Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Біологія -> Вивчення якісного та кількісного складу орнітокомплексів у межах Івано-Франківщини

Вивчення якісного та кількісного складу орнітокомплексів у межах Івано-Франківщини

Назва:
Вивчення якісного та кількісного складу орнітокомплексів у межах Івано-Франківщини
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,30 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Вступ
Однією з найбільш розповсюджених груп тварин є птахи. Завдяки здатності літати вони легко можуть долати великі простори і вільно розселюватись по всіх континентах, а тому поширені скрізь, по всій земній кулі, від льодовитих просторів Арктики до суворих берегів Антарктиди.
Внаслідок інтенсивного, майже безперервного споживання їжі, рухливості і повсюдного поширення ця група тварин має надзвичайно важливе значення в житті екологічних систем, а отже, і в житті людини.
Людина у своїй господарській діяльності використовує багатства природних екосистем і сама створює штучні або напівштучні екосистеми з метою їх збагачення і кращого пристосування до своїх потреб. Насаджені ліси і парки, поля сільськогосподарських культур, штучні водойми, фруктові сади, тваринницькі ферми, рибні й мисливські господарства - це не повний перелік штучних і напівштучних екосистем, які називаються культурними ландшафтами. Роль птахів у цих екосистемах, тобто в житті та господарській діяльності людини, надзвичайно велика. Якщо підрахувати, скільки їжі споживають певного району, скажімо території лісництва або масиву фруктових садів за день, місяць і рік, то дістанемо фантастично великі цифри.
Птахи швидко реагують на збільшення кількості шкідників. Широко відомі прикладом швидкої реакції на розмноження комах-шкідників є масова поява рожевих шпаків у тих місцях, де розмножується сарана, або збільшення кількості сов, мишоїдів-зимняків, та інших тварин, які їдять мишовидних гризунів там, де спостерігається масове розмноження сірої полівки, польової миші та інших небезпечних шкідників сільського господарства.
Запобігають масовому розмноженню комах, гризунів та інших шкідників і водяні птахи. Так, велику кількість гризунів на полях поблизу узбережжя Чорного і Азовського морів знищують сріблясті мартини. Наведені приклади підтверджують важливість застосування в сільському і лісовому господарствах поряд з іншими методами захисту рослин біологічного методу, тобто використання для боротьби із шкідливими організмами їх природних ворогів.
Людство має певний досвід приваблювання птахів на поля, в сади та лісові насадження для їх концентрації в місцях, де можуть масово розмножуватися шкідники.
Значення у житті та господарській діяльності людини не вичерпуються тим, що вони допомагають у боротьбі з шкідниками. Дуже велика роль птахів у поширенні багатьох рослин і, зокрема, в процесах поширення і поновлення лісів. Поїдаючи різні плоди, ягоди й насіння, роблячи собі запаси їжі, а потім забуваючи їх іноді далеко за межами лісу. Птахи сприяють розповсюдженню багатьох деревних і чагарникових рослин.
Багато видів птахів належать до мисливсько-промислових і дають цінні продукти - м'ясо, жир, яйця, пух, перо тощо. Нині, коли природні запаси мисливсько-промислових птахів стали швидко зменшуватись, люди почали штучно розмножувати найбільш цінних птахів для використання в мисливському господарстві.
Одомашнені й приручені не тільки мисливські птахи. Здавна користуються великою любов'ю людей співочі та декоративні птахи - павичі, лебеді, папуги, канарки та ін. Вони дуже красиві, цікаві своєю поведінкою, мелодійними піснями.
В результаті знищення хижих птахів орлани, орли, соколи, змієїди, шуліки, канюки стали рідкісними, хоч відіграють у природі важливу роль, регулюючи кількість масових видів комах, гризунів та інших тварин-шкідників масового і сільського господарства. Винищувались також баклани, чаплі, мартини за те, що вони поїдають багато риби, що нібито негативно відбивається на рибному господарстві. Людина має бути розумним і ощадливим господарем на планеті і всі свої вчинки погоджувати з наукою про природу, керуватися знаннями про тварин. Виходячи із цих знань, слід обмежувати якщо потрібно, кількість тих чи інших птахів.
Фізико-географічна характеристика району дослідження
1.1 Рельєф
У межах Івано-Франківщини є території з рівнинним і гірським рельєфом. Рівнини охоплюють 2/3 її території -в північно-східній частині. Решту площі займають гори Карпати.
Територія в загальному плані знижується з північного заходу на південний схід.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота на тему: Вивчення якісного та кількісного складу орнітокомплексів у межах Івано-Франківщини

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок