Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Біологія -> Ґрунти басейну річки Чорний Черемош в межах Верховинського району

Ґрунти басейну річки Чорний Черемош в межах Верховинського району

Назва:
Ґрунти басейну річки Чорний Черемош в межах Верховинського району
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,03 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота
На тему:
Ґрунти басейну річки Чорний Черемош в межах Верховинського району.Зміст
Вступ………………………………………………………………………………3
Розділ 1. Фактори ґрунтоутворення………………………………………..5
Орографія (географічне положення)……………………...5
Геоморфологія……………………………………………...5
Клімат……………………………………………………...14
Гідрографія………………………………………………..16
Рослинність………………………………………………..18
Розділ 2. Ґрунти та їх характеристика……………………………………...21
2.1. Бурі лісові кислі ґрунти……………………………………21
2.2 Бурі гірсько-лісові ґрунти…………………………………22
2.3. Дерново-буроземні ґрунти……………………………….28
Висновки………………………………………………………………………..34
Список використаної літератури……………………………………………35
Додатки…………………………………………………………………………36
Вступ
Ґрунти мовчать, але
ґрунти містять
З давніх – давен людина поклонялася землі, а точніше – Ґрунту. Йому присвячувала легенди і билини, його оспівувала у поемах і піснях. Вона наділяла його генетичною властивістю живого – родючістю. Виходить що ґрунт – живе тіло? І так, і ні. В одному грамі ґрунту живе і “працює” до півтора мільйонів клітин мікроорганізмів, сотні тисяч дрібних безхребетних. Однак майже на 90% він складається з мінеральної маси, води, гумусу й інших неживих утворень. Так що ж таке ґрунт? Ґрунт це – особливе природно-історичне тіло Природи, “шкіра” планети, пам'ять життя або, висловлюючись мовою кібернетики, керуюча система біосфери. Це тіло природи, що мовчить, але це може бути мовчання і вірного друга і грізного ворога. Недбале поводження з ґрунтом коштувало життя цілим народам. Археологія й історія наводять цьому багато прикладів. Ерозія ґрунтів, засолення, опустелювання і заболочування - мабуть, основні причини хвороб і загибелі ґрунтів, падіння біопродуктивності ландшафтів і врешті-решт відкочування народів у небуття.
Ґрунти мовчать, але ґрунти містять. Інакше чим пояснити, що за останні два століття вкладення капіталу в сільське господарство збільшилися в тисячі разів, а врожаї – усього в 2-3 рази? Виходить, справа не в грошах, а в чомусь іншому: можливо, у дефіциті розуму при спілкуванні з ґрунтом? Або в занадто слабкому акценті на понятті “ґрунт – пам'ять, ґрунт – друг ”? Технічне і хімічне насильство повинно поступитися місцем розумному біосферн - біогеоценотичному ставленню до нього, основаному на системному підході. Адже системний підхід – це не що інше, як добра стара мудрість: перед тим, як щось зробити, треба подумати.
Докучаєвське генетичне ґрунтознавство – гордість російської, а в цьому випадку і нашої, української, науки. Слов’янські слова “чорнозем”, “підзол”, “солонець”, “солодь” знають професіонали усього світу і ними називають свої ґрунти.
Ми якось звикли, говорячи про ґрунт, мати на увазі тільки сільське господарство, забуваючи, що на ґрунтах розташовуються сотні мільйонів гектарів лісів, величезні масиви лугів, степів, боліт і т.д. Забуваємо, що без ґрунтознавства неможливо обійтися в біогеоценології (екології), географії, лісівництві, луківництві, болотознавстві, ґрунтознавстві, гігієні і санітарії, у геології, землевпорядкуванні, при рекультивації земель і в багатьох інших сферах життя.
Як не хлібом єдиним жива людина, так і не єдиному хлібу служить ґрунт. Таке багатопланове “служіння” зумовлено його походженням і урізноманітненим функціонуванням. Саме ця багатоплановість відображає цілісність, велику єдність природи, таємницю, яку відкрив В.В.Докучаєв у вченні про ґрунт.
Вивчення ґрунту як своєрідного витвору біосфери, сформованого у процесі взаємодії живих організмів із продуктами вивітрювання літосфери, вважається постійною потребою людини. І це не випадково. Адже завдяки родючості ґрунту, вмінню її підтримувати, примножувати й ефективно використовувати людство нині вирощує понад 98% потрібних для свого існування продуктів харчування.
Раціональне використання ґрунтів, збереження і підвищення їх родючості, охорона від ерозії та забруднення – основне завдання сучасного ґрунтознавства. Це стосується і кожного землевласника, оскільки саме він може найбільше відчути ту загрозу, яка чатує на людство.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Ґрунти басейну річки Чорний Черемош в межах Верховинського району

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок