Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Біологія -> Флора долини р. Чорний Черемош в середній течії

Флора долини р. Чорний Черемош в середній течії

Назва:
Флора долини р. Чорний Черемош в середній течії
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,28 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота
Флора долини р. Чорний Черемош в середній течії


Зміст
Вступ с. 3-4
1. Методика і матеріали досліджень с. 5-6
2. Огляд літератури с. 7-9
3. Фізико-географічна характеристика району
дослідження с. 9
3.1. Географічне положення с. 9
3.2. Геологічна будова с. 9-12
3.3. Геоморфологічна будова с. 12
3.4. Грунти с. 12-13
3.5. Клімат с. 13
3.6. Поверхневі води с. 13-14
3.7. Рослинний покрив с. 14-15
4. Флора долини р. Чорний Черемош в середній течії с. 16
4.1. Конспект флори с. 16-26
4.2. Систематична структура флори с. 26-28
4.3. Еколого-ценотична структура флора с. 28-30
4.4. Біоекологічні особливості найбільш поширених видів с. 30-35
5. Охорона та перспективи використання видів флори
долини р. Чорний Черемош в середній течії с. 36-37
Висновки с. 38
Список літератури с. 39-41
Додатки с. 42
Вступ
Природа – такий же унікум,
як картина Рафаеля. Знищити
її легко, відновити неможливо.
І.П. Бородін
Значення рослин в природі, народному господарстві та житті людини визначається, перш за все, їх здатністю до фотосинтезуючої діяльності. Завдяки фотосинтезу рослин впродовж усієї історії Землі забезпечували та забезпечують можливість життя на планеті у всіх його проявах.
Рослини відіграють провідну роль в кругообігу мінеральних та органічних речовин, що забезпечує безперервне існування життя на Землі.
Рослинність істотно впливає на клімат, формує температурний режим планети. Кисень, що виділяють рослини, захищає біосферу від короткохвильових ультрафіолетових променів, які згубно впливають на біологічні об’єкти.
Рослинність бере активну участь у формуванні грунтів, попереджає їх змивання та вітрову ерозію. Деякі рослинні формації зумовлюють накопичення води на поверхні землі та сприяють утворенню боліт. Поклади таких корисних копалин, як кам’яне та буре вугілля, сланці, торф, є безпосереднім результатом фотосинтетичного процесу рослин різних геологічних епох. Таким чином, в цілому рослинні організми і утворюваний ними покрив є важливим ланцюгом оточуючої нас природи. Вони мають величезне значення як первинний трофічний ланцюг.
На землі залишилось небагато місць, які зберегли свій первісний вигляд. Записи на сторінках Червоної книги засвідчують сумні факти скорочення чисельності рослин. Зникнення того чи іншого виду флори – втрата не лише для науки, а й для всього людства. Адже властивості, притаманні кожному виду рослин передавались з покоління в покоління. Саме вони дали їм можливість пристосуватись до умов навколишнього середовища і зайняти своє місце у тісносплетеному ланцюгу життя. Зникає один якийсь вид – втрачається шанс використати якщо не тепер, то в майбутньому його неповторні властивості, випадає ланка з ланцюга живої природи.
Темою моєї роботи є: ”Флора долини р. Чорний Черемош в середній течії”.
Верховинщина – цінний в природоохоронному відношенні край. Вона зазнає все більше антропогенного впливу: екстенсивне природокористування, нехтування екологічними факторами у сфері лісогосподарського виробництва, вирубування лісів, розорювання заплав і схилових земель сприяли збільшенню антропогенного навантаження, що може призвести до руйнування природних комплексів, деградації багатьох її складових, зменшення чисельності видів рослин. У зв’язку з цим проблема збереження природного середовища, раціонального природокористування набули особливої актуальності.
Метою моєї роботи є вивчення флори долини р. Чорний Черемош в середній течії. Цій меті підпорядковані такі завдання:
зробити опис флори;
провести систематичний аналіз флори по родинах;
зробити еколого-ценотичний аналіз флори;
описати біоекологічні особливості найбільш поширених видів.
Наукова новизна даної роботи полягає в тому, що на сьогодні флора долини р. Чорний Черемош не вивчалась і даних в літературі немає.
Практичне значення полягає в тому, що флору, яка є досить багатою можна використовувати в перспективі, оскільки тут є цінні лікарські рослини, медоносні, кормові та декоративні, які можна вводити в озеленення.
Методика і матеріали досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Флора долини р. Чорний Черемош в середній течії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок