Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Біологія -> Фурункульоз

Фурункульоз

Назва:
Фурункульоз
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,22 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Курсова робота
Тема: „Фурункульоз”


План
І. Вступ
ІІ. Огляд літератури:
Етіологія і патогенез фурункульозу.
Характеристика лікарських форм для зовнішнього застосування.
Лікарські субстанції, що використовуються для лікування фурункульозу.
Склад і технологія приготування лікарських форм, що використовуються в дерматології.
ІІІ. Висновки.
ІV. Література.


Вступ
Профілактика і лікування шкірних захворювань була завжди одним з важливих проблем в охороні здоров’я. Вивчення захворюваності різними дерматозами на найбільш великих підприємствах основних видів промисловості (машинобудівництво, автомобільна, нафтова, вугільна, текстильна) показано, що більше ніж у 1/3, що страждають шкірними хворобами спостерігається піодермії, а недієздатність по них складає біля половини всіх випадків.
Самим частим з захворювань є фурункульоз – серйозне захворювання, що потребує значних зусиль і часу.
Фурункул чи карбункул лиця може бути небезпечним для життя хворого.


Етіологія і патогенез глибоких піодермій.
Гнійничкова інфекція – найбільш часто зустрічається як в хірургічній, так і в дерматологічній практиці. Збудники гнійничкової інфекції різні. Найчастіше всього її викликають стафілококи і стрептококи, пневмококи і гонококи, синегнійна паличка, кишкова паличка.
Фурункул, як правило, викликається стафілококом, найчастіше золотистим, рідше – білим.
Якщо етіологія виникнення точно встановлена і не викликає сумнівів, то причини і умови, в силу яких потенціальні патогенні коки, що знаходяться на шкірі здорової людини і викликають розвиток гнійничкових захворювань – фурункулів, карбункулів і інші, ще недостатньо вивчені.
Патогенезу фурункульозу присвячено велику кількість робіт. Частина авторів відводять стану макроорганізму, ендогенному фактору, першочергове значення, вказуючи на патогенетичну роль в розвитку фурункульозу різних порушень нервової, ендокринної систем, авітамінозам, інтоксикації. Особливо підкреслюється значення порушення вуглеводневого обміну (діабет). Велика роль належить зовнішньому фактору – мікро-, макротравматизм запиленість шкірного покрову, що сприяють проникненню збудника в організм, або послаблюють захисні сили організму (несприятливі метереологічні умови, переохолодження, перегрів).
Стафілокок і шкіра.
В середньому на шкірі людини знаходиться по 40215 на 1 см2 патогенних стафілококів і стрептококів. За 15 хвилин за допомогою щітки можна видалити з поверхні 4-40 млн. бактерій. В ванній змивається 85-1212 млн. м/о. Найбільше стафілококів в волосяних і пітливих місцях – в області продихів волосяних фолікулів, між пальцевих складках на ногах, носо-губних, підгрудних складках.
Кислотний бар’єр шкіри як бактерицидний фактор разом з дією сонячного світла створюють умови для самодизенфекції або стерилізації. Антимікробною дією володіє і особливо активна речовина ідентична лізоциму, так як і шкірне сало, що виділяється шкірою і слизовою оболонкою. По матеріалах Анкудіної Т.В., мікробна флора шкірних покривів здорових людей складається переважно з стафілококів, з яких 49,5% – сапрофіти, 41,8% – умовно патогенні і 8,7% – патогенні; на клінічно здоровій шкірі людей, що хворіють стафілодермією, сапрофітні стафілококи зустрічаються в 49,4%, патогенні – в 30,6%. На думку Slopec (1970), носійство в порожнині носа, є головним фактором в розповсюдженні стафілококових інфекцій. По його даних, 30-50% носіїв інфекції поза лікарнею є носії стафілококів в порожнині носа, у 70% їх знаходять на шкірі рук; 30-70% дорослих хворих в лікарнях є носії стафілококів в порожнині рота. Для вивчення шляхів розповсюдження стафілококової інфекції і ролі бацилоносійства широко використовується типізація стафілококів за допомогою бактеріофагів. Фаготинізація стафілококів вперше запропонована Fisk (1942) і детально розроблена Williams і Rippon (1952), застосовується при вивченні патогенезу і епідеміології стафілококових захворювань. Принцип її складається в визначенні нізогенної активності чи чутливості стафілококових культур до стандартного набору фалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Курсова робота на тему: Фурункульоз

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок