Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Дослідження ключів на польових транзисторах

Дослідження ключів на польових транзисторах

Назва:
Дослідження ключів на польових транзисторах
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,47 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Дослідження ключів на польових транзисторах
курсова робота з інформатики


ЗМІСТ


Вступ
Дію транзистора можна порівняти з дією греблі. За допомогою постійного джерела (течія річки) і греблі створений перепад рівнів води. Витрачаючи дуже невелику енергію на вертикальне переміщення затвора, ми можемо управляти потоком води великої потужності, тобто управляти енергією могутнього постійного джерела.
Термін служби напівпровідникових тріодів і їх економічність у багато разів більші, ніж у електронних ламп. За рахунок цього транзистори знайшли широке застосування в мікроелектроніці – теле-, відео-, аудіо-, радіоапаратурі і, звичайно ж, у комп'ютерах. Вони замінюють електронні лампи в багатьох електричних ланцюгах наукової, промислової і побутової апаратури.
Переваги транзисторів в порівнянні з електронними лампами – ті ж, як і у напівпровідникових діодів – відсутність розжареного катода, що споживає значну потужність і вимагає часу для його розігрівання. Крім того транзистори самі по собі у багато разів менше за масою і розмірами, ніж електричні лампи, і транзистори здатні працювати при нижчих напругах і вищих частотах.
Але разом з позитивними якостями, тріоди мають і свої недоліки. Як і напівпровідникові діоди, транзистори дуже чутливі до підвищення температури, електричних перевантажень і сильно проникаючих випромінювань (щоб зробити транзистор довговічнішим, його поміщають в спеціальні корпуси).
Основні матеріали з яких виготовляють транзистори – кремній і германій, перспективні – арсенід галію, сульфід цинку і широкозонні провідники.
Існує 2 типи транзисторів: біполярні і польові.
Електронний ключ – основний функціональний вузол дискретної схемотехніки для перемикання струмів або потенціалів на навантаженні.
В імпульсних пристроях дуже часто потрібно комутувати (включати і виключати) електричні ланцюги. Ця операція виконується безконтактним способом за допомогою транзисторних ключів.
Ключові схеми використовуються для побудови генераторів і формувачів імпульсів, а також різних логічних схем цифрової обчислювальної техніки. Ключ виконує елементарну операцію інверсії логічної змінної і називається інвертором.
У статичному режимі ключ перебуває в стані «включено» (ключ замкнений), або в стані «виключено» (ключ розімкнений). Перемикання ключа з одного стану в інший відбувається під впливом вхідних управляючих сигналів: імпульсів або рівнів напруги. Прості ключові схеми мають один управляючий вхід і один вихід.
Основу ключа складає транзистор в дискретному або інтегральному виконанні.
Залежно від стану ключ шунтує зовнішнє навантаження великим або малим вихідним опором. У цьому і полягає комутація ланцюга, вироблювана транзисторним ключем.
Основними параметрами ключа є:
швидкодія, яка визначається максимально можливим числом перемикань за секунду; для інтегральних ключових схем вона складає мільйони комутацій;
тривалість фронтів вихідних сигналів;
внутрішні опори у відкритому і закритому стані;
споживана потужність;
перешкодостійкість, рівна рівню перешкоди на вході, що викликає помилкове перемикання;
стабільність порогових рівнів, при яких відбувається перемикання;
надійність роботи в реальних умовах старіння радіодеталей, зміни джерел живлення і т.д.


Розділ 1. Польові транзистори
1.1. Принцип дії польового транзистора
Розглянемо устрій і принцип дії польового транзистора МОН-структури (Метал-Окисел-Напівпровідник), який знайшов широке застосування як основний елемент всіх сучасних інтегральних мікросхем КМОП структури.
Польовий транзистор – це напівпровідниковий прилад, підсилювальні властивості якого зумовлені потоком основних носіїв, що протікає через провідний канал і керований електричним полем. На відміну від біполярних робота польових транзисторів заснована на використанні основних носіїв заряду в напівпровіднику. За конструктивним виконанням і технологією виготовлення польові транзистори можна розділити на дві групи: польові транзистори з управляючим р-п-переходом і польові транзистори з ізольованим затвором.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Дослідження ключів на польових транзисторах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок