популяцій деяких видів лікарських рослин 36
4.5 Охорона та перспективи використання видів лікарських
рослин 37
ВИСНОВКИ 44
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 45
ДОДАТКИ 48
2


ВСТУП
Актуальність теми. Світ рослин має важливу багатогранну роль у кругообігу речовин та енергії, а також в інших біосферних процесах, є активним співтворцем багатства біоекотопних ніш, в яких зосереджена основна біологічна різноманітність.
Водночас фітобіота відіграє також фундаментальну роль в багатогранній прагматичній діяльності людини як джерело харчових продуктів, кормів, різноманітної багатоцільової сировини тощо. В цій багатющій гамі прагматичного використання багатств фітобіоти дуже важливе значення має застосування рослин для лікування різних захворювань людини, їх ефективної профілактики та загального оздоровлення.
Значною мірою задоволення розглянутих потреб відбувається за рахунок спеціального цілеспрямованого культивування ряду видів цінних лікарських рослин.
На території дослідження є досить сприятливі умови для зростання . різних видів лікарських рослин, в тому числі і рідкісних, які люди з давніх-давен використовували як для безпосереднього вживання, так і для виготовлення лікарських препаратів. Слід відмітити, що лише близько 40 % потреб у лікарській рослинній сировині задовольняється як за рахунок культивування, а решта 60 % - шляхом заготівлі дикорослих видів. Природні осередки лікарських рослин потребують наукового, раціонального використання з максимальним збереженням у природі відновних потенцій популяцій виду та відповідним сприянням збагачення наявних ресурсів лікарських рослин.
Мета роботи: дослідити видовий склад флори лікарських рослин низькогірних лучних угруповань верхів’я річки Ч.Тиси, провести його аналіз.
Завдання дослідження:
- дослідити флору лікарських рослин та провести аналіз за систематичним складом;
3


провести еколого-фітоценотичний та біоморфологічний аналізи видів лікарських рослин;
зробити екологічний аналіз видів лікарських рослин;
розрахувати щільність деяких видів лікарських рослин;
виявити ендемічні та рідкісні види лікарських рослин.
Об'єкт дослідження - низькогірні луки верхів’я річки Ч. Тиси, які
належать до Мармороського гірського масиву.
Предмет дослідження - лікарські рослини низькогірних лук
верхів’я річки Ч. Тиси.
Новизна роботи полягає у недостатньому вивченні флори лікарських рослин лучних угруповань у Рахівському районі.
Дослідницький матеріал зібрано на основі літературних матеріалів, а також польових робіт на території досліджуваного об’єкту. В роботі використані науково - технічні матеріали науково-технічної бібліотеки ім. Василя Стефаника, літературні джерела Рахівської районної бібліотеки, бібліотеки Карпатського Біосферного заповідника, приватна література, дані з інтернету.
Робота складається із вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків (фотографій, гербарних зразків рослин).
Практичне значення одержаних результатів: робота може бути використана для подальших наукових досліджень з даної тематики, а також для студентів, учителів та інших осіб, які цікавляться і займаються вивченням лікарських рослин. Також дана робота може стати початковим етапом у детальнішому вивченні лікарських рослин даного об'єкту дослідження.
4


1. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ
Перші дослідники флори Українських Карпат пов'язані з науковою діяльністю ботаніків Львівського університету (заснований у 1661р.). Професор натуральної історії університету Бальтазар Гаке (1739-1815рр.) у 1790-1796 рр. опублікував результати своєї подорожі північними схилами Карпат, яку він здійснив у 1788-1795 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Склад флори лікарських рослин низькогірних лучних угруповань верхів’я річки Ч.Тиси

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок