Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Біологія -> Скачати курсова робота безкоштовно: Рослинність природнього заповідника “Горгани”, перспективи відтворення та збереження

Рослинність природнього заповідника “Горгани”, перспективи відтворення та збереження / сторінка 8

Назва:
Рослинність природнього заповідника “Горгани”, перспективи відтворення та збереження
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
34,37 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Завдання полягає у збереженні для нинішнього і наступних поколінь усіх існуючих нині видів тварин, незалежно від того, яку роль вони відіграють у нашому житті, зберегти весь цей генофонд тваринного світу.
Звичайно, значна кількість видів і цілих фауністичних комплексів охороняється в державних заповідниках і заказниках, а також заповідно-мисливських та заповідних лісомисливських господарствах. Однак таких заповідників небагато. Враховуючи те, що охорона фауни нерозривно пов'язана із здійсненням комплексу заходів із захисту природного середовища, слід більш активно шукати інші форми охорони тваринного світу.
Важливе значення для охорони живої природи мають заказники, але із загальної кількості 172 заказників державного значення, зоологічних лише 25, або 14,5 %. Зоологічних заказників місцевого значення налічується тільки 22, що становить 2,7 % загальної їх кількості. До того ж роль їх як резерватів фауни менш значна, ніж заповідників. І Відповідно до Всесвітньої стратегії охорони природи, схваленої
Генеральною Асамблеєю ООН, одним з найважливіших завдань у цій галузі є
збереження всього генетичного матеріалу із застосуванням різних форм охорони, як індивідуальної (окремих видів), так і поресурсної (ботанічні, зоологічні та ін.). Вирішення його вимагає, зокрема, досить широкої мережі профільованих заказників. Однак на Україні діє лише 14 орнітологічних заказників державного та 5 місцевого значення. Зовсім мало заказників з охорони земновод-них, плазунів, риб, комах та інших безхребетних, а вони вкрай необхідні.
Для охорони і збереження генофонду рослинного і тваринного світу важливу роль мають відіграти різні форми і методи допомоги природі. У відтворенні та розмноженні цінних видів рослин велику роботу проводять ботанічні сади, які і надалі повинні бути осередками культивування рідкісних, зникаючих, ендемічних, реліктових, а також корисних дикорослих видів рослин.
Завдання ботанічних садів полягав у поглибленому вивченні біології різних видів зазначених рослин, розробці ефективних способів їх розмноження, визначенні для них оптимальних заповідних режимів. Для цього, крім природних непорушених територій, можуть бути використані спеціально створені маточні ділянки, а також штучні угруповання рослин за участю цих видів, модельовані за взірцем природних або скомпоновані за цільовим задумом учених.
Ботанічні сади повинні дбати не лише про збереження генофонду культурних рослин, збагачення їх асортименту шляхом акліматизації та виведення нових сортів, а й про збереження унікального генофонду представників місцевої природної флори, особливо тих, яким загрожує повне зникнення. Після відтворення в ботанічних садах, такі рослини згодом знову можуть увійти до складу природної флори.
Доцільно поширювати досвід створення в умовах ботанічних садів діля-нок рослинних угруповань за участю рідкісних і зникаючих видів, що дублю-ють природні фітоценози.
Такі цікаві ділянки степової рослинності, дубово-грабових лісів та інших створені, наприклад, у Центральному ботанічному саду НАН України. Ділянки з інтродукованими рідкісними, ендемічними, реліктовими видами рослин мають й інші ботанічні сади, зокрема Донецький НАН України і Львівський Львівського національного університету, Нікітський ботанічний сад, Ботанічний сад Київського національного університету.
Для успішного розвитку заповідної справи мережа існуючих на Україні ботанічних садів ще недостатня. Тому дуже важливо, щоб у майбутньому ботанічні сади були створені в усіх обласних центрах та великих промислових містах України.
Аналогічну роль відіграють і зоологічні парки республіки. На відміну від минулих років, коли вони були тільки своєрідними музеями живих тварин, нині зоопарки стали справжніми науково-освітніми та природоохоронними закладами. У типових положеннях про зоопарки зазначається, що на них покладається завдання всебічного вивчення біології диких тварин, які становлять їх колекцію, по активному здійсненню в регіонах їх розташування охорони місцевих видів. Найважливішим обов'язком зоопарків є колекціонування і збереження видів, які знаходяться під загрозою зникнення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота на тему: Рослинність природнього заповідника “Горгани”, перспективи відтворення та збереження

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок