Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Біологія -> Вивчення і дослідження лікарських рослин, що вміщують кумарини.

Вивчення і дослідження лікарських рослин, що вміщують кумарини.

Назва:
Вивчення і дослідження лікарських рослин, що вміщують кумарини.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
34,02 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота
на тему:
Вивчення і дослідження лікарських рослин, що вміщують кумарини.


План
1. Вступ.
2. Загальна характеристика кумаринів:
а) класифікація;
б) фізико – хімічні властивості;
в) методи виділення;
г) ідентифікація;
д) кількісне визначення;
е) застосування;
є) висновок.
3. Загальна характеристика лікарських рослин та їх сировини:
а) гірко каштан звичайний;
б) буркун лікарський;
в) амі велика;
г) псоралея кістякова;
д) пастернак посівний;
е) смоковниця звичайна;
є) дягіль лікарський;
ж) висновок.
4. Додатки.
5. Література.


Вступ
Основним джерелом отримання лікарських засобів є природні речовини, перш за все – лікарські рослини. Перевага останніх у їх низькій токсичності й можливості тривалого застосування без суттєвих побічних ефектів. На сьогоднішній день біля 50% всіх ліків виготовляється із рослинної сировини. Лікувальна дія рослин і галенових препаратів полягає у тому, що фізіологічно активні речовини перебувають у них у відповідному співвідношенні, що оптимально впливає на органи і системи організму людини і тварини. Лікарські рослини та їх галенові препарати можна застосувати в комбінації з синтетичними ліками, при цьому посилюється їх терапевтична дія і зменшуються побічні ефекти синтетичних речовин. Лікарські рослини використовують в їжу, як житло, сировину для синтезу хімічних сполук, очищують повітря, зберігають воду озер та річок, а також лікують людей. Людина здавна знала ціну лікарським рослинам, але тільки тепер заклик повернутися до природи нагадав людям, що лікарські рослини є не лише значно дешевшими, але й безпечнішими лікувальними засобами від багатьох недуг. Для використання лікарських рослин для добра потрібно добре орієнтуватися в їхньому розмаїтті, знати їх специфічні особливості і мати їх вдома завжди під руками.


Кумарини
Слово “кумарини” походить від місцевої назви дерева “кумарупа”, яке проростає в Південній Америці.
Кумарини – природні сполуки, в основі яких лежить бензо –– пірон (лактон цис. орто – оксикоричної кислоти):
Кумарини широко поширені в рослинному світі. Вони знайдені більш ніж у 200 видів, які відносяться до 37 родин. Найбільш поширені серед рослин родин селерових (зонтичних), бобових, рутових, рідше серед представників родин айстрових, пасльовоних, злакових, каштанових, губоцвітових, маренових.
В природі частіше всього зустрічаються найбільш прості похідні кумарину і фурокумарину. Основна кількість представників сполук цієї групи знайдено у вільному стані і тільки незначне число у вигляді глікозидів.
Кумарин локалізується в різних органах рослин, найчастіше в кореннях, корі, плодах. Вміст їх у різних рослинах коливається від 0,2% до 10%, причому часто можна зустріти 5–10 кумаринів різної структури в одній рослині. Максимальна концентрація кумаринів спостерігається в період цвітіння рослин, до кінця вегетації вона знижується.
Класифікація
Всі відомі кумарини залежно від хімічної структури поділяють на наступні групи:
1. Кумарин, дигідрокумарин і їх глікозиди
2. Окси-, метокси-(алкокси-) і метилендіоксикумарини:
а) з гідроксильними або алкоксильними групами в бензольному кільці:
(умбеліферок, ескулетин, ост хол та ін.):
 
Ці сполуки широко поширені в рослинах родин зонтичних, рутових;
б) з гідроксильними або алкоксильними групами в піроновому кільці (феруленол). Феруленол виявлений у різних видах ферух рода зонтичних.
3. Фурокумарини, які містять замісники в бензольному і фурановому кільцях:
а) похідні псораленуу, тобто фурокумарини, фуранове ядро яких сконденсовано з кумарином в 6,7 – положенні (псорален, ксантотоксин, бергаптен, ізопімпелін та інші):
Псорелен виділений із плодів і коренів псоралеї кістинкової та інших видів род. Бобових; ксактотоксин, бергаптен, ізопімпінилін виділені із плодів амі великої і пастернака посівного род. зонтичнині неуцеданин – із коренів горичника Морісопа та інших видів род. Зонтичних;
б) похідні ангеліціну, тобто фурокумарину, фуранове ядро якого сконденсоване з кумарином в 7,8 – положенні (ангеліцин, атамантин та інші):
Всі ці сполуки широко поширені в рослинах род.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Вивчення і дослідження лікарських рослин, що вміщують кумарини.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок