Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Біологія -> Дослідження флори гори Рахово та її детальне вивчення

Дослідження флори гори Рахово та її детальне вивчення

Назва:
Дослідження флори гори Рахово та її детальне вивчення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,61 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робта
Дослідження флори гори Рахово та її детальне вивчення


Вступ
Куди б ми не пішли на лоно природи: чи то в ліс, чи на галявину, поле, скрізь нас привітно зустрічають усмішки рідної землі чарівні квіти. Їх кольори ввібрали всі барви веселки, утворюючи суцільний кольоровий килим. Функції рослин в житті людства незаперечні. Зокрема важливу роль відіграють трав'янисті рослини, що використовуються в різних галузях господарства: кулінарії, фармакології, косметології та ін.
Об’єктом дослідження в даній роботі є гора Рахово. Предметом дослідженняЇ флора цієї гори.
Актуальність роботи полягає в тому. Що ми є свідками масового знищення рідкісних рослин. Кожної весни міста буквально засипані букетами, які продаються на всіх вулицях.
Зникають цінні екземпляри раритетних рослин з Храму природи. А вони є неоціненним скарбом, дарунком Творця людині.
Технічний прогрес призвів до кращого вивчення видового складу основних харчових, лікарських. Технічних, медоносних рослин у навколишній природі, вивчення особливостей їх зростання, поширення та орієнтованих запасів.
Мета: дослідження флори г. Рахово та її детальне вивчення.
Завдання: 1. Визначення флористичного складу даної території дослідження;
2. Визначення пануючої родини та пануючого виду;
3. Ознайомитись з науковою літературою по даній темі;
4. Визначення лікарських рослин г. Рахово;
5. Визначення та внесення під охорону зникаючих видів рослин та червонокнижних видів.
Огляд літератури.
Перші відомості про флору Прикарпаття знаходимо в працях Гаккета (1790 - 1796), Вессера (1809) і Вітнона (1826-а, 1824-б). Проте вони дуже скупі і нерідко включають сумніви, оскільки територія охоплювала їхніми дослідженнями, виходила далеко за межі Прикарпаття започаткував Заводські 1825, який досліджував флоронаселення тодішніх Стрийського і Станіславського повітів. Дещо пізніше він опублікував список рослин Галичини і Буковини, в якому наведено 1941 види.
У другій половині 19ст. дослідження в Стрийському повіті проводили Huckel (1865) і Zipzer (1867). Приблизно в цей же час Huckel (1865, 1866) досліджував флоронаселення Самбірського і Дрогобицького повітів. Праця Huckela 1866р. завершена списком судинних рослин Дрогобицького повіту, до якого внесено 835 види.
Вивчення північної частини Прикарпаття 19ст. завершує Wotoszczok 1893 хорологією флори Стрийських і Самбірських Карпат, в якій вміщені відомості про розповсюдження 509 видів судинни рослин.
Дослідження флори в Станіславському повіті після Заводського проводили Сахно, Turczynski, Borowiczka.
В цей час інтенсивні дослідження в Коломийському повіті вели Slendzinski, Wajgl. Видали узагальнену працю про флоронаселення Станіславського і Коломийського повітів.
До робіт, які містять певну інформацію про флоронаселення Прикарпаття, слід відносити також публікації Ремана. У цей же час дослідження боліт біля сіл Струтель і Новоселиця Івано-Франківської області проводив Windakiewicz у праці якого наведені списки виявлених тем мохоподібних й відомості про деякі судинні рослини.
На 19ст. припадають й перші систематичні огляди окремих критичних груп для територій, в котрі включене й Прикарпаття.
Вивчення папоротеподібних Буковини, зокрема присвячена робота Дьорфлера.
У повоєнний період центром вивчення флори Прикарпаття стала кафедра ботаніки Чернівецького державного університету ім.. Федьковича, співробітники якої, зокрема, І.В. Артемчик, З.Н. Горохова, А.І. Погребняк, В.І. Стефаник, зібрали багато матеріалів у Чернівецькій і в частині Івано-Франківської областях. Але критично проаналізовані і частково опубліковані вони лише в 1992р. У цій праці є багато історичних недоліків, на які звернено увагу в окремій публікації. Але згодом висвітлені в ній матеріали мають велике значення для пізнання флоронаселення регіонів, частини яких знаходимо в межах Чернівецької області.
З поміж ботанічних праць повоєнного періоду переважають праці фітоценотичного напряму. З них варто відзначити монографію З.Н. Горохової і Т.Н. Солодкової в якій наведено список 640 видів господарсько-корисних рослин лісів Чернівецької області з вказівками їх рясності й розповсюдження в прийнятих в роботі ботаніко-географічних районах з поміж яких виділене й Прикарпаття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Дослідження флори гори Рахово та її детальне вивчення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок