Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Хімія -> Розвиток пізнавальної активності учнів на уроках хімії

Розвиток пізнавальної активності учнів на уроках хімії

Назва:
Розвиток пізнавальної активності учнів на уроках хімії
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
11,40 KB
Завантажень:
635
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Курсова робота
Розвиток пізнавальної активності учнів на уроках хімії.


Зміст
1. Роль природничих наук у розвитку пізнавальної активності дітей.
2. Розвиток пізнавальної активності дітей – передумова для фізичного, соціального, інтелектуального, духовного та культурного розвитку дітей.
3. Самостійна робота учнів, як засіб розвитку пізнавальної активності.
4. Індивідуальний підхід до дітей з різним рівнем розвитку пізнавальної активності.
4.1 Діти з активним рівнем розвитку пізнавальної активності.
4.2 Діти з відносно активним рівнем розвитку пізнавальної активності.
4.3 Діти з пасивним рівнем пізнавальної активності.
5. Практична частина.
1. Роль природничих наук у розвитку пізнавальної активності дітей.
Природничі науки: географія, біологія, хімія і фізика мають винятково важливе значення оскільки вони формують світогляд учня, його загальну культуру, цілісне сприйняття світу і виховують особистість, що дбає про майбутнє живої і неживої природи. Метою природничої освіти є формування наукового світогляду в учнів шляхами засвоєння основних закономірностей функціонування оболонок Землі як єдиного цілого, засвоєння основних понять з предметів природничого циклу. Особливо важливим є формування вміння застосовувати набуті знання на практиці.
Хімія як природнича наука вивчає та пояснює навколишній світ і водночас забезпечує задоволення практичних проблем суспільства, розв’язання сировинної, екологічної, енергетичної та інших проблем. Хімічна освіта відіграє важливу роль у формуванні вмінь поводитись з речовинами. Тому важливим завданням є не лише забезпечення учнів знаннями про речовин та їх перетворення, а й розвиток експериментальних умінь, навичок безпечного поводження з речовинами в побуті. Досягти цієї мети можна тільки шляхом використання хімічного експерименту, хоча сучасний матеріальний стан кабінету не сприяє використанню хімічного експерименту на достатньому рівні.
2. Розвиток пізнавальної активності дітей – передумова для фізичного, соціального, інтелектуального, духовного та культурного розвитку дітей.
Шляхи розвитку освіти в Україні на найближчі роки та на перспективу, що визначені в Державній національній програмі “Освіта”, передбачають її грунтовне реформування в напрямку впровадження в освітню практику особистісного орінтованого підходу який би перетворював навчально-виховний процес в плані створення соціально-психологічних і педагогічних умов для фізичного, соціального, інтелектуального, духовного і культурного розвитку учня. Суспільству необхідна активна особистість, яка самостійно і творчо мислить, має високу культуру розумової праці, володіє способами самопізнання, саморозвитку, тому виникає необхідність у дослідженні проблеми розвитку пізнавальної активності учнів.
Розв’язати цю проблему можна за умови, якщо навчально-виховний процес в школі буде направлено на розвиток пізнавальної активності школярів, їх самостійності, творчих можливостей тощо.
Ця проблема вимагає постійної уваги, при її розгляді необхідно враховувати ті соціальні, психологічні і педагогічні вимоги, що виникають на шляху формування та розвитку особистості. Пізнавальна активність особи започатковується під впливом пізнавальних потреб, мотивів, інтересів в процесі безпосередньої пізнавальної діяльності, вона характеризується відношенням школярів до процесу пізнання, що відображається на якості, характері і результатах пізнавальної діяльності у досягненні поставленої мети. Проблема формування пізнавальної активності безпосередньо пов`язана з рішенням питання підвищення якості навчального процесу в школі.
Слід відзначити, що пізнавальна активність школярів є складовою мотиваційного компоненту навчання та однією з головних умов, як вважають вчені, розумового розвитку дітей тому що, інтелектуальна сфера дитини успішно розвивається лише за умови присутності і розвитку пізнавальних потреб. Вченими засвідчено на скільки важливо враховувати в ході навчально-виховного процесу власну активність дитини, і стимулювати її розвиток, для чого намічено ряд шляхів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Курсова робота на тему: Розвиток пізнавальної активності учнів на уроках хімії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок