Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Хімія -> Лантан

Загрузка...

Лантан

Назва:
Лантан
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,40 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему:
Лантан


Зміст
Вступ 3
Історичні відомості 4
Аналітичне визначення Лантану та лантанідів 7
Знаходження в природі 11
Одержання 16
Властивості простої речовини 17
Сполуки Лантану 21
Оксид Лантану 23
Гідроксид Лантану La(OH)3 25
Сполуки Лантану з іншими елементами та солі 26
8.Застосування металу та його сполук 31
9.Висновки 33
10.Список використаної літератури 34
1.Вступ
«Засновник родини близнюків»
В числі хімічних елементів періодичної системи є дуже схожі між собою елементи, які по праву можна вважати родиною «близнюків», особливою підгрупою менделєєвської таблиці.
Виключна схожість властивостей між близнюками, їх багаточисельність, спільне знаходження в одних і тих самих мінералах, порушували неймовірні труднощі у пошуках і розділенні цих елементів, потребували від дослідників чималої кількості сил, часу і праці.
Лише в останні десятиліття рівень науки і техніки досяг того рівня, при якому людство змогло поставити собі на службу індивідуальні якості кожного (чи майже кожного) з лантаноїдів, хоча, як і колись, одним із найбільш масових і дешевих рідкісноземельних продуктів залишається мишметал - "природний сплав" лантану і лантаноїдів...
Володіючи досить високою хімічною активністю, лантан є хорошим розкислювачем і десульфатором, майже як і лужні метали. Тож невипадково, що високий ефект від впровадження лантану і лантаноїдів у сталеварінні дає вченим право вважати застосування рідкісноземельних елементів одним найвизначніших досягнень XX століття.
Широкі перспективи відкриваються із введенням лантану (у сумішах із іншими лантаноїдами) у практику металотермії для одержання високоочищених тугоплавких металів. У цій області лантан разом із церієм є більш ефективними, ніж алюміній і навіть магній.
Лантан знаходить собі використання і утомні енергетиці, зокрема, розплавлений лантан використовується для екстракції плутонію з рідкого урану. Метою даної роботи є дослідити характерні особливості будови та поведінки у хімічних реакціях чистого металу та сполук Лантану, визначити основні методи добування та перспективні шляхи застосування елементу №57.
2.Історичні відомості
Історія родини близнюків, взявши свій початок у 80-х роках вісімнадцятого століття у покинутому кар’єрі поблизу шведського містечка Іттербі, сповнена гострою боротьбою точок зору видатних дослідників, що приносила то радість відкриття прекрасних істин, то гіркоту поразок і відвертих помилок.
Родина близнюків відома під назвою лантаноїдів. Досить нещодавно їх називали рідкісноземельними елементами. Уже сама назва «рідкісні землі» свідчила про те, що історія їх вивчення почалась досить давно. Адже відомо, що «землями» ще середньовічні алхіміки називали речовини, які відрізнялися одна від іншої деякими властивостями, у той же час характеризуючись наявністю багатьох спільних властивостей. Однією з найважливіших таких властивостей було те, що «землі» не плавились і не змінювали свого зовнішнього вигляду при нагріванні, не «закипали» при взаємодії з кислотами і майже не розчинялись у воді.
Оксиди перших близнюків, відкритих наприкінці XVII- поч.XIX ст., догоджаючи середньовічному поняттю про «землі», відрізнялися, однак від усіх відомих на той час «земель» тим, що мінерали, в яких вони вперше були виявлені, були самі по собі досить рідкісними. Тому, на відміну від простих «земель» вони одержали назву «рідкісні землі». Труднощі розділення рідкісних земель призводили до великих складнощів отримання елементів, які входили до їх складу, у чистому вигляді [1] .
В 1787 році лейтенант шведської армії Карл Арреніус вирішив провести літню відпустку у містечку Іттербі, розміщеному на одному з численних острівців поблизу столиці Швеції, Стокгольма. Вибір був здійснений невипадково: палкий прихильник мінералології, Арреніус знав, що у околицях Іттербі є старий, давно покинутий кар’єр – він і манив молодого офіцера, що сподівався поповнити свою колекцію мінералів новими зразками.Щодня Арреніус ретельно обстежував усе нові і нові ділянки кар'єру, але вихвалятись йому довгий час не було чим.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Лантан

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок