Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Хімія -> Адсорбція компонентів епоксидного компаунда на наповнювачах: методика і результати експерименту

Адсорбція компонентів епоксидного компаунда на наповнювачах: методика і результати експерименту

Назва:
Адсорбція компонентів епоксидного компаунда на наповнювачах: методика і результати експерименту
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,56 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Адсорбція компонентів епоксидного компаунда на наповнювачах: методика і результати експерименту


ЗМІСТ
Вступ
Розділ 1. Епоксидні смоли та їх отверджувачі
1.1. Одержання та властивості епоксидних смол
1.1.1. Немодифіковані епоксидні смоли
1.1.2. Модифіковані епоксидні смоли
1.2. Отверджувачі епоксидних смол
Розділ 2. Вибір розчинника для проведення процесу адсорбції
2.1. Визначення теплоти змочування поверхні адсорбенту розчинником
Розділ 3. Дослідження адсорбції епоксидного олігомеру ЕД-20 та інших
компонентів компаунда на мінеральних наповнювачах: бентоніті,
кварцовому піску і слюді
3.1. Методика проведення процесу адсорбції
3.2. Дослідження величини адсорбції на наповнювачах та результати
експерименту
Висновки
Список використаних джерел
 
ВСТУП
Актуальність теми. Поряд з розвитком науково-технічного процесу розвивається і хімія у всіх своїх напрямках. Сьогодні основним завданням хімії є створення матеріалів з достатньо високими властивостями. Цього можна досягти, дослідивши адсорбцію компонентів епоксидного компаунда на наповнювачах.
Предметом дослідження виступають властивості епоксидних смол.
Об’єктом дослідження виступають епоксидні компаунди ЕЗК-25 (старого покоління) ЕБС-5 і ЕБС -15 (нового покоління).
Метою роботи є дослідити адсорбцію компонентів епоксидного компаунда на наповнювачах.
Поставленій меті підпорядковані наступні завдання:
Вивчити властивості епоксидних смол;
Вияснити характеристики отверджувачів, які найефективніше використовуються в наш час, і яким рядом переваг вони володіють;
Підібрати розчинник для проведення процесу адсорбції;
Дослідити адсорбцію епоксидного олігомеру ЕД-20 та інших компонентів компаунда на наповнювачах.
Обґрунтованість, точність і ступінь достовірності результатів. Висновки, наведені в роботі, є достовірними, оскільки вони були отримані в результаті досліджень.
Наукова новизна одержаних результатів. Вперше досліджено адсорбцію складових епоксидних компаундів – епоксидної смоли, пластифікаторів та отвердника – поліетиленполіаміну при температурах 298 і 343 К.
Практичне значення одержаних результатів. Результати експерименту дають можливість створювати нові матеріали, які володіють відмінними властивостями, що забезпечить їх широке використання у промисловості.
Особистий внесок. Опрацьовані літературні джерела, про що свідчить перша частина роботи, проведений експеримент та оформлена робота.
Апробація результатів роботи. Матеріали роботи доповідались на конференції в Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника.
Структура та обсяг. Робота складається із вступу, розділу 1, присвяченому літературній аналізі властивостей епоксидних смол та компаундів на їх основі, розділу 2, присвяченому вибору розчинника для проведення процесу адсорбції, розділу 3, присвяченому адсорбції епоксидного олігомеру ЕД-20 та інших компонентів компаунда на наповнювачах, висновків. Загальний обсяг роботи 47, таблиць 18, рис. – 2 і 16 літературних джерел.
Техніка безпеки. Перед тим, як застосовувати епоксидні смоли, потрібно добре вивчити їх властивості. Слід звернути увагу на запобігання захворювань, пов’язаних з епоксидними смолами. Токсичність епоксидних зумовлюється як дією самих смол, так і дією полімерів, що містяться в смолах, проміжних продуктів реакції поліконденсації з низькомолекулярних розчинників і отверджувачів. Під дією епоксидних смол виникають різні форми дерматитів і екзем, часто алергічного характеру. Загальна токсичність епоксидних смол, особливо отверджених, невисока.
РОЗДІЛ 1
ЕПОКСИДНІ СМОЛИ ТА ЇХ ОТВЕРДЖУВАЧІ
1.1. Одержання та властивості епоксидних смол
Епоксидними сполуками називають широкий клас речовин, які містять у своєму ланцюзі епоксидну групу C – C або гліцидилову CH – CH – CH групу.
Епоксидні сполуки, що містять дві або більше епоксидних груп, після введення в них зшиваючих агентів (отверджувачів, каталізаторів) при певних умовах переходять в неплавкі нерозчинні продукти, які володіють сітчастою трьохмірною структурою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Адсорбція компонентів епоксидного компаунда на наповнювачах: методика і результати експерименту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок