Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Файлова система Mac OS X

Файлова система Mac OS X

Назва:
Файлова система Mac OS X
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,53 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Файлова система Mac OS X
курсова робота з інформатики


ЗМІСТ


ВСТУП
Комп'ютери Macintosh... Для багато кого це майже невідома "країна", розташована зовсім поряд і в той же час так далеко, несерйозна "іграшка" для жменьки фанатів, марна трата грошей... Але для тих, хто добре з ними знайомий, це перш за все стиль, прекрасний, деколи несподіваний дизайн, в якомусь значенні витвір мистецтва і одночасно торжество інженерної думки, це висока ефективність, надійність, простота і зручність в роботі, джерело нових ідей для всієї комп'ютерної галузі.
Перші Macintosh, що з'явилися в "далекому" 1984 році, в корінні змінили сприйняття комп'ютера з погляду звичайної людини, заклали основи того, що надалі стали застосовувати практично всі комп'ютерні фірми. Протягом довгих п'ятнадцяти років разом з удосконаленням самих комп'ютерів Macintosh розвивалася і їх програмна основа – операційна система Mac OS (System). Мінялися її окремі елементи, розширялися можливості, впроваджувалися нові технології. Але незмінними залишалися зручність і простота роботи в цій системі.
Йшли роки, комп'ютерна галузь не стояла на місці. Змінилися не тільки кількісні, але й якісні критерії оцінки комп'ютерів. Те, що раніше вважалося важливим тільки для "серйозних" комп'ютерів – могутніх робочих станцій і серверів, стало грати все більш відчутну роль і для офісних і домашніх комп'ютерів. Перед фірмою Apple встало питання про розробку операційної системи нового покоління.
Після довгих роздумів і не дуже вдалих спроб створити власну нову систему було ухвалено рішення скористатися розробками фірми NeXT в якості основи для побудови нової Mac OS. Для такого кроку були серйозні підстави.
За тривалий час експлуатації великого парку комп'ютерів у всьому світі самими досконалими з погляду надійності, потужності, гнучкості показали себе операційні системи під загальною назвою UNIX.
UNIX – це ціле сімейство операційних систем, створених різними фірмами в різний час. Всіх їх об'єднують спільні корені, спільні принципи побудови. Багато з них використовують одні й ті ж базові компоненти. Фірма NeXT, яку довгі роки очолював один із засновників і нинішній глава Apple Стів Джобс (Steve Jobs), також використовувала UNIX в своїй системі OpenStep (NeXTStep).
OpenStep задовольняла більшості вимог до нової системи: була повноцінно багатозадачною, володіла засобами захисту пам'яті задач, була модульною і розрахованою на багато користувачів, підтримувала роботу декількох процесорів (симетрична багатопроцесорність). Крім того, вона існувала вже декілька років і була достатньо добре відпрацьована, тому вибір цієї системи в якості основи для побудови нової Mac OS обіцяв велику економію часу і сил. Нарешті, в NeXT зібралася велика група програмістів, що глибоко володіє технологіями UNIX. Так, нинішній керівник програмного напряму Apple Авадіс Теванян (Avadis Tevanian) – один з авторів широко поширеного базового модуля UNIX, ядра Mach. Знання і досвід такої команди могли зіграти вирішальну роль в створенні нової системи.
Перехід на UNIX був дуже принадною, але й дуже непростою задачею. З одного боку, в нову систему треба було впровадити все те цінне, що було і є в UNIX, ради чого, власне, і була затіяна така радикальна переробка. З другого боку, Mac OS для мільйонів користувачів відома як найзручніша і проста операційна система в світі, і в новій системі хотілося б зберегти все те хороше, що було досягнуте за роки розвитку попередніх версій Mac OS.
Складність задачі полягала перш за все в тому, що Mac OS спочатку орієнтована на непрофесійного користувача. Зручність і простота роботи в цій системі були одними з головних цілей її творців, і внутрішня логіка взаємодії окремих частин операційної системи була в першу чергу підлегла цим вимогам.
Система UNIX же призначалася перш за все для професіоналів. Вона повинна була забезпечити високу надійність, стійкість, гнучкість роботи комп'ютерів в таких областях, як енергетика, управління виробництвом, аерокосмічна галузь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Файлова система Mac OS X

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок