Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Біологія -> Вивчення властивостей термостабільних ?-амілаз з бактерій роду Bacillus

Вивчення властивостей термостабільних ?-амілаз з бактерій роду Bacillus

Назва:
Вивчення властивостей термостабільних ?-амілаз з бактерій роду Bacillus
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
12,80 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ВИВЧЕННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТЕРМОСТАБІЛЬНИХ б-АМІЛАЗ З БАКТЕРІЙ РОДУ Bacillus
Курсова робота


ЗМІСТ
с.
ВСТУП……………………………………………………………………………….3
1. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ……………………………………………………………4
1.1. Механізм дії б-амілаз ………………………………………………………..4
1.2. Особливості структури б-амілаз ……………………………………………4
1.3. Отримання б-амілаз………………………………………………………….5
1.4. Властивості б-амілаз…………………………………………………………5
1.4.1. Субстратна специфічність…………………………………………......….5
1.4.2. Вплив рН середовища……………………………………………………..6
1.4.3. Вплив температури……………………………………………………..…7
2. МАТЕРІАЛИ І МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ………………………….……..….8
2.1. Штами та реактиви…………………………………………………….….....8
2.2. Умови культивування та отримання ферменту……………………………8
2.3. Визначення активності б-амілази…………………………………..………9
2.4. Визначення термостабільності б-амілаз…………………………………..10
2.5. Визначення рН-залежності активності б-амілаз………………………….10
2.6. Визначення концентрації білка і статистична обробка результатів…….11
3. РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ЇХ ОБГОВОРЕННЯ……………………..12
3.1. Результати скринінгу продуцентів б-амілази……………………………..12
3.2. Результати підбору умов культивування бактерій роду Вacillus……......12
3.3. Термостабільність виділених амілаз………………………………………13
3.4. рН-залежність активностей виділених амілаз…………………….………15
ВИСНОВКИ………………………………………………………………………..17
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ…………………………………………………………...18


ВСТУП
б-амілази, (1,4-б-D-глюкан-4-глюкангідролази, ЕС 3.2.1.1.) здійснюють невпорядковане розщеплення б-1,4-глікозидних зв’язків крохмалю та інших полісахаридів з утворенням декстринів, олігосахаридів, мальтози і глюкози в б-аномерній конфігурації [22, 23]. Ці ферменти знайшли широке застосування в різних галузях промисловості: у текстильній промисловості – для розшліхтування волокон [4], у харчовій промисловості – для утворення декстринів і поліпшення якості тіста [1], в синтетичній хімії – для продукції олігосахаридів [28]. Вони використовуються при виробництві шоколадного сиропу і смакових додатків, отримання цукрів і алкоголю, приготування фуражу і обробки стічних вод [30], в пивоварінні і виноробстві [4]. Амілази мають потенційне використання як складові миючих засобів і пральних порошків [15]. Велике значення в даних процесах має термостабільність і висока активність б-амілаз, оскільки окремі етапи даних процесів проводять при високих температурах, що дозволяє уникати ризику зараження мезофільною мікрофлорою, збільшує швидкість протікання реакцій, підвищує якість продукції і знижує її собівартість за рахунок зменшення витрат на охолодження реакторів [11, 18]. Значний інтерес в останні роки становить виділення термостабільних б-амілаз, здатних виявляти амілолітичну активність при лужних значеннях рН, що дає можливість застосовувати дані ферменти у процесі сахарифікації (завершальному етапі гідролізу крохмалю до моносахаридів) і виготовленні екологічно безпечних миючих засобів [5, 15, 25].
Термостабільні б-амілази продукуються цілим рядом мікроорганізмів, проте з комерційною метою, як правило, використовують ферменти з бактерій роду Вacillus [3, 22, 23, 30, 31], основними продуцентами є Вacillus licheniformis, B. stearothermophilus, B. subtilis і B. amiloliquefaciens [23].
Метою даної роботи було отримання стабільної в області високих температур і лужних значень рН б-амілази з бактерій роду Вacillus з перспективою її подальшого вивчення і практичного використання.


1. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ
1.1. Механізм дії б-амілаз
б-Амілази (б-D-1,4-глюкан-глюканогідролази, EC 3.2.1.1.) здійснюють невпорядкований гідроліз внутрішніх б-D-1,4 глікозидних зв’язків у полімерах глюкози (амілозі та амілопектині), звільнюючи суміш вуглеводів: глюкози, мальтози, олігосахаридів і декстринів зі збереженням б-аномерної конфігурації продуктів [23]. Глюкоза відщеплюється при атакуванні ферментом кінцевої мономерної одиниці, мальтоза – при гідролізі другого глікозидного зв’язку, олігосахариди і декстрини – вкорочені сегменти крохмалю формуються в результаті невпорядкованого гідролізу внутрішніх глікозидних зв’язків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Вивчення властивостей термостабільних ?-амілаз з бактерій роду Bacillus

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок