Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Біологія -> Скачати безкоштовно: Рослинність природнього заповідника “Горгани”, перспективи відтворення та збереження

Рослинність природнього заповідника “Горгани”, перспективи відтворення та збереження / сторінка 7

Назва:
Рослинність природнього заповідника “Горгани”, перспективи відтворення та збереження
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
34,37 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Відомо, що в галузі охорони рослинного світу склалося два основних напрями:
І - охорона окремих видів рослинних угруповань;
П - охорона їх комплексів.
Перший з них базується на необхідності індивідуальної охорони насам-перед окремих рідкісних, ендемічних і реліктових видів, а також видів, що зна-ходяться під загрозою зникнення, і усвідомленні того, що вона можлива лише при збереженні всього природного комплексу і умов існування даного виду.
Однак при такому підході певною мірою залишається поза увагою важлива, з точки зору народногосподарських інтересів, група дикорослих корисних рослин. Для втілення в життя у повному обсязі ідей збереження всієї різноманітності і багатства фітогенофонду, охорона видів цієї групи рослин має
бути істотним елементом у всій системі природоохоронних заходів і заповідної справи взагалі. У зв'язку з цим у комплексі заходів з охорони цінних видів рослин, очевидно, було б доцільно виділити ще один певною мірою самостійний напрям — охорону ресурсів рослинного світу для їх безпосеред-нього використання у господарстві. Щоправда, на території заповідників, за-казників, заповідних урочищ, пам'яток природи деякі види лікарських, кормових, вітамінозних та інших корисних рослин частково охороняються, але така охорона здійснюється в плані загального збереження видового флористичного багатства.
Але планомірна робота, спрямована на охорону найбільш цінних видів та угруповань рослин, вивчення їх продуктивності, біологічних особливостей, ще не проводиться. Тим часом заповідники (з постійним режимом охорони) та заказники (з тимчасовим режимом охорони на строки, потрібні для повного відновлення оптимального біологічного потенціалу ресурсів) мають відігравати важливу роль у збереженні, відновленні та збагаченні природних ресурсів багатьох видів корисних рослин, особливо при нинішньому зростанні антропогенного навантаження на природне середовище.
Розробка проектів широкої репрезентативної мережі таких ресурсних заповідних територій та втілення їх у життя — надзвичайно важливе завдання на найближчі роки, виконання якого сприятиме дальшому розвитку заповідної справи в державі, підвищенню її ролі, народногосподарського значення. Такі заповідні території стануть своєрідними центрами збереження цінного фітогенофонду, джерелом природно-елітного насінного та садивного матеріалу для створення на землях, непридатних для сільськогосподарського використання, смугах відчуження, лісосіках, схилах ярів, балок тощо масивів напівкультурних корисних рослин. Ділянки з такими рослинами доцільно створювати у широких масштабах в охоронних зонах заповідників, культивуючи, зокрема, ряд цінних і дефіцитних видів лікарських рослин, а також на території природних парків у відповідних для цього місцях.
Слід зазначити, що перші кроки в напрямі організації фіторесурсних заповідних територій вже зроблено. Так, створюється широка мережа заповідних урочищ та заказників дикорослих рослин, яка, на жаль, ще не охоплює багатьох видів лікарських рослин і тому потребує дальшого розширення та вдосконалення.
Крім того, належної охорони цих заповідних територій поки що не організовано. З метою значного поліпшення цієї ділянки роботи питання дійової охорони таких заповідних територій мають бути під постійним контролем місцевих органів влади, природоохоронних органів, організацій Українського товариства охорони природи.
Найближчим часом доцільно було б скласти спеціальні кадастри основних груп дикорослих корисних рослин, виділивши ті види, які потребують охорони, відтворення та всебічного вивчення, насамперед шляхом організації фіторесурсних заповідних урочищ та заказників.
Назріла також необхідність розробки кадастрів основних груп корисних тварин з виділенням видів, найбільш цінних і перспективних для відтворення.
Необхідно визнати, що охороні тваринного світу шляхом організації заповідних територій у нас приділяється менша увага, ніж відповідній охороні рослинного світу. Ліси, степи, поля і водойми України населяють 113 видів ссавців, понад 350 — птахів, 20 — плазунів, 16 — земноводних, ПО — риб, тисячі комах та інших безхребетних.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота на тему: Рослинність природнього заповідника “Горгани”, перспективи відтворення та збереження

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок