Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Хімія -> Антрахінон похідні

Антрахінон похідні

Назва:
Антрахінон похідні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
223,05 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ВСТУП

Метою курсової роботи є синтез біологічно-активних фосфоровмісних похідних 9,10-антрахінону, а також пошук і опрацювання літературних джерел про антрахінони, зокрема їх фосфоровмісні похідні, методи їх синтезу.
Сполуки 9,10-антрахінону широко розповсюджені в природі і виробляються хімічною промисловістю в багатьох країнах. Історично першим і до цього часу основним являється їх застосування в якості і для отримання органічних барвників. З давніх часів тканини фарбували природними антрахіноновими барвниками, найважливішим з яких був алізарин. Із встановлення його структури і розробки методу синтезу в 1869 р. Почалось промислове виробництво антрахінонових барвників, число марок яких, випущених з тих пір, нараховується сотнями. Похідні антрахінону служать також проміжними продуктами для отримання поліциклічних барвників, пігментів і люмінофорів. Барвники та люмінофори застосовуються в кольоровій фотографії і електрофотографії, в оптичних квантових генераторах (лазерах), рідкокристалічних і фотохромних матеріалах.
Однак значення сполук антрахінону в даний час виходить далеко за рамки хімії барвників. Вони служать каталізаторами окисно-відновних процесів, в тому числі таких багатотоннажних, як виробництво пероксиду водню і целюлози. Серед сполук антрахінону виявлені ліки різної дії. Бурхливим підйомом характеризуються дослідження методів отримання антрахінонів у зв’язку з роботами із синтезу антибіотиків – антрациклінів, які володіють яскраво вираженими антиканцерогенними властивостями, а також препаратів для лікування СНІДу та онкозахворювань. До ряду антрахінону відносяться численні аналітичні реагенти. Описано використання похідних антрахінону в якості мономерів, гербіцидів, фунгіцидів, антиоксидантів, фоторезистів, каталізаторів гідрування. Без сумніву, галузі використовування антрахінонів продовжуватимуть розширятися.
Актуальність роботи полягає у пошуку нових біологічно активних сполук серед фосфоровмісних похідних антрахінону, які володіють антиканцерогенними властивостями.
Робота виконана на підставі: рішення кафедри неорганічної та фізичної хімії від 02. 02. 2011.
Об’єкт дослідження – фосфоровмісні похідні антрахінону.
Предмет дослідження –синтези 1-антрахінон фосфонової , та її бром рохідного ,
Практичне значення дослідження полягає у тому, що синтезована речовина може володіти протипухлинними властивостями.
Особистий внесок здобувача полягає у здійсненні синтезу фосфоровмісні похідні антрахінону.
Структура та обсяг роботи
Робота складається з трьох розділів кожен з яких має свої підпункти. Обсяг роботи сягає сторінок.
Техніка безпеки
Натрід гідроксид (NaOH)
При попаданні на шкіру – промивають ураену частину великою кількістю пртічної води протягом 10 хв, потім роблять примочки з 5% розчину оцтової, соляної або лимонної кислоти.
При попаданні в очі – негайно промивають потоком води або фізіологічним розчином протягом 10-30 хв. Потім закапують 2% розчином новокаїна або 0,5% розчином дікаіна.
Сірчана кислота (H2SO4)
При ураженні дихальних шляхів – потрібне свіже повітря, інгаляція содового розчину. Обережне вдихання парів етилового спирту, ефіра, хлороформа, а також 10% розчину ментолу в хлороформі. Пити тепле молоко з содю або боржомом. При попаданні на шкіру потрібне негайне промивання водю. При опіку накладають 1-2 дні пов’язки з 3% розчином соди. При попаданні в очі після ретельного промивання закапати по 1 краплі 2% розчину новокаїну або 0,3% розчину дікаіну з адреналіном (1:1000).
Нітрит натрію (NaNO2)
У людей які працюють з нітритом натрію спостерігають пожовтіння шкіри на лодонях, гіперемію, ціаноз; лущення, тріщини, водяна висипка, крихкість нігтів.
Перша допомога при нещасних випадках добре висвітлена в праці Ердманна і Лендле. Матуковські і Віцорек приводять необхідні відомості про способи лікування потерпілих при отруєнні сполуками фосфору. Ці способи наступні:
1) внутрівенне введення можливо більшої дози антропіну;
2) підтримання кровообігу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Антрахінон похідні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок