Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Біологія -> Вивчення лікарських рослин середньої течії річки Турки та перспективи їх використання

Вивчення лікарських рослин середньої течії річки Турки та перспективи їх використання

Назва:
Вивчення лікарських рослин середньої течії річки Турки та перспективи їх використання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,64 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Зміст
Вступ
Методика та матеріали досліджень
Огляд літератури
Фізико-географічна характеристика району дослідження
Географічне положення
Геологічна будова
Геоморфологія
Ґрунти
Клімат
Поверхневі води
Рослинний світ
Лікарські рослини середньої течії річки Турки та перспективи їх використання
Конспект флори
Систематична структура флори
Еколого-ценотична структура флори
Біоекологічні особливості найбільш поширених видів лікарських рослин середньої течії річки Турки
Охорона та перспективи використання видів лікарський рослин середньої течії річки Турки
Висновки
Література
Додатки


Вступ
Надзвичайно різноманітний рослинний світ Коломийщини. Він дивує нас багатством видів, форм, барв, чарує своєю неповторною красою. Покутський край славиться своїми ріками, річками і потоками та мальовничими зарінками – лугами на їх берегах.
Близькість карпатських гір сприяє їх повноводності. А ще гори з вічнозеленими лісами суттєво впливають на клімат, зволоженість.
Славиться Коломийщина своїм Княждвірським тисовим заповідником – одним з найбільших у Європі та іншими пам’ятниками природи.
Багата також і флора середньої течії річки Турки, яка протікає через село Підгайники. Це пов’язано з тим, що на деякій території ще збереглись ділянки природної рослинності лісів, луків, серед яких багато зустрічається лікарських рослин.
На протязі всього свого існування людина тісно зв’язана з рослинним світом. Рослини служать їй їжею, і людський організм так пристосований до цієї їжі, що без деяких її складових частин не може обходитися і при відсутності їх хворіє. Обтяжена немощами, вона шукає полегшення своїх страждань. Шукає і знаходить його в навколишній природі: флорі. Кожний народ, залежно від тих географічних умов в яких він живе, має свої лікарські рослини, і у всіх народів загальне число рослин, які користувалися славою лікувальних, доходило приблизно до трьох тисяч.
В міру зростання інтелекту людства ерудиції і прогресу його загальної культури почали з’являтися науки, і однією з перших наук виникла й медицина. Наукова медицина багато що відкрила як непотрібне і некорисне для лікування. Ще й тепер у народі користуються при різних хворобах багатьма дикоростучими рослинами, незважаючи на те, що сучасна наукова медицина не включає їх у список своїх лікувальних засобів.
У наш час з усіх кінців земної кулі лунають голоси вчених, які з тривогою повідомляють про значне збіднення рослинності у різних країнах.
Промислове будівництво, надмірний випас худоби, викошування луків, вирубування лісів призводять до того, що рослини знищуються на великих площах. А ті, що залишилися, не можуть пристосовуватися до змінених умов існування. Вони стають менш стійкими. Місце виду, який загинув, займає інший. Переважно це бур’яни. Довкола меншає рослин з гарними квітками, особливо тих, що цвітуть ранньою весною. Рідкісними стали проліски, ряст, сон-трава, орхідеї, дзвоники. Все рідше натрапиш на підсніжник звичайний. На луках тільки де-не-де можна побачити яскраві квітки сокирок. Навіть звіробій, який ще не так давно зустрічався дуже часто, тепер треба ретельно шукати.
Зате скрізь ростуть гірчаки, нетреба, дика морква та інші такі ж рослини. Та й узагалі, перш ніж зірвати будь-яку рослину потрібно подивитися, чи достатньо залишилося навкруги таких самих рослин, чи зможуть вони забезпечити поновлення виду. Є ще люди, які безжально зривають їх у великих кількостях завдаючи непоправної шкоди природі. Тому вивчення флори має велике значення і тема є актуальною.
Мета роботи: вивчення та аналіз видового складу лікарських рослин середньої течії річки Турки.
Перед собою ми ставили такі завдання:
встановити перелік видів лікарських рослин середньої течії річки Турки;
провести систематичний та ценотичний аналіз лікарських рослин;
виявити місце зростання лікарських, рідкісних та зникаючих видів рослин;
розробити пропозиції щодо охорони та використання лікарських рослин.
Флора Передкарпаття вивчена недостатньо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Вивчення лікарських рослин середньої течії річки Турки та перспективи їх використання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок