Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> курсова робота безкоштовно: Розробка проекту комп’ютерної мережі та розрахунок її вартості (10Base-2)

Розробка проекту комп’ютерної мережі та розрахунок її вартості (10Base-2) / сторінка 6

Назва:
Розробка проекту комп’ютерної мережі та розрахунок її вартості (10Base-2)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
12,58 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Успішний досвід експлуатації мережі Ethernet дозволив взяти її за основу при розробці стандарту IEEE 802.3 керування доступу до передавального середовища для мереж із множинним доступом з контролем несучої і виявленням колізій.
В якості фізичного середовища передачі стандартом IEEE 802.3 визначені 2 види коаксіального кабеля, кручена пара провідників і оптоволоконний кабель. Відповідно розрізняють чотири види специфікацій передавальної середовища: 10Base5, 10Base2, 10Base-T, 10Base-F.
Специфікація 10Base2 визначає використання тонкого коаксіального кабеля з діаметром проводу 0.89 мм. Інша назва «тонка» Ethernet.
Для мереж системи 10Base2 максимальна довжина сегмента складає 185 м, хоча більшість типів мережевих адаптерів допускають збільшення цього параметра до 200. Максимальна кількість станцій, що підключаються до сегмента, повинна бути не більше 30. Підключення станції здійснюється за допомогою Т и BNC конекторів. Т-конектор являє собою невеликий трійник, що однією стороною підключається до мережевого адаптера, а двома іншими через BNC-конекторы - до коаксіального кабеля.
Використовуючи спеціальні повторювачі (репітери) можна з”єднувати між собою до 5 сегментів мережі. У цьому випадку максимальна довжина мережі 10Base2 складає 1км. Репітери можуть розташовуватися в довільній ділянці сегмента, утворюючи мережі різної конфігурації, лінійної чи розгалуженої. Більш того, репітери дозволяють об'єднати мережі з товстим і тонким кабелем. В даний час з'явилися багатопортові повторювачі, що дозволяють об'єднати кілька сегментів у вигляді зіркоподібної структури. Таким чином, за допомогою повторювачів може бути організована досить оптимальна структура мережі. Швидкість передавання становить 10 Мб/с.
Т – конектори
При побудові ЛОМ на основі коаксіального кабеля типу RG-58 використовуються Т-подібні BNC-конектори різних типів. BNC-конектор служить для з’єднання коаксіального кабелю з мережевою платою. Одним кінцем він вставляється в BNC-роз’єм на мережевій платі до інших двох під’єднюють коаксіальний кабель або термінатор.
Для даного типу мережі використовуються конектори:
T-connector BNC RG-58 B7001A (рис. 3.2)
 
Рисунок – 3.2 BNC-Т конектор Рисунок – 3.3 Зовнішній вигляд
термінатора
Термінатори
На кінці кабелю Ethernet для того, щоб не виникало колізій кріплять спеціальний пристрій – термінатор. Для даного типу кабелю він просто необхідний, так як треба узгодити хвильовий опір до 50 Ом.
Для даного типу мережі використовуються термінатори :
Taiwan термінатор RG-58 B-7017 (рис. 3.3)
Однорангова мережа
При одноранговій архітектурі в мережі відсутні виділені сервери, кожна робоча станція може виконувати функції клієнта і сервера.. Оскільки всі комп'ютери в цій мережі рівноправні, однорангові мережі не мають централізованого керування розподілу ресурсів. В цьому випадку робоча станція виділяє частину своїх ресурсів в загальне користування всім робочим станціям мережі. Кожен користувач в одноранговій мережі є одночасно і мережевим адміністратором. Це означає, що кожен користувач у мережі керує доступом до ресурсів, розташованим на його комп'ютері. Кожен користувач також вирішує, дати іншим користувачем доступ до своїх ресурсів через звичайний запит або захистити ці ресурси паролем.
Як правило, однорангові мережі створюються на базі однакових по потужності комп'ютерів. Однорангові мережі є досить простими в налагодженні і експлуатації. В тому випадку, коли мережа складається з невеликої кількості комп'ютерів і її основною функцією є обмін інформацією між робочими станціями, однорангова архітектура є найбільш прийнятним рішенням. Подібна мережа може бути досить швидко і просто реалізована засобами такої популярної операційної системи як Windows 95/98.
Найбільш дешевшим є з’єднання комп’ютерів на базі шинної топології і коаксіального кабеля. Для створення такої мережі знадобиться по одній мережевій карті і Т-коннектору для кожної робочої станції і по два термінатора для установки на Т-коннектори першого і останнього машинного сегменту.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота на тему: Розробка проекту комп’ютерної мережі та розрахунок її вартості (10Base-2)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок