Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Біологія -> Визначення активності ?-амілази амілокластичним методом в сироватці коропа звичайного(Cyprinus carpio L.)

Визначення активності ?-амілази амілокластичним методом в сироватці коропа звичайного(Cyprinus carpio L.)

Назва:
Визначення активності ?-амілази амілокластичним методом в сироватці коропа звичайного(Cyprinus carpio L.)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,94 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота на тему:
Визначення активності б-амілази амілокластичним методом в сироватці коропа звичайного(Cyprinus carpio L.)


Зміст
Вступ……………………………………………………………………………3
Огляд літератури…………………..…………..…………………….……...…3
1.1.Загальна характеристика б-амілаз. Особливості механізму їхньої дії...3
1.2.Особливості структури субстрату (крохмалю)……………………….....3
1.3. Особливості структури б-амілаз……………….………………………...5
1.3.1.Доменна організація…………………………………….…….….…6
1.3.2.Активний центр б-амілаз. Механізм каталізу……………….….....7
1.4.Фізіологія слинних та підшлункової залоз………………………...……..7
1.4.1.Великі слинні залози………………………………………………...8
1.4.2.Підшлункова залоза………………………………………………..15 2. Матеріали і методи…………………………………………...……………...18 3.Результати та обговорення ……………………………………………….....20
Висновок……………………………………………………...…………...……22
Список використаної літератури……………………………………………..23
Вступ
В останні роки розширюються можливості використання крохмальдеградуючих ферментів. Зокрема амілаз, що є одною з найбільших родин глікозидгідролаз, трансфераз та ізомераз , що на сам перед привертають увагу дослідників завдяки їх технологічній важливості й економічній вигідності . Вони характеризуються широким спектром застосування в різних галузях, таких як клінічна , медична і аналітична хімія, у цукрофікації крохмалю та інших галузях промисловості. Амілази становлять близько 30% світової продукції ферментів. Та постає питання про оптимізацію методу визначеня активності ферменту. Аже основною метою роботи стала опановування методів забору крові у риб коропа звичайного(Cyprinus carpio L.).відділеня сироватки ,та саме визначення активності амілокластичним методом.
1. огляд літератури
1.1. Загальна характеристика б-амілаз. Особливості механізму їхньої дії
б-Амілази (б-D-1,4-глюкан глюканогідролази, EC 3.2.1.1) здійснюють невпорядкований гідроліз внутрішніх б-D-1,4-глікозидних зв’язків у полімерах глюкози (амілозі та амілопектині) і утворюють суміш лінійних і розгалужених вуглеводів: глюкози, мальтози, олігосахаридів і декстринів із збереженням б-аномерної конфігурації продуктів [ V Maarel et al., 2002]. Оскільки б-амілази випадковим чином гідролізують б-D-1,4-глікозидні зв’язки, утворюючи лінійні та розгалужені олігосахариди з різною кількістю мономерних глюкозних одиниць, вони відносяться до ендодіючих амілаз. [Somers et al., 1989].
Рис. 1. Гідроліз глікозидних зв’язків полімеру глюкози амілолітичними ферментами. Стрілками вказано: – редукуючий (біля першого вільного атома вуглецю в молекулі глюкози) та нередукуючий (біля четвертого вільного атома вуглецю в молекулі глюкози) кінці молекули полімеру глюкози; глікозидні зв’язки (типи зв’язків вказані під їх схематичним зображенням), які гідролізуються відповідними амілолітичними ферментами (назви ферментів окреслені овальними рамками).
б-амілази загалом прийнято вважати розріджуючими амілазами, оскільки більшість цих ферментів здійснює гідроліз крохмалю на 30-40%, але б-амілази, які гідролізують крохмальвмісні субстрати на 50-60 чи більше відсотків отримали назву оцукрюючих б-амілаз.
1.2. Особливості структури субстрату (крохмалю)
1.2.1. Хімічна будова та просторова організація
Найпоширенішим полісахаридом у природі, який виступає субстратом б-амілаз є крохмаль. Крохмаль синтезується в рослинах і накопичується в ролі запасаючого полісахариду у формі нерозчинних у воді гранул. Форма і діаметр гранул залежать від виду рослин, проте більшість крохмалів, які використовуються в промислових цілях характеризується розміром від 2 до 200 мкм. При цьому більшим за розміром гранулам крохмалю властиве менше значення співвідношення площа поверхні/об’єм, а отже ? вони швидше та ефективніше гідролізуються б-амілазами [Tester et al., 2004]. Гранули більшості крохмалів характеризуються сферичною чи наближеною до кулястої формою, що дозволяє мінімізувати співвідношення площа поверхні/об’єм гранули і сприяє їхньому ефективному гідролізу [Tester at al.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Визначення активності ?-амілази амілокластичним методом в сироватці коропа звичайного(Cyprinus carpio L.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок