Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Біологія -> Структурно-функціональні особливості сечової системи на етапах онтогенезу

Структурно-функціональні особливості сечової системи на етапах онтогенезу

Назва:
Структурно-функціональні особливості сечової системи на етапах онтогенезу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,66 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Зміст
Вступ
Розділ 1. Огляд літератури
1.2 Філогенез сечової системи хордових
1.2 Зв'язок сечової і статевої систем
1.3 Ембріогенез сечової системи
Розділ 2. Результати досліджень та обговорення
2.1 Структурно-функціональні особливості сечової системи людини
2.2 Артеріальне русло нирки.
2.3 Венозне русло нирки.
2.4 Лімфатична система нирки.
Висновки
Список літератури


Вступ
Сечостатева система є важливою складовою організму тварин та людини.. Її роль полягає у регуляції процесів, що відбуваються в організмі, підтриманні його гомеостазу, та забезпеченні зв’язку організму із навколишнім середовищем. В процесі еволюції спостерігається ускладнення будови сечової системи. По мірі ускладнення будови сечової системи можна спостерігати і ускладнення її функцій. Саме розкриття взаємозв’язку будови та функції сечової системи і є основою виконаного нами дослідження.
Актуальність роботи полягає в тому, що ми, спираючись до питання будови та функції нирки, прагнули показати розвиток сечостатевої системи у хребетних тварин та людини. Саме взаємозв’язок рівня розвитку та будови сечової системи із її функціями дає більш повне розуміння рівня розвитку у тварин.
Метою дослідження було проаналізувати структурно-функціональні особливості сечової системи на етапах онтогенезу.
Для виконання цього дослідження ми поставили перед собою завдання: розглянути процеси, що привели до появи сечової системи у хребетних тварин, проаналізувати ускладнення будови сечової системи у процесі еволюції хордових. Нами було також вивчення питання ембріогенезу сечової системи, етапи її формування. Ми також розглянули в ході проведеного дослідження загальні принципи роботи сечової системи.


1. Огляд літератури
У вищих хребетних і людини сечова система виникає на ранніх етапах ембріогенеза (Е. Поттер, В. Осатанонд, 1972; О.В. Волкова, М. І. Пекарський, 1976; V. Osathanondh, E. L. Potter, 1966). Вона почергово проходить 3 стадії формування, які характерні для філогенетичного розвитку органів різних видів виділень хребетних, з рекапітуляцією властивих їм особливостей будови. В цьому складному процесі найбільш примітивний парний орган виділення - переднирка, pronephros, замінюється первинною ниркою, mesonephros, яка в птахів і ссавців поступається місцю вторинній або остаточній нирці, mеtanephros.
Переднирка утворюється декількома зігнутими видільними канальцями, протонефридіями, в області краниальних сегментів тіла з ділянки середнього зародкового листка, розташованого в місці переходу сомита в бічні пластинки (нефротома). Один їхній кінець, що має форму воронки з війками навкруги нефростома, обернений у вторинну порожнину тіла, а другий - впадає в загальний протік (вольфів канал), який слідує в каудальному напрямі і відкривається в клоаку. Поблизу воронки кожного канальца розташовується судинний клубочок, утворений термінальними галуженнями артерії, що відходить від черевної аорти. Продукти зворотного обміну, що виділяються з клубочків, поступають в протонефридії і відводяться по вказаному протоку в клоаку. В людини pronephros з'являється на 3-ому тижні утробного життя. Його недорозвинені канальці не виконують функцію виділення і швидко редукуються. Вони зберігаються в дорослому стані лише у миксин (з круглоротих) і деяких нижчих риб.
Первинна нирка з'являється на 4-ому тижні ембріогенеза із нефротомів 18 20 тулубних сегментів тіла. Канальці mesonephros - метанефридії – у ссавців більш чисельні, звиті і не мають нефростомів. Своїми сліпими розширеннями у вигляді капсул вони вступають у все більш тісний контакт з судинними клубочками, що формуються. Із з'єднання капсули з формою двостінної чаші і клубочка утворюється ниркове тільце, corpusculum renis. Другий кінець метанефридій відкривається в канал, що залишився від переднирки, який перетворюється на мезонефральний протік (вольфів канал). Продукти метабозму поступають тут вже не в порожнину тіла, вони безпосередньо фільтруються з капілярів клубочку через епітелій, який вистилає капсулу, поступають в цей протік і виводяться назовні через клоаку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Структурно-функціональні особливості сечової системи на етапах онтогенезу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок