Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Біологія -> Застосування лікарських і допоміжних речовин в аптечній технології лікарських засобів. Камфора

Застосування лікарських і допоміжних речовин в аптечній технології лікарських засобів. Камфора

Назва:
Застосування лікарських і допоміжних речовин в аптечній технології лікарських засобів. Камфора
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,55 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота з аптечної технології ліків на тему : «Застосування лікарських і допоміжних речовин в аптечній технології лікарських засобів. Камфора.»


З М І С Т
І. Вступ…………………………………………………………………3 - 4
ІІ. Огляд літератури:
Джерела отримання камфори…………………………………..5 - 12
Фізико-хімічна характеристика, аналітично-нормативна доку-
ментація, що характеризує якість лікарської сировини ……...13 - 14
Фармакопейні і мануальні лікарські форми, що вміщують
камфору ………………………………………………………….15 - 17
Екстемпоральна рецептура ……………………………………..18 - 20
Аналіз рецептури аптек …………………………………………21 - 28
ІІІ. Висновки… …………………………………………………………29 - 30
Список використаних літературних джерел ……………………...31
Додатки ……………………………………………………………...32 - 38
І. Вступ
Реалізація в Україні конституційних гарантій щодо забезпечення основними лікарськими засобами , які задовольняють потреби охорони здоров’я більшості населення в необхідних обсягах і за цінами, доступними як для окремих громадян, так і суспільства в цілому, потребує збереження внутрішнього фармацевтичного ринку України і зміцнення на ньому конкурентних позицій вітчизняних фармвиробників. Ефективність функціонування кожного підприємства в ринковій економіці, перспективи його розвитку, в першу чергу, визначаються можливістю випускати конкурентоспроможну продукцію. При цьому слід враховувати, що у фармації існують високі вимоги до якості продукції, жорстка система внутрішнього та зовнішнього контролю та інші обмежуючі фактори. Для подолання цих проблем необхідна активізація інноваційно-інвестиційної діяльності українських хіміко-фармацевтичних підприємств.
Але науково-технічний розвиток підприємств завжди супроводжується зростанням витрат, пов’язаних із розробкою та впровадженням у виробництво нових ЛЗ, удосконаленням технологій та умов їх виготовлення. Це, в свою чергу, обумовлює необхідність підвищення цін на них з тим, щоб підприємства мали змогу відшкодовувати підвищені витрати і забезпечувати накопичення власних фінансових ресурсів, потрібних для їх подальшого розвитку.
З іншого боку, фармацевтична промисловість виробляє продукцію високої соціальної значущості і тому, більш ніж інші галузі, вона повинна орієнтуватися на принципи соціально-етичного маркетингу і забезпечення доступності цін на лікарські засоби.
Як свідчить медична статистика, сьогодні є досить поширеними хвороби дихальної системи ( бронхіти, астма), нервової системи ( невралгія, безсоння, епілепсія). Особливу групу ризику становлять серцево-судинні захворювання: стенокардія, кардіосклероз, аритмія, серцева недостатність. Набирають розмаху хвороби опорно-рухового апарату такі як ревматизм, артрити різного походження, остеохондроз та ін. Все частіше набувають епідемічного характеру респіраторні вірусні інфекції.
Лікування таких недугів може супроводжуватись застосуванням як імпортних препаратів, так і вітчизняних. Проте, закордонні лікарські засоби, як правило, є досить дорогими, що в умовах кризового стану нашого суспільства робить їх недоступними для багатьох прошарків населення. Серед вітчизняних лікарських засобів, що широко використовуються при комплексній терапії вище перелічених захворювань, є камфора. Препарати камфори прості у використанні, відносно дешеві, а відтак, більш доступні.
Отже, обєктом дослідження є камфора, а мета – її використання як лікарської і допоміжної речовини в технології лікарських форм.
Реалізація поставленої мети обумовила такі завдання дослідження:
вивчення джерел отримання камфори;
аналіз фізико-хімічних властивостей камфори;
ознайомлення із фармакопейними і мануальними лікарськими формами, що вміщують камфору;
вивчення екстемпоральної рецептури;
моніторинг рецептури аптек.
ІІ. Огляд літератури
Джерела отримання камфори
А) Історія виникнення і використання камфори
Камфора входить до складу ефірних масел багатьох рослин, але практично джерелом її отримання служить тільки вічнозелене камфорне дерево, що виростає в Південно-східній Азії, на острові Тайвань і в Японії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Застосування лікарських і допоміжних речовин в аптечній технології лікарських засобів. Камфора

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок