Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Біологія -> Квітка. Будова і різноманітність квіток. Квітки в міфах і легендах

Квітка. Будова і різноманітність квіток. Квітки в міфах і легендах

Назва:
Квітка. Будова і різноманітність квіток. Квітки в міфах і легендах
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
6,53 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Квітка. Будова і різноманітність квіток. Квітки в міфах і легендах (урок)


Лабораторна робота. Будова і різноманітність квіток.
Мета: сформувати в учнів поняття про будову та різноманітність квіток; продовжити формування самостійності учнів у навчанні, здатності до самоаналізу; умінні працювати в групах, з роздавальним матеріалом, порівнювати, роботи висновки; працювати з додатковою літературою, роботи цікаві доповіді, застосовувати отримані знання на практиці; працювати на уроці творчо, з натхненням; розвивати інтерес до вивчення ботаніки; виховувати бережливе ставлення до флори України, формувати культуру поведінки в природі.
Гасло: Стривай! Не рви!
Квіти – це природи діти.
Дивись, як розпустились пелюстки
Повинні вміти розуміти,
Що їх потрібно берегти.
Китайська мудрість: Скажи мені, і я забуду
Покази мені, і я запам’ятаю
Дай можливість діяти, і я навчуся!
Обладнання: таблиця «Квітка», модель квітки, гербарії, малюнки, живі квіти, опорні конспекти, зошити Лабораторні роботи 7 клас, кросворд «Квітник», листівки «Квіти», «Квіти-годинники», «Лікарські рослини», «Зелена аптека».
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
а) індивідуально. З пропонованих малюнків, гербарію вибрати ті, які підтверджують вегетативне розмноження рослин. Розказати;
б) мозковий штурм.
1. Здатність живих організмів відтворювати особистість того ж виду називається розмноженням.
2. Передача основних ознак материнського організму новому поколінню особин процес розмноження.
3. Два типи розмноження статеве і нестатеве.
4. У розмноженні, в якому бере участь тільки один організм, який віддає на утворення наступного покоління одну клітину, групу клітин або частину – це нестатеве розмноження.
5. Форми нестатевого розмноження – вегетативне розмноження рослин.
6. Розмноження рослин частинами тіла або вегетативними органами називають вегетативним розмноженням рослин.
7. Здатність організму відновлювати втрачені органи називається регенерацією.
8. Способи вегетативного розмноження рослин: кореневищами (конвалія)
бульбами (картопля)
Штучне розмноження рослин
кореневі листкові живці
щеплення
окулірування
копулювання
щеплення вприклад або врозщіп.
в) Пін-понг. Органи рослин.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
У мене в руках квіткова рослина. Вона має квіти і листки. Але чи можуть ці органи існувати окремо? Ні! Тож і вчитель без учнів не існує, і навпаки. Тому зараз об’єднаємо свої зусилля для кращого опанування матеріалу. Я розраховую на вашу активну роботу і сподіваюсь, що дух партнерства допоможе вам у цьому.
Працюємо і пам’ятаємо китайську мудрість
Скажи мені, і я забуду
Покази мені, і я запам’ятаю
Дай можливість діяти, я навчуся!
Квіти – неповторний дарунок природи. Їхнє безкінечне розмаїття, витончена гама барв і пахощів позитивно впливають на наші емоції і загальний психічний стан. Вирощування рослин, складання букетів і композиції створюють гарний настрій. Допомагають розвивати естетичний смак, краще розуміти світ прекрасного.
ІV. Скласти синкан «Квітка»
V. Повідомлення теми і мети уроку
План
Будова квітки
Різноманітність квіток
Квіти в міфах, легендах, розвідники, барометри…, охорона.
VІ. Вступна розповідь вчителя з елементами бесіди.
Квітка – це вкорочений та обмежений у рості видозмінений пагін.
Квітка – це орган насінного розмноження. Вона складається яз квітконіжки, квітколоже, чашечка складається видозмінених чашолистків, віночок складається із переважно яскраво забарвлених видозмінених листків – пелюсток.
Головні частини квітки - тичинки і маточки.
Маточка: приймочка, стовпчик, зав’язь. Тичинка: пиляк, тичинкова нитка.
Формули квіток:
Картоплі Ч5П5Т5М2; Вишні Ч5П5Т8М1;Суниці лісової Ч5П5Т8М8.
VІІ. Самостійна робота учнів з текстом підручника § 34 ст 93.
VІІІ. Робота в група
1. Яка будова тичинки?
2. Яка будова маточки?
3. Що таке одно-двостатетві квітки? Навести приклад.
4. Навести приклади одно та дводомних квіткових рослин.
5. Різноманітність квіток.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Курсова робота на тему: Квітка. Будова і різноманітність квіток. Квітки в міфах і легендах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок