Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Біологія -> Родина Аsteraceae у флорі околиць с. Гузіїв (Болехівський район)

Родина Аsteraceae у флорі околиць с. Гузіїв (Болехівський район)

Назва:
Родина Аsteraceae у флорі околиць с. Гузіїв (Болехівський район)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,09 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Родина Аsteraceae у флорі околиць с. Гузіїв (Болехівський район)
(дипломна робота для здобуття кваліфікації спеціаліст-біолог)


Зміст
Вступ…………………………………………………………………….....3
Додатки……………………………………………………………………………..50


Вступ
Людське життя з моменту його виникнення і до сьогодні прямо чи опосередковано залежить від рослин (їжа, одяг, медикаменти, будівельні матеріали). Відомо, що рослинні організми є об’єктом наукових досліджень і відкриттів, природними моделями тих явищ, які розкриє наука в майбутньому і застосування їх на практиці.
Ніхто сьогодні не може стверджувати, що той чи інший вид у майбутньому не принесе практичної користі, яку ми сьогодні ще не можемо передбачати. Адже багато видів дикорослих рослин досі не відкрили перед свого практичного і наукового значення.
Естетично-духовне значення зеленого світу рослин важко переоцінити. Скільки прекрасних літературних творів написано під впливом краси і величі земних шат рідної землі.
Але в сучасних умовах природокористування є актуальним зменшення чисельності багатьох видів рослин, скорочення їх ареалу, вимирання рідкісних рослин та цінних – придатних для введення в культуру і використання в селекційній роботі. У цьому випадку мову слід вести не лише про види, які вже на сьогодні знаходяться у загрозливому становищі, але і про ті поки що ніби благополучні види, місця зростання і поширення яких в результаті різнопланових і часто передбачуваних дій людини стають практично непридатними для зростання і особливо, поповнення їх популяцій.
Зникнення того чи іншого виду, типового ландшафту чи унікальних витворів природи – втрата не лише для науки, а й для всього людства. Адже властивості, притаманні кожному виду рослин, передавалися з покоління в покоління. Саме вони давали їм можливість пристосуватися до умов навколишнього середовища і зайняти своє місце у тісно сплетеному ланцюгу життя. Зникає якийсь один вид – випадає ланка із ланцюга живої природи.
Тому дана робота покликана дослідити структуру, обсяг, хорологію однієї з найчисельніших родин – родину Айстрові, яка має важливе не тільки наукове, а й народногосподарське значення. Це високоякісні медоносні, декоративні, лікарські рослини. Серед них є цінні олійні рослини (соняшник), каучуконосні (кок-сагиз), кормові, овочеві і фарбувальні. Чимало серед них бур’янів.
Мета роботи: дослідити і вивчити структуру, обсяг, систематичне положення видів родини Asteraceae у флорі околиць с.Гузіїв.
Завдання роботи: 1) Опрацювати наукову літературу з даної теми.
2)Охарактеризувати природні умови досліджуваної території.
3) Скласти конспект і провести аналіз флори.
4) Вивчити еколого-біологічні особливості найбільш поширених видів родини Asteraceae.
5) Виявити найпоширеніші асоціації представників родини Asteraceae.
6) Охарактеризувати види лікарських рослин родини Asteraceae.
Об’єкт дослідження: околиці с.Гузіїв (Болехівський район)
Предмет досліджень: представники родини Asteraceae у флорі околиць с.Гузіїв
Наукова новизна відсутність уточнених даних щодо найпоширеніших видів та асоціацій представників родини Asteraceae.
Практичне значення: дикоросла трав’яниста рослинність може служити біо-індикатором, тому дане дослідження є актуальним.


1. Огляд літератури
Флору Прикарпаття вивчали в 2 етапи. Спочатку цим займалися австрійські і польські вчені, такі як Herbich F., Pavlovski B., Zapalowich H.
Вони зробили перші флористичні зведення для територій Буковини, Галичини і Трансільванії, у яких були відомості про флору Галичини (W.Besser, 1809; F.Knapp, 1872), Буковини (F.Herbich, 1859), Трансільванії (I.Baumgarten, 1816), конспект флори Галичини Г.Заполовича та ін. До початку Першої світової війни відомості про флору Карпат були вже досить повними, що дало можливість видати у той час визначники рослин, а також приступити до опису флори та до вивчення поширення видів або типових груп рослин.
Перші флористичні дослідження у Українських Карпатах пов’язані з діяльністю таких наукових центрів, як Львівський університет (Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Родина Аsteraceae у флорі околиць с. Гузіїв (Болехівський район)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок