Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Експертна система для оцінювання знань студентів з предмету «Комп’ютерні мережі»

Експертна система для оцінювання знань студентів з предмету «Комп’ютерні мережі»

Назва:
Експертна система для оцінювання знань студентів з предмету «Комп’ютерні мережі»
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,90 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
ЗМІСТ

Вступ 2

1. Аналіз існуючих рішень. 3

2. Розробка структури експертної системи. 7

3. Інструкція користувачу. 9

Висновок 10

Перелік використаної літератури 11

Додатки

ВСТУП

Метою цієї курсової роботи є розробка експертної системи для оцінювання знань студентів з предмету «Комп’ютерні мережі».

Експертна навчаюча система (ЕНС) — це програма, яка реалізує ту чи іншу педагогічну мету на основі знань експерта в деякій предметній області, здійснюючи діагностику навчання і керування навчанням, а також демонструючи поведінку експертів (специалістів-предметників, методистів, психологів). Експертність ЕНС заключається в наявності в ній знань за методикою навчання, за допомогою яких вона допомогає викладачам навчати, а учням – вчитися.

Архітектура експертної навчальної системи включає в себе два основні компоненти: базу знань (тут зберігаються одиниці знань) та програмний інструмент доступу і обробки знань, який складається з таких механізмів: отримання висновку (рішення), набуття знань, пояснення отриманих результатів та інтелектуального інтерфейсу.

Обмін даними між учнем та ЕНС виконує програма інтелектуального інтерфейсу, яка приймає повідомлення учня і перетворює їх в форму, в якій вони подані в базі знань, і навпаки, перекладає внутрішнє подання результату обробки у формат, зрозумілий учневі і видає повідомлення на потрібний носій.

Джерелами знань для конкретних експертних навчаючих систем можуть бути підручники, довідники, матеріали конкретних досліджень в проблемній області та інші матеріали. Самі розробники можуть мати теоретичні знання та практичний досвід в даній області. Але класичним джерелом знань є експерт – професіонал в даній предметній області. Таким чином, набуття знань вимагає врахування людського фактору. Для успішного розв’язання цієї проблеми необхідні об’єднані зусилля математиків, програмістів, психологів.

Для якісного розв’язання задачі побудови експертних навчаючих систем необхідно набуття та комбінування в одне ціле знань як мінімум трьох типів: про предметну область, яка вивчається (аналогічно традиційній БЗ), про педагогічні прийоми та стратегії навчання (область педагогіки), про психологічні особливості особистості, характеристики мислячої та пізнавальної діяльності (область психології).

1. АНАЛІЗ ІСНУЮЧИХ РІШЕНЬ

Були знайдені наступні рішення:

1) Лінійна програма

Лінійна програма будується за принципом пропусків; причому задачею учня є заповнення пропуску і перевірка відповіді (автор Б.Ф.Скіннер). Характеристика лінійної програми:

1. Матеріал ділиться на незначні дози (кроки).

2. Опитування або пробіли в окремих рамках програми не повинні бути дуже важкими, щоб учні не втратили інтерес.

3. Учні самі дають відповіді, використовуючи необхідну інформацію.

4. Учнів одразу ж інформують, чи правильні їх відповіді.

5. Всі учні проходять по черзі всі рамки програми, але кожний робить це в зручному темпі.

6. Число вказівок, які полегшують отримання відповіді, значне на початку, поступово обмежується.

7. Для запобігання механічного запам'ятовування інформації одна й та ж думка повторюється в різних варіантах у декількох рамках програми.

2) Розгалужена програма

Грунтується на виборі однієї правильної відповіді з декількох заданих (автор Норман А.Кроудер). Після деякої інформації в рамці задається запитання. Запитання мають на меті:

1. Перевірити, чи знає учень матеріал, який міститься в даній рамці.

2. У випадку негативної відповіді відсилати учня до рамок, що обгрунтовують відповідь.

3. Можливість закріплення основної інформації з допомогою раціональних вправ.

4. Збільшення зусиль учня та одночасну ліквідацію механічного навчання через багаторазове повторення інформації.

5. Формування необхідної мотивації учня.

3) Інтелектуальна система дистанційного навчання "KnowledgeCT"

До складу системи входять: майстер створення навчальних курсів, редактор тестів, підсистема адаптивного тестування, електронна бібліотека, дискусійні кімнати та електронний форум, підсистема моніторинга процесу навчання, інтелектуальні засоби навчання та тестувания, підсистема адміністрування.

Майстер створення курсів дозволяє: внести інформацію про авторів курсу, створити структуру курсу, внести всі необхідні методичні матеріали (включаючи не тільки лекції в електронному виді, але і додаткові матеріали: лабораторні практикуми, відео-фрагменти, аудио-ролики і т.д.), а також розмістити розроблений курс в Інтернет.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Курсова робота на тему: Експертна система для оцінювання знань студентів з предмету «Комп’ютерні мережі»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок